Впечатления от различните марки домакински уреди

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот bnick » Пет 08 апр 2011 15:29


Stivi написа:Да използвам темата и да попитам за нещо много необходимо за много новодомци / и не само/,всички знаете за "супер качественото" ново строителство и за това как като в една кооперация на третия етаж се пържи риба го разбират от първия до шестия заради идеално проектираните и изпълнени системи за вентилация mhihi Та въпроса е какви клапи използвате за предотвратяване нахлуването на миризми от съседите и има ли такава която да ги спира поне на 90% понеже за 100% единственото спасение май е да си пуснеш и ти аспиратора ! Тия дето обикновено си вървят с аспиратора тип 2 полукръга на осички спират миризмата колкото японска ядрена централа цунами :banghead:


Продават се обратни клапи. При изключен абсорбатор се затварят, при включен той сам я отваря. Вършат добра работа




Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот BeFree » Сря 10 юли 2019 13:17


Събуждам темата, защото по-познатия ви съфирумник vizor няма да седне да пише за кухни точно сега. Предстои скоро да се обзавеждаме с уреди... Към днешна дата дали има колеги, които обслужват или продават техника и биха споделили препоръки (включително кои марки са с читаво сервизно обслужване)?
Иде реч за вградени: миялна, печка+плот (индукционен) и за свободностоящи: хладилник, абсорбатор, пералня, изпарителна сушилня (последните две си имат скромно помещение с комин).
Чета из нета, че не е добра идея всичко да е една марка. За фурна засега се чудя между Бош и Електролукс (и двете с пирлоиза), за плот май се ориентираме към Бош, но за абсолютно всичко приемаме препоръки. И не, не говорим за клас Миле (уви!) - бюджетът вероятно ще стигне до максимум Бош/АЕГ, ако са нови. Мислим и за такива с транспортни дефекти (но не 7-8 годишни втора ръка), като там вече може и да минем към горен клас, според зависи от цените.
Някой някакви насоки да даде? Да кажете магазини с добър избор освен Технополис, Техномаркет, Зора? Абе, изобщо, всичко що ви се стори полезно за новодомци и техниката в дома :)
Мерси съм!


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот vanesto » Сря 10 юли 2019 13:29


Аз в неделя напазарих от Зора, общо 11 уреда, направиха ми и отстъпка 5% на всичко, което не е в акция. За пералня и аспиратор заложих на Електролукс, доволен съм от старата пералня, която е на 13г все още работи. Останалите уреди - Горене, понеже са с 5г удължена гаранция в момента. Където и да поръчваш, искай си отстъпка, и следи акциите, излизат добри неща.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот milmar » Сря 10 юли 2019 13:42


Аз няма да споменавам марки, но едно нещо ме кара да изтръпвам, "гледайте да е с дълъг гаранционен срок" ... Аз лично гледам първо да изглежда надеждна техниката, защото извинявайте, но аз лично нямам резервен хладилник, резервна фурна и т.н. ако се извършват гаранционни ремонти, макар и безплатни, да се наложи да се лишиш за седмица и повече от подобен уред. Пък и хладилник 2м висок да ми го тътрят по асансьори и камиони... Аз чета отзиви и гледам на място. Предпочитам марки, макар че вече всичко се прави някъде (Китай, Турция)по света, че и един и същ модел се произвежда в 5 различни гаража в Китай и не знаеш на какво ще попаднеш.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Svetlix » Чет 11 юли 2019 8:30


Миналата година минах за втори път по тази процедура. Отидох при местен търговец с цените от технотата и човекът ми направи отстъпки за всичко. Реално около 300 лв икономисах.

Взех миялна за вграждане на Beko. Беше около 600 лв за 12 комплекта. Като показатели не отстъпва на марковите, а цената е перфектна. Ако избираш нещо от клас ААА сметни дали ако е един клас по-надолу ще ти излезе сметката. Малко по-шумна е в сравнение с AEG в другото ни жилище. За абсорбатор виж faber и ТЕКА и двете марки имат страхотни модели. Нашата фурна е AEG с пиролиза, а за плот се спряхме на Hansa, най-вече заради комбинацията от котлони и цената. При избор на плот вземете в предвид размерите на посудата, която имате или ще закупувате. А също така дали ще е с 2 или 4 котлона. За пералня препоръчвам също AEG но като клас поне 6 и нагоре. Ако ще я пускате предимно нощем децибелите са много важни.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот forski » Чет 11 юли 2019 9:24


Почти всички уреди вкъщи са Electrolux и до сега няма нещо което да се е развалило, или да е дало дефект. Вече 7 години след ремонта, когато всички уреди бяха сменени, все още работят безотказно. Миалната машина работи вече 10 години. Всичко е купувано от Технополис, ако купувате всичко на веднъж поискайте да ви направят отстъпка, на нас тогава ни направиха 8% до колкото си спомням на цялата сума, което се равняваше на около 200лв. с които си купихме кафе машината, и пак им ги оставихме на тях :biggrin


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот BeFree » Съб 13 юли 2019 16:34


Svetlix написа:Миналата година минах за втори път по тази процедура. Отидох при местен търговец с цените от технотата и човекът ми направи отстъпки за всичко. Реално около 300 лв икономисах.

Взех миялна за вграждане на Beko. Беше около 600 лв за 12 комплекта. Като показатели не отстъпва на марковите, а цената е перфектна. Ако избираш нещо от клас ААА сметни дали ако е един клас по-надолу ще ти излезе сметката. Малко по-шумна е в сравнение с AEG в другото ни жилище. За абсорбатор виж faber и ТЕКА и двете марки имат страхотни модели. Нашата фурна е AEG с пиролиза, а за плот се спряхме на Hansa, най-вече заради комбинацията от котлони и цената. При избор на плот вземете в предвид размерите на посудата, която имате или ще закупувате. А също така дали ще е с 2 или 4 котлона. За пералня препоръчвам също AEG но като клас поне 6 и нагоре. Ако ще я пускате предимно нощем децибелите са много важни.


Мернахме я тази марка Hansa - на мен ми е съвсем непозната :) За АEG ме съветват да се уверя къде е произведен уредът, сигурно има някакво значенние :) Иначе пералнята и сушилнята ще си имат помещение (значи поне 2 врати ще делят уредите от хората), па колко да е шумна една сушилня, че да ми пречи да спя? Няма да пречи, надявам се?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Кайзен » Пон 15 юли 2019 23:37


Две препоръки от мен:
1) съдомиялната за вграждане да е с RedSpot (индикатор на земята), пример/препоръка Grundig Edition 70 (70 месеца гаранция) - полезна екстра указваща дали машината работи
2) абсорбатора да НЕ е тип телескопичен - след няколко години се натрупват мазнини/изпарения по шините и движението им става трудно/невъзможно


Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Scarchu » Чет 18 юли 2019 22:09


Кайзен написа:Две препоръки от мен:
1) съдомиялната за вграждане да е с RedSpot (индикатор на земята), пример/препоръка Grundig Edition 70 (70 месеца гаранция) - полезна екстра указваща дали машината работи
2) абсорбатора да НЕ е тип телескопичен - след няколко години се натрупват мазнини/изпарения по шините и движението им става трудно/невъзможно


Абсолютно не съм съгласен с втората точка!
Ползваме у дома този аспиратор: https://nai-izgodno.bg/uredi-za-vgrazhdane/absorbatori-za-vgrazhdane/aspirator-teka-cnl-6815-plus-40436840 вече 13 години и си бачка чудесно!
Да, спор няма, 3 пъти годишно го разглобявам, чистя, а шините ги смазвам с безцветна смазка на вюрт HHS-2000.

П.С.: Понеже съм мързел да се обличам зимно време и да паля скарата на терасата, я слагам под аспиратора и тогава наистина се отлага невероятно много гняс. След няколко такива скари, свалям шините, измивам ги с меглио, подсушавам, смазвам с горе-споменатият спрей и всичко си идва на мястото. Релсите специално на този модел се свалят за не повече от 2 минути.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот group® » Нед 21 юли 2019 7:14


Само съвет да се поглежда miele
Цените вече не са толкова брутални, а повечето уреди са ремонтопригодни.
Пералня и сушилня взехме 2ра ръка, заради познат и са супер. Абсурдно ниска цена - 500лв за двете и вече бъхтят 3 години. Всичко им се ремонтира, но не се е налагало.
Печка и съдомиялна - на промоция и се вързаха, колкото среден клас в магазините за техника. Пак доволни.


Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот M.Georgiev » Нед 21 юли 2019 15:03


На пералнята ми - AEG, купена за 1300 лв.преди няколко години, затегна лагерът на барабана, който не може да се подменя (сменя се казан с барабан комплект около 600 кинта :scare3 . Супер неремонтопригоден боклук се оказа. С голям късмет намерих човек, който я "ремонтира" като разцепи казана с флекс, смени лагера и го залепи отново с някакви смоли. Колко ще издържи-божа работа. Не си купувайте AEG!


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот BeFree » Пон 22 юли 2019 9:36


M.Georgiev написа:На пералнята ми - AEG, купена за 1300 лв.преди няколко години, затегна лагерът на барабана, който не може да се подменя (сменя се казан с барабан комплект около 600 кинта :scare3 . Супер неремонтопригоден боклук се оказа. С голям късмет намерих човек, който я "ремонтира" като разцепи казана с флекс, смени лагера и го залепи отново с някакви смоли. Колко ще издържи-божа работа. Не си купувайте AEG!


Точно тия дни един консултант в магазин ми препоръчваше всичко друг на AEG, само не пералня. Чудех се дали не си измисля, ама явно не. Ако ще сменяш, да споделя, че Samsung са едни от малкото, при които лагери могат да се сменят без смяна на барабана. Бош и Сименс висок клас също били така. Аз си харесах един Samsung среден клас, май за пералня вече го реших.

group® написа:Само съвет да се поглежда miele
Цените вече не са толкова брутални, а повечето уреди са ремонтопригодни.
Пералня и сушилня взехме 2ра ръка, заради познат и са супер. Абсурдно ниска цена - 500лв за двете и вече бъхтят 3 години. Всичко им се ремонтира, но не се е налагало.
Печка и съдомиялна - на промоция и се вързаха, колкото среден клас в магазините за техника. Пак доволни.


Колега, кажи някакви марки за сушилнята и съдомиялната, моля? :)


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот escrime » Пон 22 юли 2019 16:52


Аз накупих всичко от Techoutlet. Доволен съм както от услугите им в магазина, така и от отстъпката, която получих от тях.

Принципно нямам никакви предпочитания за марки - гледах всичко да е от максимално висок клас и да ни отговаря функционално.
Така се случи, че практически всичко е Самсунг - включително dual cook фурна, индукционни котлони, пералня с незнамсикакъв барабан и хладилник Chef Collection. Само съдомиялната е Сименс със зеолит и за абсорбатор взехме Тека. Много съм доволен от всички уреди, а и сметките ми са много ниски.

Хванах ги след като бяха зареждали и имаше голям избор, та си подбрах уреди, които единствените им забележки бяха липса на оригинална опаковка или почти невидима драскотина примерно.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Водния дух1 » Пон 22 юли 2019 17:11


Сегашните AEG, не са като едновремешните. Имам АEG пералня на около 35г. ,която съм хвърлил на село-още си работи със незначителни ремонти ,но е захабена и поръждясала. Може би Миеле се приближават до качеството на старата техника,но са доооста скъпички.За мен ,сегашните уреди са си на късмет. Имаме и AEG прахосмукачка- на 10г.- - е няма подобна ,която да смуче така.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот quattro^^ » Вто 23 юли 2019 21:44


group® написа:Само съвет да се поглежда miele
Цените вече не са толкова брутални, а повечето уреди са ремонтопригодни.
Пералня и сушилня взехме 2ра ръка, заради познат и са супер. Абсурдно ниска цена - 500лв за двете и вече бъхтят 3 години. Всичко им се ремонтира, но не се е налагало.
Печка и съдомиялна - на промоция и се вързаха, колкото среден клас в магазините за техника. Пак доволни.

Всичките ми познати са с перални и сушилни миеле от едни пичове ги взимат рециклирани най-вече с лагери и амортисьори. В нас имам от 6-7г сушилня никакви проблеми. Електрониката им е почти идентична на подобните модели има части и наистина са удобни за ремонт. От тея същите взех хладилник самсунг с фризер нов даже и холандска гаранция имаше в него с транспортен дефект(таман място за магнитите) преди 7 г чук е, като правихме кухнята взехме амика всичко полска марка с електролукс ги сглобявали в един завод уж заслужават си освен аспиратора че вади вади ама не се седи до него.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта