Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот powerade » Вто 02 авг 2022 9:28


Моя скромен и логичен донякъде опит. За отопление всяко помещение си иска вътрешно тяло... Пробвал съм да отоплявам 2 стаи с един (достатъчно мощен) климатик, не става.... За охлаждане няма проблем, охлажда нормално и двете....
Топлия въздух се вдига горе и НЕ може да "излезе" през вратата и да иде оптимално в другото помещение. Докато при охлаждане студения въздух пада долу ниско и си излиза през вратата без проблем. Такава е моята логика.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Вто 02 авг 2022 9:41


Добра логика! Интересно ми е при насищане на помещението с топъл въздух дали някаква част ще преминава под трегера, особено ако клапата е насочена към другото помещение и обдухва порядъчно. Може би в даден момент и второто помещение ще се стопли, вероятно за сметка на по-голям енергиен разход...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Winner25 » Вто 02 авг 2022 20:49


Някой има ли информация за новите модели на haier. Преди бяха доста читави климатици. Интересувам се конретно за този модел: HAIER AS25TAEHRA-CLC
Трябва ми за отопление на добре изолирана стая с обем 25куб. м. в която зимата без отопление температурата пада до около 16 градуса.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Сря 03 авг 2022 11:10


То че ще преминава топъл въздух под "трегера" е ясно, но наистина колко би била оеднаквена темперурата с едно вътрешно тяло монтирано в усвоената част е дилемата която ме вълнува и да не вземе да се утопли бързо и да започне да изключва климатаика и стане все едно съм с обикновен, а не хиперинвертор...
Прочетох разни мнения в първия пратен линк и ми се струва ,че на някои хора трябва да се направят психо тест...
Вярвам, че форумът ни е достатъчно голям и всеобхватен от различни професии и занаяти и тук има достатъчно компетентни хора запознати с темата.Просто сега е лято и всеки е на някъде и по рядко се влиза тук за да се включат ако имат желание да помогнат.Имам още един месец докато взема крайното решение и това е.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tdi fen » Сря 03 авг 2022 11:14


а има ли опция да е до трегера от вътрешната му страна,така ще затопля по-качествено основното помещение


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Сря 03 авг 2022 11:24


По принцип има, но видях няколко такива решения и тям усвоената част вече си беше доста хладно...,за това си помислих,че ако сложа във външната част и туширам олаждането от външните стени ,таван и под на помещението дали би се получило по добре,защото все пак старото помещение ще остане вътрешна с вътрешни утолпени стени към коридор, спалня,перално помещение и роалет,а усвоената част ще е отвякъде външно...


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Сря 03 авг 2022 11:40


някои хора трябва да се направят психо тест...

А-а, аз минах през едно "кръщене", защото има няколко заядливци, с един от които се изпокарахме. Другата истина е, че има и добри професионалисти, които дават в общи линии обективни препоръки! Някои от тях, разбира се, имат т. нар. "конфликт на интереси", но къде ли ги няма... Има един пич, alexander, който дава добри съвети, пробвай го, ама с точен въпросник...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tdi fen » Сря 03 авг 2022 11:49


на мен мисълта ми е,че ще е по комфортно да е по близо до масата и столовете също така е много важно да се провери в сервизната документи на съответния модел колко е минималното разстояние от пода и да се свали максимално ( в общия случай повечето майстори ги "забиват" в тавана )но поне според мен комфорта пада

Последна промяна от tdi fen на Сря 03 авг 2022 13:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Сря 03 авг 2022 13:39


Да би било комфортно до маса и столове да е топло, така е, но после идва другото ми притеснение.Ако не се отоплят външните стени о останат влажни и не обдухани започва конденз по дограмата да се стича по стената, ами ако се получат хладни стени в судено време и да се получи точка на оросяване и мухъл..., докато м авътрешните стенени това едва ли да се случи или поне предполагам че е така.Лошото е че жената си е наумила да сложи в едния край на терасата фурната и плот за гответе с аспиратор, а в средата някаква американска изгъзица плот да се хапва на бързо с бар плот и столове и в този случай ще ме направи на пистил ако е срудено там на работното и място...


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот drotomir » Пон 15 авг 2022 12:33


Аз отново заложих на изпитаното трио , fujitsu 12lmce , разни уайфита и други китайски светлинки не ме блазнят , важно е като цъкнеш копчето да си върши работата .


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Winner25 » Нед 28 авг 2022 10:26


@viksanlg
Каква е дължината и ирината на помещенията? Аз съм усвоил балкона и се получи стая с размер 7х3,5, като кухнята е изнесена на балкона. Отоплявам с един климатик Fujitsu 12 Keta, като вътрешното тяло е сложено на около метър от трегера в старото помещение. Температурата може да се каже че е еднаква навсякъде. Дори на балкона да е с 1 градус по-ниска, това е помещение в което обиикновенно се върши някаква дейност и не се усеща разликата. Кухненските шкафове са разположени на външните стени и образуват въздушен пояс който е пак един вид допълнителна изолация.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Пет 02 сеп 2022 23:25


На терасата е 5/1.5 м. ,. а на кухнятята е също 5м, но шири ата е различна,защото е геобразна формата и. Дилемата какви климатици да си сложа приключи, вече са купени.За кухнята заложих на една 12-ка.Сега поне надделява усещането да монтирам вътрешното тяло на терасата, която ще усвоявам.Както казват старите майстори, че въздух най трудно се пренася където искаш е вярно...Остава малко време за да го реша окончателно.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Съб 03 сеп 2022 9:30


viksanlg написа: Дилемата какви климатици да си сложа приключи, вече са купени.

Е, като си пуснал пост с питане какви да бъдат, накрая би трябвало да кажеш какво си взел... :a045


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Нед 04 сеп 2022 9:44


За двете спални съм взел тази седмица:
https://www.deimoscorrect.com/magazin/h ... w-diamond/
А за хола и спалнята тези дванадесетки :
https://www.deimoscorrect.com/magazin/h ... amond-r32/
Както писах одеве,остава да реша окончателно къде да поставя вътрешното тяло за бъдещата кухня.
Вземам ги от посочената от фирма, защото имам приятел който се занимава с това и ползва голяма отстъпка.Друга причина няма.Има и фирми които му дават и по големи отстъпки ,но не предлагат Митсубиши Хеви.Гледано е да има и запас за студени зими, когато падне отоплителната мощност.
Да се похваля ,че си взех wi-fi да контролирам климатиците от разтояние.По този начин зимъска ако избягам за няколко дена и реша да се връщам ,ще си пусна няколко часа по рано, да не опукаме от студ...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Winner25 » Нед 04 сеп 2022 20:09


както вече писах, трябва да избера климатик за отопление на малка стая - 25куб. м. Стаята е топла и добре изолирана. Колебая се между няколко модела:
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... &order=ASC
http://www.bgclima.com/fujitsu-span--as ... n-235.html
https://homemart.bg/invertoren-klimatik ... muz-ap25vg
https://homemart.bg/klimatici/klimatici ... src25-zs-s
или може би:
https://homemart.bg/klimatici/klimatici ... src20-zs-s
Митсубишитата които са 9000бту ми се струва че са прекалено мощни за стаята. А за фуджицу не знам дали има нужда да инвестирам в хиперинвертор, тъй като разликата в консумацията едва ли ще е кой знае каква.
Не са ми необходими някакви глезотии като сензори за движение, wifi модули и т.н Изискването е да е тих, икономичен и да топли.
Ако има и нещо по-добро в ценовия диапазон 1500-2000 лв с монтаж, може да предложите.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 166 госта