Маслен радиатор или конвектор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот chefito » Нед 17 окт 2010 13:49


Някой няма ли официално инфо за тия конвектори на ADAX?




Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот Uneek » Нед 17 окт 2010 21:54


chefito написа:Някой няма ли официално инфо за тия конвектори на ADAX?


Какво официално инфо? Аз съм писал отзиви по-горе, погледни в темата... Имам 2 броя 2000 вата и 1500 вата. Цени ли те интересуват?


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот chefito » Нед 17 окт 2010 23:55


Нещо ми е станало с мнението май...или съм пропуснал да допиша...интересува ме колко ток харчат, защото ако бримчат на 2000 вата по 24 часа на ден ще стане инфекция със сметката...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот ktamen » Пон 18 окт 2010 0:20


Ами умножаваш 2KW по 24часа. Какво не ти е ясно?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот milmar » Пон 18 окт 2010 0:51


chefito написа:... защото ако бримчат на 2000 вата по 24 часа на ден....

mhihi
И по това се писа в темата - пускаш ток -> топлиш ; спираш тока -> пестиш .


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот Uneek » Пон 18 окт 2010 1:01


chefito написа:Нещо ми е станало с мнението май...или съм пропуснал да допиша...интересува ме колко ток харчат, защото ако бримчат на 2000 вата по 24 часа на ден ще стане инфекция със сметката...


Не колега, не е 24 часа, значи конвектора си има една червена лампичка която свети когато работи нагревателя. Като си достигне температурата термостата започва да изключва. Термостатите на Адакс са много прецизни, и съм забелязал че когато достигне температура в стаята през 15-ина секунди започва да изключва/включва (съответно не "върти" на електромера) и така си поддържа темп. Както написах миналата зима най-голямата сметка ми беше 185 лв., а при нас всичко е на ток, а лятото пък най-малката сметка беше 71 лв, и така грубо си мисля че адаксите са гълтали 100-115 лв. за отопление, което мен ме устройва. Това е грубо сметнато разбира се, не натоварвам никого с мнението си :)


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот mely » Пон 18 окт 2010 7:46


chefito написа:Нещо ми е станало с мнението май...или съм пропуснал да допиша...интересува ме колко ток харчат, защото ако бримчат на 2000 вата по 24 часа на ден ще стане инфекция със сметката...


Смятай, чертай, рисувай и взимай един адакс стига го мисли.Кат не щеш климатик.Ккавото да сложиш се ще гори.Айде че застудяваа. :lol: :lol: mhihi


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот vwfena » Пон 18 окт 2010 10:03


chefito написа:Нещо ми е станало с мнението май...или съм пропуснал да допиша...интересува ме колко ток харчат, защото ако бримчат на 2000 вата по 24 часа на ден ще стане инфекция със сметката...

Ама защо е нужно да ти бръмчи 24 часа? Значи имаха едно електронно устройство за управление, което може да си го програмираш кога да ти вкл кога, да ти изкл и колко градуса да ти държи. Така го програмираш за цяла седмица и му даваш да си повтаря графика. По технически спецификации го даваха да свали около 30% от потреблението на ток. Поне така ми обясниха.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот theultimate » Сря 20 окт 2010 18:12


Духалката бучи и съответно не е оферта докато спиш. С радиатора няма проблем. В нас имам два радиатора - един мисля че Sang, за 5-6 години смених само един термостат за 5лв. Другия е NEO и работи 3 години. Въпросния програматор, който да му настройваш кога да включва и изключва радиатора е 5-10лв в зависимост дали е като часовник с бутонче за всеки 15 минути от скалата или електронен с дислпейче и 5-6 програми.

Проблема на радиатора, освен високата сметка (то със всичко е висока, освен с инверторен климатик) е че бавно стопля - ако все още нямаш PVC дограма час-час и нещо не му мърдат да стопли от 15 до 22 градуса. За сметка на това е тих, което за мен е доста важно.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот hooligans » Чет 21 окт 2010 8:26


chefito написа:Нещо ми е станало с мнението май...или съм пропуснал да допиша...интересува ме колко ток харчат, защото ако бримчат на 2000 вата по 24 часа на ден ще стане инфекция със сметката...


Хубави са Адаксите, но ако мога да избирам бих избрал едно радиаторче на делонги
конвекторен с вентилатор
много по бързо затоплят
адаксите са за да са постоянно включени


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот Matematiks » Чет 21 окт 2010 10:14


Чефи какво официално инфо искаш :Mr Green Fun не задруго ама ме дели една ограда с представителите :D


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот chefito » Чет 21 окт 2010 11:51


Matematiks написа:Чефи какво официално инфо искаш :Mr Green Fun не задруго ама ме дели една ограда с представителите :D


Колко ток горят :)


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот Matematiks » Чет 21 окт 2010 12:53


имам 4 такива в къщи-другата къща че тук съм с парно на въглища си ми е екстра
Начи-2 по 2000W един 1000 в кухнята и един 400W в банята-сметката зимата ми беше около 200-230 лева но имам и бойлер и печка на ток за готвене


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот JaDaWiN » Пет 22 окт 2010 9:46


Колко ток харчи не може да се каже точно. Моя е 1500W. Но разхода на ел. енергия зависи от няколко неща:
1. Дали конвекторът е подходящ за стаята (ако обемът, който трябва да отоплява е по-голям от предвидения за този модел ще лапа яко).
2. Дали се изключва. (Не е препоръчително, защото после докато навакса ще харчи повече. Температурата просто се намалява до някакви разумни стойности.)
3. Времето навън.
4. Каква изолация има сградата - саниране, прозорци. Също така отопляваното помещение с външни стени ли е, на последен етаж ли е, каква е подовата настилка...

По-миналата година с тоя конвектор в моята стая (не се спираше) и с една духалка, която пускахме като седнем да ядем в кухнята, сметката ни беше 60-70 лв (като се има предвид и другите консуматори).Хола не го отоплявахме. Миналата зима пък си взехме още един конвектор - най-обикновен от Метро. Най-голямата ни сметка беше 180лв, но в целия апартамент беше топло (20-24 градуса). Апартамента си има външна изолация, PVC дограма и въпреки че сме на последния етаж над нас има нещо като полу-етаж, което поне малко ни предпазва. Единствено съседите отдолу се отопляваха (други просто липсваха).


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот milmar » Пет 22 окт 2010 11:02


JaDaWiN написа:...
1. Дали конвекторът е подходящ за стаята (ако обемът, който трябва да отоплява е по-голям от предвидения за този модел ще лапа яко).
2. Дали се изключва. (Не е препоръчително, защото после докато навакса ще харчи повече. Температурата просто се намалява до някакви разумни стойности.)
......


В общия случай тези две точки са абсолютна заблуда , особенно за печка с нагревател , без значение на марката и дали е с перка или без mhihi , ама вие си знаете , не аз ви плащам сметките за ток 8) .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта