Какъв модел GSM ползвате и.....

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане

Кояя според вас е най-добрата марка за Тутурутки

Samsung
36
28%
Motorola
2
2%
Huawei
14
11%
Xiaomi
39
31%
Iphone
23
18%
HTC
2
2%
LG
0
Няма гласове
Nokia
3
2%
Meizu
1
1%
Други
4
3%
Всички са еднакви
3
2%
 
Общо гласове: 127
Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Mario951 » Нед 27 окт 2019 10:26


Аз пък служебно имам досег с няколко Xiaomi-та, дори временно ползвах единия за личен, но си върнах Ябълката, защото не го изтърпях.
Най-големият проблем за мен беше сензора му за светлина - водя разговор, съвсем нормално без да го въртя много и въпреки това понякога не изключва дисплея и започва или да набира други номера, или да прави някакви неща съвсем на случаен принцип.
Става дума за Xiomi redmi 6 - Вивакомски.
Иначе е приличен, но този сензор за светлина ме побъркваше. Снимките в ниска светлина ги изкарваше по-хубави от на iPhone-а, защото моят е стар (iPhone SE), но ако трябва глобално да гледам качеството на Видео и Аудио заснемане на iPhone е несравнимо - пъти по-чисто и качествено.

Хубавите работи струват пари, това е истината - проблемът е с ниския ни стандарт на живот и разбирам че звучи абсурдно човек да кара кола за 3-4 000 лв и да има телефон за 1000-2000 лв. Аз моя iPhone като го купих вече беше стар, беше намален на 750 лв и беше излязал iPhone 7, но въпреки това 3 години по-късно все още работи без никакъв проблем и батерията с нормална употреба би могла да изкара 2 дена без проблем (с переодичното преглеждане на Facebook, може би служебна поща ако съм в движение)




Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот stoi4o.d » Нед 27 окт 2019 12:35


Аз съм с iphone XR 256gb, използва абсолютно същата камера с бленда f/1.8 като при XS/XS Max , но без (ненужното за мен) телефото и съответно цената е доста по-добра. 1080p 60fps, ips lcd е щадящ очите и не трепти. 6.1инч, но физически е по-малък от 5.5инч 8Плюс. има ip67 което е полезно срещу вода/кафе/басейн


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот dalgia-73 » Нед 27 окт 2019 12:57


+1 глас за iphone.Ползвам Apple iPhone 8 Plus от половин година.Засега като минус мога да отбележа само цената.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Mishonti » Нед 27 окт 2019 20:24


godfadar написа:Аз съм с iphone XR 256gb, използва абсолютно същата камера с бленда f/1.8 като при XS/XS Max , но без (ненужното за мен) телефото и съответно цената е доста по-добра. 1080p 60fps, ips lcd е щадящ очите и не трепти. 6.1инч, но физически е по-малък от 5.5инч 8Плюс. има ip67 което е полезно срещу вода/кафе/басейн


XR - a знаеш ли колко е далеч от ХS -a... Дори Х-а е доста по-добър, даже бих избрал 8 плюс пред Хр... защото е по-добър.

За да не е спам : от 2 седмици съм с Iphone 11 Pro Max.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот stoi4o.d » Пон 28 окт 2019 8:44


e то XR не е във високия клас и не е коректно да се сравняват, но използва същата камера като на XS XSmax и същия мощен чип А12, а като цена е позициониран дори под 8 плюс. Компромисите в характеристиките спрямо XS изобщо не са големи, ама карай. Айфон Х-10 няма нищо общо тук, излезна заедно с 8плюс, но само това. XR e съвсем друг клас телефон, но изобщо не е по-лош от 8, дори само заради камерата

Последна промяна от stoi4o.d на Пон 28 окт 2019 12:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот milmar » Пон 28 окт 2019 10:44


Снимките на ябълката са без никакъв цветен шум, перфектни :icon_lol , ама толкова грозно и мазно софтуерно обработени, че приличаш на гримирана фолкизпълнителка на тях :-) . Отдавна ябълката не е носител на новото. За телефоните с Win познах, че нямат бъдеще, да не гадая и за ябълките :mhihi


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Mishonti » Пон 28 окт 2019 15:11


Ябълката винаги е била и все още е носител на новото. И на най-доброто. Всичко друго е компромис.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот hristodj » Чет 31 окт 2019 7:50


И кое са направили ябълките ,което да не е въведено от другите поне една година по рано.
Може би не съм съзрял сарказъм в думите ти.
Дори селфи камерата въведоха с две години закъснение. Да не говорим за цени. Единствено процесорите а12 и а13 ги направиха добре . Даже доста добре. Да не повярва човек.
Не е по темата. Админите могат да го изтрият ако решат


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Mishonti » Чет 31 окт 2019 12:44


Всичко въведено от Apple е въведено в другите производители поне година по-късно.
Ако искаш отвори една тема да не спамим тук или дай на лично да почна да ти изброявам, щото бая писане ще падне.
За цените - така е, високи са. Но за нашият стандарт. На фона на хипер тъп китайски Huawei за 2000лв не са чак толкова по-скъпи. Да не говорим, че Huaweia след една година се е обезценил със 60%. Докато Айфона в най-лошият случай с 40%.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот milmar » Чет 31 окт 2019 14:22


Точно пък най-новите ябълки имат толкова бъгове в софтуера, че не знам просто... Да влезеш в офиса, да мине на Wi-Fi и като излезеш навън нямаш NET, забравя да мине на мобилни. Пък за прехваления алуминиев корпус, дето е много по-зле от пластмасовия и дето едно умно нещо направиха - отказаха се от него. Защо? Пластмаса - сядаш върху телефона си (аз и ти може би не, но други го правят), платка и стъкло са достатъчно еластични, не се чупят, пластмаса се криви, но после всичко се връща обратно. Тел-а си е здрав. А с халумина какво става - сядаш веднъж, изкривява се малко, съвсем малко, щото е "много" здрав и после така си остава. Сядаш втори, трети и т.н. пъти докато стане на лодка и платката, хваната много здраво за корпуса даде фира в някой от многобройните си слоеве. Предизвестен край на много ябълки....
Последни се влачат и с големите дисплеи, защото не било удобно голям дипслей :-)
И като си помисли разумен човек, че примерно няма пред кого да се хвали че е дал 3 бона за телефон или пък не си струва, пък и за това което получава, не ги дава. Пък, който ги е дал има право да си харесва инвестицията, иначе как би изглеждал ...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот hooligan_sk » Чет 31 окт 2019 14:40


Лично моето мнение, с което не ангажирам никого е, че през последните 2-3г, ниският и средният клас GSM-и, станаха толкова добре хардуерно изпълнени, че покриват практически всички нужди за лично ползване. Много хора просто са фенове и се кефят на такъв тип техника, това е супер, но за ламери като мен, не виждам смисъл от 1000+ левов апарат. :th_up


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Stivi » Чет 31 окт 2019 14:54


Познавам две семейства бивши болни фенове на ябълката,които минаха на Xiaomi и още се чудят за какво са давали толкова пари преди.... :a045 В нашето семейство са три такива китайчета,а половината ми познати и те вече са в "сектата" ,засега никой не се е оплакал от качеството !


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Vasseto » Чет 31 окт 2019 15:25


Те и двете се правят в един и същи завод на Foxconn.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Barboukov » Чет 31 окт 2019 18:11


Аз си взех GALAXY A50. Мисля, че за тези пари е супер. От 300 левовото Doogee Mix2 съм мега доволен, но реших да взема телефон с по-голям чиливизур. И наистина, картината е по-добре и само това като цяло е предимството на А50 за моите нужди.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Mishonti » Пет 01 ное 2019 0:19


milmar написа:...


Ти колко Айфона ползваш в момента, че можеш да потвърдиш софтуерните бъгове или си пишеш ей така?
Последния алуминиев Айфон, който се огъваше беше Айфон 6+ от 2014г. Сега сме 2019 само да кажа и дори вече не са с алуминий.
Хора ползвали Айфон да скочат на Шаоми и да кажат, че са мега доволни.... Тва е все едно от нов Мерцедес S class да се качиш на нова Опел Корса и да кажеш, че то е същото...
Фирмата ми подарява всяка година едни от топ Андроид телефоните и имам възможността да ги тествам в реална среда пряко с личните ми Айфони и на база това смея са твърдя, че мнението ми е обективно.
Естествено зависи на кой какво му трябва. За едното “ало” много ясно, че Шаомито върши работа. Но когато целият ти компютър е събран в едно - лично и служебно нещата са други.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта