SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Мнениеот forski » Сря 16 май 2018 13:31


Здравейте колеги, наскоро се наложи да преместя стария 48/H6400 в друго помещение, и поради тази причина си купих въпросния телевизор Q6F.
Новия телевизор, както и стария се използват само за гледане на филми свалени от Замунда, и на такива качени в HBO-GO и You Tube. Нямам кабелна телевизия, или каквато и да било друга. ТВ-то се ползва като домашно кино :smile
Връзката на телевизора с компа е посредством Wi-Fi. При стария Самсунг гледането ставаше през инсталиран на компа <Домашний медиа-сервер> който почти 4 години си работи без проблем, и всички изтеглени филми вървяха през него.
Сега обаче нещата не стават,в смисъл че когато пуснах новия телевизор той веднага си намери сървъра и го качи в меню <Източници> където работи без проблем два дни, и на третия като пуснах телевизора сървъра вече липсваше и не можаш да го намеря, ТВ-то не го разпознаваше повече.
Рестартирах, ръчках, не се появи и го оставих.Реших да пробвам с флашка, но я форматирах през Windows 10 под NTFS за да чете големи файлове, все пак искам да качвам от 10GB нагоре.
И пак греда ... слагам флашката и телевизора пак не я разпознава като устройство, но като я извадя ми изписва на екрана че USB устройството е извадено :rolleyes
Някой който е по в час със въпросното упражнение може ли да сподели лесен начин за гледане на филми, или начин по-който да се подкара въпросната флашка?
ТВ е с one connect устройство, което има два входа за USB, и на двата нищо не се случва, единствено като се извади USB-то изписва че е извадено.
Проблема в къщи е че компа е доста стар, и е с Windows XP, опитах да изтегля Кodi през официалния им сайт, но със XP-то нямам никакъв шанс да го подкарам.
Дайте някаква идея ...
Въпросната флашка е 7GB някаква безименна и може проблема да е в нея, имам и едно SONY което ще пробвам довечера, или пък форматирането през Windows ми прави някакви номера ... знам ли :rolleyes




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Мнениеот Barboukov » Чет 31 май 2018 17:45


Опитай с друга флашка. Нещо по-марково.

При мен на LG не всички тръгват. По-точно нито една, дошла директно от Китай при мен.


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Мнениеот R.o.s.e.n » Пет 01 юни 2018 9:05


Аз гледам така сериали. Слагам ги на флашката и в телевизора. До колкото си спомням флашката е форматирана FAT32. Понякога ми прави проблем с разпознаването на субтитрите при mkv формат. Най-безпроблемни са avi-тата.
Пробвай да форматираш флашката във FAT32- това е което се сещам като съвет или друга флашка.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Мнениеот Sonny_89 » Пет 01 юни 2018 14:15


Колко USB - изхода имаш? Пробвай и на другите. При мен са 2 и на единият положението е като описаното при теб, при втория нямам ядове :dontknow


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Мнениеот Stivi » Пет 01 юни 2018 20:01


Sonny_89 написа:Колко USB - изхода имаш? Пробвай и на другите. При мен са 2 и на единият положението е като описаното при теб, при втория нямам ядове :dontknow

forski написа:ТВ е с one connect устройство, което има два входа за USB, и на двата нищо не се случва, единствено като се извади USB-то изписва че е извадено.

Викаш,сам няма да се сети да пробва на всички входове :wink Проблема най-веротно е в самата флашка,както са ти казали вече пробвай с доказано работеща такава на друг телевизор,и тогава ако не става ще му мислиш !


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: SAMSUNG 55/Q6F гледане на филми през USB или...

Мнениеот forski » Пет 01 юни 2018 20:09


Проблема е решен, форматирах Сонито и всичко тръгна :biggrin



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта