Енергоспестяващо устройство - мнения

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот ila » Пет 17 дек 2010 22:30


Здравейте колеги!
На Новогодишния базар в НДК има един щанд на който продават Енергоспестяващо устройство - "Майк".
Според рекламата устройството спестява до 40% ел. енергия. Включва се директно в контакта, а принципът му на работа бил да изглажда пулсацийте на синусоидата и да оправя cos f.
Логиката на работа по принцип е вярна, но дали изкарва 40% икономия или под 5% примерно.
Въпросът ми е някой купил ли го е и ако е удобно да сподели впечатленията си.




KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 17 дек 2010 22:32


Предполагам че ще работи точно колкото и магнитните гривни :063:


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот Mihailov78 » Пет 17 дек 2010 22:34


ila написа:...Енергоспестяващо устройство - "Майк".
Според рекламата устройството спестява до 40% ел. енергия...


:shock :shock :shock

:bowdown


Потребителски аватар
fantomasss
Мнения: 317
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот fantomasss » Пет 17 дек 2010 22:35


Един приятел си взе такова, но още няма резултат, защото не е дошла сметката му. Като дойде ще го питам има ли спад в крайната сума за плащане. Ако нещото работи, взимам си и аз едно такова.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот ktamen » Пет 17 дек 2010 22:39


KirilGeorgiev написа:Предполагам че ще работи точно колкото и магнитните гривни :063:

А аз съм сигурен, че ще работи точно толкова колкото и гривните.
Не си давайте парите на толкова откровени мошеници.


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Пет 17 дек 2010 22:42


Приятел ползва такъв уред, на който пише: ''Да се включи колкото се може по-близо до бушоните'' и имало ефект, доволен е от него.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 17 дек 2010 22:43


Българина може и да го н....ш само трябва преди това да го накараш да си мисли че е на далавера.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот Mihailov78 » Пет 17 дек 2010 22:44


Ще си купя 3 бр, та да икономисам 40*3 = 120 процента ток! :Mr Green Fun

Кой беше споменал и упоменал това за безплатния обед у слънчев ден? :063:

ДАЛАВЕРА ГРАНДЕ :applause:


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот golfmk1 » Пет 17 дек 2010 22:48


Преди време имаше подобна джаджа за коли която се включва в запалката и спестявала горивото :063: Измамата мисля е същата mhihi


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот ila » Пет 17 дек 2010 23:03


ktamen написа:
KirilGeorgiev написа:Предполагам че ще работи точно колкото и магнитните гривни :063:

А аз съм сигурен, че ще работи точно толкова колкото и гривните.
Не си давайте парите на толкова откровени мошеници.


Гривните са за болни, които имат нужда от тях. Предполагам че помагат на болните. Дори ефекта от тях да е само психологически, в такива моменти пак има смисъл...

Не ми се иска темата да става илишно дълга. По принцип аз много разбирам от тоци и описанието в листовката е вярно, ако у-вото прави това, което пише. Въпросът е дали ефекта от него е 40% икономия или не повече от 5%.
За това въпросът ми е предимно тези, които са го купили и имат впечатление от него. Ако има такива колеги, към тях ще имам допълнителни въпроси.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 18 дек 2010 11:16


Колега, щом разбираш от тоци, то би трябвало да знаеш, че електромерите измерват само активната електроенергия, която се консумира. Реактивната не се мери, и не се плаща.

Ефектът от подобни чудесии, дето уж дават икономия на енергия както някой каза по-горе - никакъв. Понякога самовнушението може да изиграе някаква роля, но тя е минимална. Законите на Мърфи винаги действат срещу теб, а не в твоя полза. :012:


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот Дашо » Съб 18 дек 2010 11:19


Ако наистина имаше устройство, което да спестява до 40% от консумирания ток, навсякъде в цивилизованите държави, щяха да се използват. Не съм чул някой да използва такъв уред. Трябва да се види какъв сертификат имат, да не са някакви пунти :lupe
Чувал съм за едни апаратчета (мисля-кондензатори), които се включваха в контакта и ти блокираха електромера, но те са съвсем друга бира :gives:


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот ila » Съб 18 дек 2010 15:21


KingoftheROAD написа:Колега, щом разбираш от тоци, то би трябвало да знаеш, че електромерите измерват само активната електроенергия, която се консумира. Реактивната не се мери, и не се плаща.
:012:


:wink: значи палиш прахосмукачката и ЧЕЗ го д*хат. Абе минал си набързо матриала, ама за да изказваш мнение още трябва да почетеш.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот Ljubon » Съб 18 дек 2010 16:12


ila написа:
KingoftheROAD написа:Колега, щом разбираш от тоци, то би трябвало да знаеш, че електромерите измерват само активната електроенергия, която се консумира. Реактивната не се мери, и не се плаща.
:012:


:wink: значи палиш прахосмукачката и ЧЕЗ го д*хат. Абе минал си набързо матриала, ама за да изказваш мнение още трябва да почетеш.

Колегата е абсолютно прав, че електромерът отчита само активната енергия, а реактивната е бонус, но... това важеше за старите електромери. Ето и четиво за любознателни:
http://lark.tu-sofia.bg/~ntt/pesu/readings/ETE_1.pdf
Дори имаше тарикати навремето, които слагаха последователно във веригата мощни дросели, за да превръщат активната в реактивна енергия и съответно да плащат по-малко. Затова и в старите луминисцентни лампи, които се палеха с дросел, се слагаше и кондензатор, за да компенсира реактивната енергия на дросела и да се отчита като активна...
По темата - това си е шарлатания, като "уредите", както спомена колега, които се пъхат в запалката на кола и ти правят невероятна икономия. Единствената цел на това у-во е да направи бързо богат "изобретателя". :beat_butt2 Докато има балъци, ще има и тарикати! :012:


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Енергоспестяващо устройство - мнения

Мнениеот Един » Съб 18 дек 2010 16:55


Ако все пак работи това устройство, то "пестенето" ще е просто мамене на енергото. Пестене значи да накараш уредите да работят с по-малко енергия, което няма как да стане. Не може да загрееш котлона до същата температура, а да вкараш по-малко ток - все още няма вечни двигатели. Може евентуално да повлияеш на електромера за да ти отчете по-малко, но това ако стане масова практика ще приключи. Тъй че явно основният принцип на работа е самовнушението.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта