Прехвърляне на електрическата енергия от една фирма на друга

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Прехвърляне на електрическата енергия от една фирма на друга

Мнениеот rainheart » Вто 25 ное 2008 20:51


Малко съм ОФФ, ама да си попитам. Значи в магазинът, където съм наемател токът се води на фирмата на старата наемателка и нейната фирма. Взъннах в ЧЕЗ да ги питам как аджеба се прехвърля на моята фирма -"елате, в произволен наш офис, носете молба, че старата собственичка се отказва и ще попълните споразумение за продажба на ел енергия за вашата фирма".
Отидох в най-удобният за мен офис, чаках само 4 часа с бабичките и накрая се оказа, че си имат райони и не съм оцелил правилният офис". Втори опит - 2.5 часа чакане и се оказа, че молбата на старата наемателка, трябва да е на специален формуляр. Вече го имам. Утре мисля да изгубя още няколко часа по опашките и още някоя друга нервна клетка.
Имам:
Заявление за сключване на договор/споразумение за продажба на електрическа енергия за стопански нужди
Молба за прекратяване на договор за продажба на ел. енергия (от старата наемателка)
Удостоверение за ел. мощност (удостовечение за кабелно захранване от трафопост с еди-каква си мощост)
За нещо друго ще успеят ли този път да ме върнат и от къф зор ще идват елтехници за да проверяват електромера, състоянието на инсталацията и не знам си още какво, което изреди в бързината жената на гишето :evil: (не че ме бъркат, но при нас е тъмна индия и 3 дни се мотахме, докато се намери някой да отвори електромерите за приемно-предавателният протокол като се нанесохме, а ако идват от ЧЕЗ едва ли ще чакат много) :evil: :roll:




Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот embi4a » Сря 26 ное 2008 13:32


Старата наемателка фирма ли е? Ако е фирма що се занимаваш и просто не се разберете да ти я префактурира. пуска ти фактурата, носи ти квитанция за платения ток и ти и плащаш фактурата. Но все пак по-чисто е да е на твоето име партидата.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Сря 26 ное 2008 14:37


ей с тия префактурирания.....

много лесно било...
дао ревизия дето могат да му откажат и ДДС и разход
:evil: :evil: :evil:

по-добре си прехвърли партидата, както си и решил де, успех и дано третият път ти е успешен :wink:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта