Съвет за монитор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Сря 06 окт 2004 15:19


!!!ТОВА Е ИСТИНАТА!!!

Значи, има един модел на CTX дето е с тръба на Sony - High-black Trinitron и е Flat. Плащаш CTX и получаваш Sony. Качеството и дълбочината на цвета са неотразими. След като поработиш на него - ще се мусиш на другите монитори после. ;)
Друг хував избор е SyncMaster - Samsung 7XX MB.
Но определено мнго малко неща са могат да се сравняват с Sony-то...




Потребителски аватар
opipva4a
Палячо
Мнения: 1347
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот opipva4a » Сря 06 окт 2004 15:24


ИСТИНАТА ЗА КАКВО???

щото Сони отдавна не са най-добрите за мен
Аз имам Ласи CRT 22" и НЕК 21, ЕПЪЛ ТФТ 22" (скоро и 30") и ИЯМА ТФТ 19"
все по-добри от сони, ама ти си знаеш
самсунг играят с контраста, обърни внимание


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Сря 06 окт 2004 15:45


opipva4a написа:ИСТИНАТА ЗА КАКВО???

щото Сони отдавна не са най-добрите за мен
Аз имам Ласи CRT 22" и НЕК 21, ЕПЪЛ ТФТ 22" (скоро и 30") и ИЯМА ТФТ 19"
все по-добри от сони, ама ти си знаеш
самсунг играят с контраста, обърни внимание


Хе хе хе!
Ти ме уби.
Човека иска монитор 17'' и по-въможност на лизинг.
Приказваме за достъпен монитор по ВЪЗМОЖНОСТ най-тънко ;)
Къде си тръгнал да сравняваш професионлни с обикновени потребителски клас монитори.
Помисли малко.. ;)


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Сря 06 окт 2004 16:17


не се дърляйте ора ;) истини много - секи си гледа от неговата камбанария, човека иска нов монитор 17ка до 300 кинта сигурен съм, че много добре си дава сметка, че за тия пари не може да иска много от монитора си ;) ... виждам, че се спомена mag - за мен лично тва беше марка преди около 5-6 годинки да речем ;) последните им монитори, които гледах никак ама никак не ми аресаха ...

... колкот до сони и тринитрона да не забравяме, че се пак тва е една от най-старите технологии (1968 година ако нещо не бъркам), която за времето си е направила революция (както и други неща на сони) ...

... обарвача бе ти ми дай едно sony 24" F серия па нека ми е зуе :twisted: иначе и на едно синема дисплейче 30ка не бих се нацупил :twisted:


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Сря 06 окт 2004 22:20


А някакви адреси на фирми?


Потребителски аватар
opipva4a
Палячо
Мнения: 1347
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот opipva4a » Чет 07 окт 2004 8:46


мачо, май си един от последните прекланящи се пред Ф серията (почти непродаваема в БГ)
а до синемната ще ти дам да се докоснеш


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Чет 07 окт 2004 9:27


еми на самсуняка и филипс май официални вносители са тези:

http://www.kkelectronics.com/products.p ... upaswe=003

тия май бяха официални вносители NEC/Mitsubishi, ма не съм сигура http://www.infoguard.net/products/type. ... =11&vid=11

за NEC/Mitsubishi също тези мое ги пробаш

http://www.vali.bg/?manufacturer=6&grou ... by=name_up

за филипс май и тези

http://www.exco.com/products/peripherym ... liance.htm

за iiyama http://www.iiyama-bg.com/products.php?lang=bul

бтв модела на самсуняка за който ти говорех е 757NF, но за жалост нещо никъде не го виждам да се продаа (отдавна не съм се ровел може да е подменен с нов модел)

предполагам няма сми да ти казвам, че преди да тръгнеш да си зимаш монитор е добре хубавичко да огледаш параметрите им (ако не ти потърси познат) наред с вида на кинескопа е добре да гледаш и честотите - тук аз процедирам по следния начин:

гледам колко е макс. хоризонтална честота (примерно на филипсчето е 92 kHz) и да речем, че ще го пуснеш на 1280х960 тогава разделяш честотата на броя на вертикалните пиксели, демек 92000/960=~96Hz и получааш макс. вертикална честота (refresh rate) , на която мое да бачка монитора при зададената резолюция - разбира са в тоя режим обикновено мое да се пусне само с неква допълнителна програмка (tweaker) като powerstrip например, но ако не си наясно по-добре е да не се пробаш ;) ...

... по-важното в слуая е, че колкото по-висока е хоризонтална честота на монитора толкова по-малки би трябвало да са проблемите с геометрията, конвергенцията, моарето и т.н. при нормални режими (когато не е издупен refresh rate-a)

ами в общи линии май е тва, поне за твоя случай може би няма нужда да се задълбава повече - се пак не го зимаш за професионални цели

и айде вече кат за накраа да кажа, че при така беглото ровене ми се струва, че битката ше е между:

iiyama HF703UT - samsung 757NF - philips 107p20

но тва си е лично мое мнение де ;)

така, че намери програмката "Nokia Test Monitor" и с нея тръгваш и почваш да тестваш ;)


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Чет 07 окт 2004 9:30


opipva4a написа:мачо, май си един от последните прекланящи се пред Ф серията (почти непродаваема в БГ)
а до синемната ще ти дам да се докоснеш


имах предвид, че ако ми го подариш нема го фърля ;) апа синемата задълже треа ми я покаеш ;)


Потребителски аватар
opipva4a
Палячо
Мнения: 1347
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

...

Мнениеот opipva4a » Чет 07 окт 2004 9:32


еде
малко нещо, а
задължително ще я покажа. ми как иначе
иямата води в резултатите
самсунг вече са с три години гаранция, ама да не ти се налага да я ползваш, щото нов да го занесеш в сервиза, тъй ще си му мине


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Чет 07 окт 2004 9:34


Мерси за съветите bowdown


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Чет 07 окт 2004 9:36


За сасмунгите принципно, не само за монитори - добра дума за тях от човек, който се занимава с техника, не съм чул... :roll: По-скоро обратното... :evil:


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Чет 07 окт 2004 23:12


А МОЛЯ МОЛЯ аз се занимавам с техника и за Самсунга мога да кажа само добри работи !!!!!
Ми в момента те са най-големият пройзводител на битова електроника и ако не се лъжа май вече са на първо място в света по пройзводство на памети !!! Мониторите са им добри !!!!
Имам известни забележки към тях по отношение на кинескопите,но това друг път !!!!

А КОМПРОМИС МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ СЪС САМОТО РС,НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ С МОНИТОРА !!!! :!: :!:
ВСЕ ПАК ТОВА СА СИ ТВОЙТЕ ОЧИ !!!! Ако имаш възможност най-добре си вземи LCD !!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта