Впечатления от лаптоп тошиба някой да има?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: re

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 01 дек 2008 23:19


amikus написа: ...сега ако ги правят с по 2 процесора веднага бих си сглобил 5 пъти е по-добре от 2 ядрените шитове като бързина...


И всичкото това само за да можеш да пишеш на 64 бит платформа ли? Егати. Правец 82 си бяха убави машинки и Правец 16 още по :-) А колкото до процесори не само интел правят, въпросът е какво можеш да правиш с процесора...

Освен това в крайна сметка не е чак толкова вано да имаш бърз процесор, а всичко останало да ти е бавно, точно като при интел. По-важното е да можеш да захранваш процесора с данни със скоростта скоято той може да ги обработва и да извеждаш резултата щом бъде готов веднага...

Успех с лаптопа :да: моят е Acer. А цените на Apple можеш да ги видиш тук. Интересно що ли минаха на интелски хардуер :roll:




Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

re

Мнениеот amikus » Пон 01 дек 2008 23:45


Лаптопинга е за жената,ем аз примерно на 64 бит платформа играя FEAR2 и всякакви други галимаций правя на нея за игри на работа изобщо не ми трябва лаптоп имам си псп щото един арен лаптоп за игри е 3000 лева и нагоре айде нема нужда.Относно мултитаскинга при лаптопа е важно да е 64 битова ОС щото си нямаш на идея колко неща отваря една жена накуп: торенти,вбокс,скайп,уърд,19 таба на мозила и после вика баси скапания комп той заби :roll:

Последна промяна от amikus на Пон 01 дек 2008 23:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 01 дек 2008 23:50


Аааа щом е за жинътъ ясно. :да: Ама тя знае ли какво е 64 бит, или 32 бит? Аз на моята по-добре да й купя пищов а не пишеща машина :D

amikus написа: ...щото си нямаш на идея колко неща отваря една жена накуп: торенти,вбокс,скайп,уърд,19 таба на мозила и после вика баси скапания комп той заби Rolling Eyes...

ам тя мойта го прай тва същото и на всичкото отгоре и антивирусната й сканира и иска да гледаме филм онлайн от нейния комп + още 20 таба в операта да речем аве красота :D :) А и накрая що забивал моя комп и филма насичал 8)

Последна промяна от KingoftheROAD на Вто 02 дек 2008 0:06, променено общо 3 пъти.


Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: re

Мнениеот Dr.Watson » Пон 01 дек 2008 23:56


amikus написа:Бяха ми донесли от щатско едно епълче с 2 процесора преди години еми няма такава машина просто абсолютен звяр ама спомени сега ако ги правят с по 2 процесора веднага бих си сглобил 5 пъти е по-добре от 2 ядрените шитове като бързина.


Ти сякаш не си разбрал какво е 2-ядрен процесор? Това е по-евтин вариант на 2 реални процесора натикани в 1 корпус. Икономисани са половината общи неща. Ако имаш 2 процесора с 2 цокъла, сложна платка и т.н. ще струва доста повече. Друг въпрос е че 1 двуядрен не е точно аналог на двупроцесорен. И стига с тая мания, че епъл са супер невероятни неща - митове и легенди. Бил си впечатлен от дизайна и някоя демо програма и ти се вижда като "звяр" в далечното минало.


Потребителски аватар
knight-errant
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 24 май 2008 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот knight-errant » Вто 02 дек 2008 0:14


KingoftheROAD написа:Аааа щом е за жинътъ ясно. :да: Ама тя знае ли какво е 64 бит, или 32 бит? Аз на моята по-добре да й купя пищов а не пишеща машина :D

amikus написа: ...щото си нямаш на идея колко неща отваря една жена накуп: торенти,вбокс,скайп,уърд,19 таба на мозила и после вика баси скапания комп той заби Rolling Eyes...

ам тя мойта го прай тва същото и на всичкото отгоре и антивирусната й сканира и иска да гледаме филм онлайн от нейния комп + още 20 таба в операта да речем аве красота :D :)


И пищова и требе да те тресне кат те види кви ги плещиш тука, така ли :mrgreen:

ПП Доколкото я познавам, точно тва ша напрай - шшшт това не го казах аз Изображение :bishop


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: re

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 02 дек 2008 8:59


Dr.Watson написа: ...Ти сякаш не си разбрал какво е 2-ядрен процесор?...


Аве на една жена и 10 ядрен процесор пак нема да й стигне кат нацвъка 1 000 000 галимации да работят едновременно. :wink: :) :D :lol: Нема угодия и тва е, то жена доволна от мъжъ си не съм видял ;) нема такова животно 8)

п.п. изпрегнахме темата май...


Потребителски аватар
borkata91
Мнения: 119
Регистриран на: Съб 01 мар 2008 22:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот borkata91 » Вто 02 дек 2008 16:34


колега Лап топа е добър няма да съжеляваш -имах го същияи нямах никакви проблеми. харесва ли ти, зимай го :wink:


Потребителски аватар
ivo_sn
Мнения: 102
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Мнениеот ivo_sn » Вто 02 дек 2008 20:19


От 2 години съм със тошиба сателит А-105 и машинката е чук! Бащата скоро си взе А-300 и също е много доволен така че вземай си го щом си го харесал ще останеш доволен :D



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта