Патрон за брава на входната врата.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот oSViRePql » Сря 20 окт 2010 21:06


За Герда съм чувал, че е най-сигурната брава. Много хора ми я препоръчаха, но разбира се трябва да имаш и хубава врата :)




Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот N1P0 » Сря 20 окт 2010 21:12


до колкото знам ЕVVA са най-сигурните на пазара

http://www.black-ar.com/catalog%20EVVA.pdf

И по принцип е ясно, че няма врата която да не може да се отвори. Също така има един руски сайт на който има клипове за всички видове ключалки как се отварят и останах изумен :horror: но няма да го показвам на никой :х

ГЕРДАта са най-сигурни, но те се слагат допълнително към вратата за втора защита, и разбият ли ти основния патрон може да ти разбият вратата с Гердата при по силни усилия без да се налага да се мъчат да я отключват. Това ми го е казвал ключар с който искахме да слагаме ГЕРДА.

Последна промяна от N1P0 на Сря 20 окт 2010 21:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот hooligans » Сря 20 окт 2010 21:16


http://www.abloy.com/en/abloy/abloycom/Products-MPC/

цената е 200лв обаче

това е


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот Pichaga » Сря 20 окт 2010 22:27


офиса е с Герда като втора брава-200 лева горе долу и първа брава Мотура-малко по-евтина+застраховка+сот
и аман...


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот Matematiks » Сря 20 окт 2010 22:49


аблой го лекуват вече

мултилок имат супер патрони вече,от 50 до 250-300 лева,със плаващо колче-много са добри

Има едни бронировки на FAB които са много добри-патрона не се вижда изобщо,само със специална плочка се отваря която ти е ключодържател,и най вече се захващат през вратата с 3 болта 17/8 мм нема мърдане,щото тия брони със 2 винтчета по 6 мм са ташак ралта,чупат ги като фафли без шум,имат тръба по диаметъра и оттича :lol:

Тури си една Герда,и едно вътрешно резе и си капитан,за през нощта да те варди mhihi
Шипове на вратата отзад към пантите и задължително да се отваря навънка вратата :012:

Може и лайсна около вратата да не могат да счупят пантите

В другата тема имаше колега с врата на хармоника.Мойта е от 2 тави по 2,5 мм ламарина и е оребрена с профили 40/40/3 -хармоника некой друг път-самоделка-ШОП дизайн mhihi


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот Ludia » Чет 21 окт 2010 7:35


Matematiks написа:аблой го лекуват вече

мултилок имат супер патрони вече,от 50 до 250-300 лева,със плаващо колче-много са добри

Има едни бронировки на FAB които са много добри-патрона не се вижда изобщо,само със специална плочка се отваря която ти е ключодържател,и най вече се захващат през вратата с 3 болта 17/8 мм нема мърдане,щото тия брони със 2 винтчета по 6 мм са ташак ралта,чупат ги като фафли без шум,имат тръба по диаметъра и оттича :lol:

Тури си една Герда,и едно вътрешно резе и си капитан,за през нощта да те варди mhihi
Шипове на вратата отзад към пантите и задължително да се отваря навънка вратата :012:

Може и лайсна около вратата да не могат да счупят пантите

В другата тема имаше колега с врата на хармоника.Мойта е от 2 тави по 2,5 мм ламарина и е оребрена с профили 40/40/3 -хармоника некой друг път-самоделка-ШОП дизайн mhihi
ти преди време ми препоръча Герда. Все още не съм сложил, ама пак почнах да се замислям... Само че вратата ми се отваря навън и е със метална каса... малко ми е чудно как да сложа Гердата, а и кой модел точно би бил най-подходящ ? Самото захващане на бравата към вратата ми се вижда слабо... А и там където ще влизат езците - в касата, пак ще е слабо място... :roll:

Последна промяна от Ludia на Чет 21 окт 2010 7:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот VWGT » Чет 21 окт 2010 9:28


Ludia написа:Само че вратата ми се отваря навън и е със метална каса... малко ми е чудно как да сложа Гердата, а и кой модел точно би бил най-подходящ ? Самото захващане на бравата към вратата ми се вижда слабо... А и там където ще влизат езците - в касата, пак ще е слабо място... :roll:

Аз купих един със среда цена, има една малко досадна функция, която е: заключване от вън, така че от вътре да не можеш да си отвориш (пази те от някой, който да влезе през прозореца и да излезе през вратата), аз от тази функция само ядове съм брал, няколко пъти се самозаключваме така, та идеята ми е, ако си на висок етаж - спести си я/. Ако вратата ти е над 10 см дебелина обаче може да имаш проблем с ключовете, може да не достигнат бравата от вътре.

относно монтажа - слагат 4 доста прилични болта, съчми против разпробиване и мисля, че няма проблем. Аз тази брава я сложих най-вече, за да не се събудим нощно време с чужда нежелана компания, защото иначе нарочат ли те и през стената ще минат, та поне от тия най-изпадналите и безразсъдни типове да ни пази.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот One » Чет 21 окт 2010 10:14


най-сигурен е този патрон дето го няма :)

отваря се с чип само - много фирми предлагат такива

външно слегат някакъв патрон свързан със СОТ колкото да забави крадците и докато бъхтят да дойдат и да ги окопчаят - евентуално

ама това е когато крадеца пробва да влезе през вратата

а те вече са такива нинджи, че си влизат през тераси прозорци и т.н без значение от височини и етажи.
само застраховка и тих СОТ са някаква надежда, може и скрита камера поне да им хване фасона - евентуално

абе заеби - спасение няма


Потребителски аватар
tresto
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 23 сеп 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков-Бургас

Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот tresto » Пон 13 фев 2012 19:58


Има ли наистина такава брава,или няма нищо сигурно?
Казваха ,че касовите ключалки били надеждни,но като видях едно филмче в Ytube как ги отварят
за 1 мин и се замислих дали да не сменявам бравите,тази сутрин на един съсед са му отворили апартамента!
Та идеята ми е,ако някой има опит с брави да сподели кое е най сигурното заключване поне до този момент.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот pepstroi » Пон 13 фев 2012 19:59


няма нищо сигурно в тоя живот писано ли ти е и през прозореца ще влезнат :)


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот sebastianz55 » Пон 13 фев 2012 20:02


Gerda
Abloy + протектор на патрона


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот bobocamaro » Пон 13 фев 2012 20:04


pepstroi написа:няма нищо сигурно в тоя живот писано ли ти е и през прозореца ще влезнат :)

да, и с касата направо също.
Аз съм фен на тези http://bravite.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0%B ... 0%BC%D0%B0


Потребителски аватар
tresto
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 23 сеп 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков-Бургас

Re: Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот tresto » Пон 13 фев 2012 20:42


Абе то всичко май е божа работа,ама като се зачетох за сега тези "gerda" май са най удачния вариант.
Няма спасение иначе от тая напаст


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот joromnt » Пон 13 фев 2012 21:15


Добър патрон на Аблой или Мулти Лок, един щит /шилд/ против разпробиване и обезателно здрава врата която да се отваря навън. И пак няма гаранция, може да се счупи, но ще се вдигне много шум. Има добри касови брави, ако сложиш една, няма да сбъркаш. Може и две. Но обезателно касата да е забита в бетона.
Касовата брава няма да ги спре, но ще ги забави :(


Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сигурна ключалка...Има ли такава?

Мнениеот everlastt » Пон 13 фев 2012 21:32


От скоро съм с нова врата .Сложих Герда + обикновен патрон от долу.Много се чудих между герда титан и аблой протект в крайна сметка избрах гердата .Тя е по устойчива на разпробиване и вандализъм.Ако слагаш аблой задължително бронировка+ брава за поне 100 кинта, Герда излиза по евтино.И двете се отварят но трудно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта