VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот icokr » Сря 20 ное 2013 14:47


Здравейте колеги,

Пиша да си изкажа недоволството и да предупредя някой да не се сблъска със същата противна история.

Проблемите започнаха преди месец. Прекараха ми услугата, сложиха новия модем/рутер Wi-Fi рутер Huawei HG231F.
1. При подписване на договора казват едни програми, а се указа че HD не са в пакета. Лъжа брошура/договор!
2. Първа седмица всичко ок. След 6 дни започва прекъсване и засичане на програмите...
3. Малко по-късно започна да не ми се логва компа към рутера, няма нет.
4. Следва обаждане на 123, чакане 30мин, след това те пренасочват към техник и пак 40мин, явно е един на смяна.
За месец се налага 4 пъти да се свързвам с тях и е все така.
Започват се едни критично тъпи въпроси и съвети: рестартирай, направи задно кълбо :) и прочие.
След толкова нерви и не ми вярват, че имат проблем техен, пращат техник.
От вратата сменя рутера и е много надъхан да е готов. Ама аз имам богати познания в ИТ областта и знам че няма да е Ок.
Сменя рътера и опа...няма нет, дори "Големия майстор" не се логва към рутера с неговия лаптоп..
След 2 дни нета дойде...

Така драмата е голяма, нерви и сметки за говорене и чакане на 123. :banghead




Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DaDiablo » Сря 20 ное 2013 15:01


Какво разбираш под компа не ми се логва към рутера?


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот icokr » Сря 20 ное 2013 15:08


Ами колега след въвеждане на паролата се свързва към рътера, но трябва да се authentication и раздаде IP адрес.
Но това не го прави и си стой сигнализацията с жълтото триъгълниче и информация "no internet access".


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 20 ное 2013 15:16


icokr написа:Ами колега след въвеждане на паролата се свързва към рътера, но трябва да се authentication и раздаде IP адрес.
Но това не го прави и си стой сигнализацията с жълтото триъгълниче и информация "no internet access".

предполагам обаче скайпа ти бачка ? Натисни F12 от падащото меню и махаш отметката от "enable proxy server"
п.с. ползвам виваком нет + ТВ вече половин година, утре идват да ми вкарат и втори приемник, много съм доволен. Досега не съм имал проблеми, плащам 21.60лв с ддс на месец Нет-а ми е повече от добър, спиране не съм имал до сега. Два пъти съм рестартирал само приемника, че нещо беше забил.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DaDiablo » Сря 20 ное 2013 15:18


От както ползвам интернет, съм ползвал 3 доставчика. Мегалан, Пауър Нет и сега Виваком. Ползвам точно същата услуга като твоята. Мога да кажа, че това е единствения интернет, където плащам за 55 мегабита, а пълня канала, през по-голямата част от деня. Мога и да кажа, че услугата не им е спирала от както я имам. При теб проблема по-скоро е от оборудването. Но така да кажеш VW са боклуци, защото голфа ми не ще да запали ... малко несериозно звучи.


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот icokr » Сря 20 ное 2013 15:26


DoH_KuXoT

Колега скайпа не съм пробвал, но при положение, че нямам пинг навън и нямам IP?
Проблема според мен беше в тяхната система и спирането на нещо?
Дори с кабел нямаше връзка.
И аз съм на 21.60лв с ддс.

Просто всеки си има право да сподели.
На мен лично ме ми харесва до сега. Бил сум на Мегалан за 30лв и съм бил по- доволен.

DaDiablo

Ами чесно казано и ти да се нервиш и седиш пред телефона и чакаш с часове да гледаш мача, няма си на тва мнение.
Изказвам моето мнение. За мен съм си прав. Смениха оборудването, да видим ще се подобрили услугата.
Ако е таак ще си върна думите.
И се надявам да не се изкават хора престрастни или свързани към фирмата, понеже дойдоха провериха и стояха като "насрани".


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 20 ное 2013 15:50


icokr написа:
DoH_KuXoT

Колега скайпа не съм пробвал, но при положение, че нямам пинг навън и нямам IP?


споделих, защото миналата седмица се сдобих с още един лаптоп и ми отне няколко часа да се вържа с WiFi... накрая се оказа че трябва да махна човката от Прокситата. Скайп си имах и си бачкаше , просто се логва, но не зарежда страници. Най-вероятно това е проблема и при теб. Ако ти забие рестарт пре контакта на рутера за 10 секунди и всичко си тръгва.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Сря 20 ное 2013 18:40


icokr написа:И се надявам да не се изкават хора престрастни или свързани към фирмата, понеже дойдоха провериха и стояха като "насрани".

За твое съжаление тук е форум. Може да се изкаже всеки, който счита за нужно да го стори. Аз работя във фирма конкурентна на Виваком. От заглавието на темата личи, че темата е с цел хейтване. Освен това всяка фирма ползва активни оборудвания, които понякога дефектират. Не мисля, че това е причина да ги заклеймяваме като "ужасни". :a045 Не виждам смисъл от реване по форуми, когато имаш подобен проблем. Просто се обаждаш, подаваш заявка и си чакаш, докато дойдат да ти отстранят проблема.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот fox_vt » Сря 20 ное 2013 20:19


Мда и аз няколко години нямах никакви проблеми и не е спирал нета нито ден до един прекрасен ден когато започна да губи пакети.На третия скок от мен навън нещо се ебава.Като го смятам идва главното има разпределително табло където тръгва оптиката.То не бе звънене настройки по нета сменяне на рутери и не и не.Все чувам едно и също при нас всичко изглежда добре-ми викам и при мен всичко е добре ама ядец.И логове им пращах да видят че се губят пакети но не вдяват.Писна ми и зарязах всичко и сега съм на телнет.100 мбита вътре 10 вън аз постигам реално към 8 мб даун на стационарния и на лаптоп през Wi Fi :eek :eek през 5dBi антенка.Телефона удря тавана на модема си от 26 мбита при хардуерно 21 :mhihi


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот icokr » Сря 20 ное 2013 20:35


Колега stefan4o, знам че тука е форум и затова писах всеки да си сподели мнението.
Имах предвид, да не ме убеждават че нещо е супер, като аз съм го видял лично.
Изобщо не е хейтване според мен.
Аз описах целия процес и не съм наблегнал на оборудването само!
Като цяло не ми хареса обслужване, държане на служители и т.н.
Да аз подадох заявка, но ти били стоял да чакаш 2 дни без телефизия и интернет.
Апък ако работи нещо вечер и ти трябва нета и разчиташ, че имаш.
И като последно всеки напада и се смее, но защото е от другата страна.
И не РЕВА, а споделям моето недоволство, нали е форум.


Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DanZki » Сря 20 ное 2013 21:22


Автора явно говори за FTTH услугата им.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DaDiablo » Сря 20 ное 2013 21:28


юзъра и паролата на рутера им е admin/admin ... както на 90% от рутерите ..
Това малко на теория на конспирацията прилича .. някой ще ти влиза в рутера ..


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот milmar » Чет 21 ное 2013 1:51


stefan4o написа:
icokr написа:.... Не виждам смисъл от реване по форуми, когато имаш подобен проблем. Просто се обаждаш, подаваш заявка и си чакаш....

О-о-о, има смисъл, и още как, не съм съгласен!
Подаваш си заявка и чакаш :stumm . И какво чакаш? Ти си си платил, а чакаш и мъчиш? Ами като дойде датата за плащане защо аз не получавам азявка и после да ме чакат да им платя? Мисля, че като цяло не си прав. Не че няма по-зле и от тези, обаче не разбирам защо да ги жалим, особенно след като служителите им техническите отдели най-често са неграмотни до голяма степен, а тези в икономическите - нагли до максимум?


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот VesMil » Съб 23 ное 2013 9:54


Виваком имат само добра Мобилна услуга ,всичко друго е леш в буквалния смисъл на думата.
Недай си боже изникне проблем с НЕТ-а или ТВ-то подръжката е .... висене и прехвърляне по телефона на десет човека.
Имат тук няколко комшии които ползват техен оптичен нет и иптв ,на единия даже му дадох паролата си за моя безжичен нет,защото през ден няма интернет.


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Mustang GT-R » Съб 07 дек 2013 13:34


От няколко дни съм абонат на Vivacom на услуга Fibernet + IPTV и съм много доволен. Качеството е перфектно, не мога да се оплача от нищо. :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта