Защо още използвате Internet Explorer?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане

ЗАЩО!?!?!?

Свикнах с него
60
15%
Не ми се инсталират други браузъри
12
3%
Защото е по-добър от другите (wtf?)
25
6%
Бих го сменил с друг
8
2%
Не ползвам internet explorer
304
74%
 
Общо гласове: 409
Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот stan4o_mc » Вто 11 яну 2011 14:31


IE използвам само след като завършвам някой сайт, за да го накарам да работи и с него. Писнало ми е от хакове за IE, ако клиента изрично не е поискал съвместимост с това чудо на технологиите - не го правя. Няма да споменавам колко готови решения не работят с тоя браузър.
Някой спомена за самотния програмист с/у многото умни индийски глави в M$... но програмиста не е самотен, а е заедно с многото умни глави в Mozilla, Chrome, Safari, Opera...
IE използвах и в предната си работа, защото администрацията на сайта който поддържах не работеше с друг браузър.
ActiveX - мисля няма нужда от коментар.

Хората използват IE по задължение или навик. Тези които са по навик, ако свикнат с друг браузър - няма да се върнат повече на бозата. Аз поне не познавам такива които да са се върнали! Заеби сигурност, капитали и др. - удобството при другите браузъри е напред, напред... Защо стоп и рефреш бутоните трябва да са в двата края на адрес бара?! Настройки, менюта... всичко е леш. Сработка на браузъра с НЕ-микромеки(microsoft) приложения - пълен провал.

IE се сработваше добре с доста слаби машини и работеше по-бързо от алтернативите, но вече има хром.

От версия 7 се забелязва напредък в IE и то никак не малък. Всеки таб отделен процес, възможността при крашване сам да се справи и възстанови всичко. От как Бил не е най-отгоре нещата се променят. Вярвам, че ще го оправят достатъчно, за да си остане в топ 3 най-използвани браузъри.


Прави ми впечатление, че много хора намират опасността от пробив за важна, само ако съхраняват ценна информация. Не забравяйте, че компютрите могат да бъдат използвани и за разпространение на зловредни материали, извършване на интернет престъпления и какво ли още не и всичко това без да знаете. После - хоп - тея деяния извършени от вашата машина... Ходи доказвай, че нямаш сестра.




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Ivailo » Вто 11 яну 2011 17:47


kris11 написа:А вече е време да се мине на новия БГ браузер BS Gold, спечели международни награди.

ХАХААХАХАХ
е тва е ебати пародията :063:
Сега го пробвах...
За 2 минути достигнах до горния извод mhihi
1. Тая история използва internet explorer всъщност mhihi И то май някаква стара версия mhihi
2. Не можеш да максимизираш прозореца mhihi
3. Няма табове
4. Като го затворих се появи грешка, че не може да пише еди къде си mhihi
5. Никъде не намерих менюта, настройки и т.н.
6. Не пише коя иконка за кво е, съответно цъкаш на сляпо...
Абе въобще поредната излагация mhihi
Награди спечелил mhihi
"първо място по рейтинг на потребителите в интернет" :063: :063: Много ми е интересно къде се нарежда по пазарен дял спрямо другите, щом е първи mhihi mhihi
Сред предимствата на BS Gold са изготвяне на програма, отговаряща на последните изисквания на хай-тек продукти; възможност за конфигуриране при работа с уеб приложения; интуитивна система за контрол на сложни процеси; анализ, контрол, мониторинг и оценка на риска в Интернет и др. Професионалните инструменти разработени на база Black Screen технологията служат в редица сфери на кибер отбраната и борбата с кибер престъпленията.

НЕ МОГА ПОВЕЧЕ :063: :063: :063:
Лелелеле тва журналята са страшна работа :063:
Абе тя цялата статия е уникална :063: :063:
http://news.sagabg.net/bs-gold-naj-brz-v-sveta.html

п.п. за първи път получавам тая грешка:
Мнението Ви съдържа прекалено много усмивки. Максималния позволен брой усмивки е 20.
що ли хааххаах


явно BS Gold = BullShit Gold mhihi


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот Winner25 » Вто 11 яну 2011 21:09


KingoftheROAD написа:
Winner25 написа:Не ползвам ИЕ от доста време, освен служебно. И не защото някой го налага, ами другите браузъри не работят както трябва :)

Или IE не работи както трябва? Как мислиш колега, е ли възможно всички, ама всички останали браузъри колективно да не работят както трябва?


Конкретно става въпрос за ИЕ и мозила, не знам коя версия. Налага ми се да попълвам онлайн формуляри и с мозила не се появвяват падащите менюта, също има и проблем с отпечатването на документи.
Може да е до настройки, не знам, но ми е по-лесно да ползвам ИЕ :)


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот theultimate » Сря 12 яну 2011 2:33


В крайна сметка някой може ли да каже някакво предимство на IE пред останалите браузъри? Нещо различно от "защо да сменям стандартния браузър, щом работи".

Фирмения софтуер е много относително нещо - моя пък точно под IE не му работят падащите менюта. Всичко зависи дали е тестван на различните браузъри.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот maxpayne » Сря 12 яну 2011 14:21


theultimate написа:В крайна сметка някой може ли да каже някакво предимство на IE пред останалите браузъри? Нещо различно от "защо да сменям стандартния браузър, щом работи".

Ми аз казах - гълта много по-малко ресурси и работи много по-стабилно при отворени много табове и инстанции. Всъщност аз не чух за причина да НЕ ползвам ИЕ, това за забиването е несериозно просто, за последните 3 години ИЕ едва ли е забивал повече от 2-3 пъти, точно колкото и ФФ. Търсенето е направено по-удобно в ФФ, нов ИЕ8 вече и това е оправено, а скоро ще имаме и ИЕ9RC. На практика повечето хора, които недоволстват от ИЕ говорят винаги за версии 5-6, ама доста вода изтече.


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот scuba » Сря 12 яну 2011 14:38


maxpayne написа:.. На практика повечето хора, които недоволстват от ИЕ говорят винаги за версии 5-6, ама доста вода изтече.

Eми става като при мен... Ако някой майстор ми осере колата, повече не се връщам при него.. Независимо от това колко вода е истекла... Може и майстора да е станал по-добър.. Но разочеровам ли се веднъж от нещо - никога не пробвам отново. Надявам се разбираш за какво говоря


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот maxpayne » Сря 12 яну 2011 14:44


scuba написа:
maxpayne написа:.. На практика повечето хора, които недоволстват от ИЕ говорят винаги за версии 5-6, ама доста вода изтече.

Eми става като при мен... Ако някой майстор ми осере колата, повече не се връщам при него.. Независимо от това колко вода е истекла... Може и майстора да е станал по-добър.. Но разочеровам ли се веднъж от нещо - никога не пробвам отново. Надявам се разбираш за какво говоря

Тази аналогия е неуместна, не са сравними нещата, но от емоционална гледна точка е разбираемо


Потребителски аватар
deepd
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 май 2009 20:17
Автомобил: Golf VII
Двигател: CLHB - 2015
Местоположение: BG / Шумен

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот deepd » Сря 12 яну 2011 15:05


Mалко ресурси, бърз броузер - SR WARE - алтернатива на Хром.
Работи с електронни подиси и с https. Основана на базата на Хром без някои от недостатъците. Ето за сравнение:
http://www.srware.net/en/software_srwar ... s_iron.php


leoparda
Мнения: 181
Регистриран на: Пон 02 фев 2009 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот leoparda » Сря 12 яну 2011 15:21


Свикнах с него и ми доста по удобен от мозила...


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот stan4o_mc » Сря 12 яну 2011 17:52


maxpayne написа:
theultimate написа:В крайна сметка някой може ли да каже някакво предимство на IE пред останалите браузъри? Нещо различно от "защо да сменям стандартния браузър, щом работи".

Ми аз казах - гълта много по-малко ресурси и работи много по-стабилно при отворени много табове и инстанции. Всъщност аз не чух за причина да НЕ ползвам ИЕ, това за забиването е несериозно просто, за последните 3 години ИЕ едва ли е забивал повече от 2-3 пъти, точно колкото и ФФ. Търсенето е направено по-удобно в ФФ, нов ИЕ8 вече и това е оправено, а скоро ще имаме и ИЕ9RC. На практика повечето хора, които недоволстват от ИЕ говорят винаги за версии 5-6, ама доста вода изтече.

На голо (без add-on-и) Мозилата е точно толкова алчна за ресурси, колкото и ИЕ-то. Като се натоварят с това-онова ИЕ-то е по-бързо само от мозила и това е така, защото на ИЕ-то човек няма какво да му накачи! ИЕ има най-счупения даунлоуд мениджър, при мултипъл даунлоуд задължително поне единия забива за малко.
Какви още миннуси искаш да прочетеш, че да кажеш, че някой е основателен?!
  • кофти сигурност
  • липса на добавки
  • подредба различна от всички останали
  • лошо сработване с не-майкрософтски приложения
Остава да кажеш, че бинк е най-добрата търсачка...

До сега така и не излезна версия на ИЕ без дупки! Никой ъпгрейд не ги запуши, никоя нова версия не ги поправи!


Относно разни фирмени уеб системи - тъй като са за употреба от затворен кръг потребители, малко народ правят оптимизация за всички браузъри (ИЕ/Всички останали). За това или работят нормално на ИЕ или на всички останали. Причината отново е в бозаджийския браузър


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот maxpayne » Сря 12 яну 2011 18:23


stan4o_mc написа:На голо (без add-on-и) Мозилата е точно толкова алчна за ресурси, колкото и ИЕ-то. Като се натоварят с това-онова ИЕ-то е по-бързо само от мозила и това е така, защото на ИЕ-то човек няма какво да му накачи! ИЕ има най-счупения даунлоуд мениджър, при мултипъл даунлоуд задължително поне единия забива за малко.
Какви още миннуси искаш да прочетеш, че да кажеш, че някой е основателен?!
  • кофти сигурност
  • липса на добавки
  • подредба различна от всички останали
  • лошо сработване с не-майкрософтски приложения
Остава да кажеш, че бинк е най-добрата търсачка...

До сега така и не излезна версия на ИЕ без дупки! Никой ъпгрейд не ги запуши, никоя нова версия не ги поправи!


Относно разни фирмени уеб системи - тъй като са за употреба от затворен кръг потребители, малко народ правят оптимизация за всички браузъри (ИЕ/Всички останали). За това или работят нормално на ИЕ или на всички останали. Причината отново е в бозаджийския браузър


За скоростта и ресрусите мисля няма какво да спорим, ИЕ определено бие
За сигурността - [url=http://readerszone.com/mozilla/most-insecure-browser-mozilla-firefox.html
]толкова за "най-сигурния" браузер [/url]
За липсата на добавки - минус наистина, но само ако ти трябват. Аз ползвам рази професионално, но като потребител не ми трябват никакви
За подредбата - wtf
За лошото сработване - много общо, по същата логика мога да кажа, че ФФ има лошо сработване с МС приложения
За даунлоада също съм съгласен, че не е удобен в сравнение с ФФ
Един минус, който мен много ме дразни във ФФ - управлението на кеш файловете, мъка мъка ако ти се наложи да ровиш нещо там
Аз не казвам че ИЕ е най-добрия браузер, ФФ си има предимства по точки, който мен ме вълнуват чисто професионално, но тази фанатична "борба" срещу него е несериозна


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот theultimate » Сря 12 яну 2011 18:38


Основния мунис е липсата на добавки. Работи на принципа "ако не ти харесва заводския вид - троши си главата". Едното си го правиш както ти искаш, другото те принуждава да работиш както главния им програмист е решил, че трябва.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот ALESYZ » Сря 12 яну 2011 18:50


Ползвам само ИЕ, в момента 8. Имах за кратко Firefox, изчезна само след няколко часа от компютрите ми, 4 броя. Хилядите му добавки въобще не ме вълнуват. Колкото по-просто е едно нещо, толкова по-лесно и добре работи. Няма сайт, който да не мога да отворя с ИЕ. Все пак това е само браузър. Ако не може да простира, щях да го изхвърля. Понякога забива, нищо драматично, сякаш другите не забиват, айде моля ви се. И ползвам ИЕ от 1997 г. Да, много вода изтече, къде за добро, къде за зло, обаче не сменям ИЕ-то за нищо друго. На всичкото отгоре темата е тенденциозна и манипулативна даже. Както каза и един колега, каква е тази анкета с лично мнение в нея? Ще ползвам ИЕ, независимо дали тук 100 човека, ще изпишат 100 страници срещу него. Просто защото работи, върши ми работа и толкоз.


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот stan4o_mc » Сря 12 яну 2011 19:10


Отправен е въпрос - никой не те кара да използваш друго. Ама ако си стискаш на тезата, продавай това от гаража и бегай за дачия :wink: И тя не може да простира! И тя ще те кара от точка до точка.

Любителите на ИЕ са като любителите на Опера. Всеки се опъва до последно срещу всички останали, но без основателна причина. Драпане да има, да се спори. Няма как да изкарате ИЕ по-добър от останалите водещи браузъри. Искате или не - факт.

Манипулативна ли е темата? НЕ!!! Човека ви пита защо сте с ИЕ. Не казва, че ИЕ е добър, нито че е по-малко добър! Казва си, че е скапан, защото е скапан! Не защото така си мисли, а защото е факт!!! Това не е форумен мит!

Държа да отбележа: Не искам никой да принуждавам да използва каквото и да било, нито пък да спира да използва. Искам само да схвана защо още има хора които казват на черното - бяло.
:beer :beer :beer


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо още използвате Internet Explorer?

Мнениеот maxpayne » Сря 12 яну 2011 19:55


stan4o_mc написа:Драпане да има, да се спори. Няма как да изкарате ИЕ по-добър от останалите водещи браузъри. Искате или не - факт.

Казва си, че е скапан, защото е скапан! Не защото така си мисли, а защото е факт!!! Това не е форумен мит!

Искам само да схвана защо още има хора които казват на черното - бяло.

Мда, страхотен довод, "защото е ФАКТ" :mrgreen:
Оставям ви да се радвате на ФАКТИТЕ :beer



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта