Откраднат телефон

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
VroMoS
Мнения: 195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Откраднат телефон

Мнениеот VroMoS » Нед 15 яну 2012 15:00


Здравейте колеги,вчера ми беше откраднат телефона Samsung Nexus S
Днес писах жалби в рпу то и ми казаха, че шанса да тръгнат да го търсят е минимален,заради това, че жалбата трябвала да мине през прокуратурата, а те нямали да дадат разрешение този телефон да се издирва.
Някой скоро пускал ли е жалба и имало ли е някакво развитие с нея, да знам дали да се надявам въобще?
Благодаря !




Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Откраднат телефон

Мнениеот parno » Нед 15 яну 2012 15:11


подай жалба
понякога ги намират :)


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Откраднат телефон

Мнениеот barezifranko » Нед 15 яну 2012 15:29


търси някой познат в полицията да се размърдат малко иначе забрави.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Откраднат телефон

Мнениеот stoi4o.d » Нед 15 яну 2012 15:41


Телефони и велосипеди (три байка са ми гепили до сега scare :banghead: ) почти не се намират :banghead:


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Откраднат телефон

Мнениеот Aprilia » Нед 15 яну 2012 15:54


На 2-ма мой приятели им ги намериха, така че не е като да няма надежда, по имейа се проследяват :wink:


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 10069
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Откраднат телефон

Мнениеот group® » Нед 15 яну 2012 16:22


И при мен 2ма приятели си ги намериха.
Заслужава си опита ;)


Потребителски аватар
VroMoS
Мнения: 195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Re: Откраднат телефон

Мнениеот VroMoS » Нед 15 яну 2012 16:39


Еми подадох жалба, остава да чакам и да се надявам .
До тогава ще си плащам лизинга на телефона да му се радва някой друг :D


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Откраднат телефон

Мнениеот radi_nrj » Нед 15 яну 2012 17:02


Лизинга не върви ли със задължителна застраховка?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Откраднат телефон

Мнениеот Winner25 » Нед 15 яну 2012 18:37


Ако е лизинг към мобилен оператор мисля че няма застраховки. Ако е стоков кредит може и да има, но не е задължително. От значение е дали е кражба или грабеж.

Преди години на един приятел му откраднаха телефона, портфейла и якето, но си беше грабеж. Бяха го ударили също. След време му намериха якето и телефона, въпреки че телефона беше някъв счупен сименс който не струваше нищо.


Потребителски аватар
lou
Мнения: 907
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 20:22
Автомобил: Passat Variant
Двигател: BMR TDI
Местоположение: Шумен

Re: Откраднат телефон

Мнениеот lou » Пон 16 яну 2012 1:01


Ако не е Iphone ... просто не ги търсят.Мой приятел му откраднаха Нокиа N8 и естествено отиде и си подаде жалба, от там му казаха че телефони под 1000 лв. просто не си правят труда да ги търсят.. :screwy


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Откраднат телефон

Мнениеот radi_nrj » Пон 16 яну 2012 9:29


Проверих за застраховката и колегата е прав, само при стоков кредит и не е задължителна.
Най-тъпото в цялата ситуация, е че ако го потърсят ще го намерят за по-малко от ден стига да не е със смене IMEI вече и да е включен. Аз си свалих МcAfee, което в момента в който включиш телефона с чужда SIM карта иска код, ако не въведеш кода най-нагло почва да праща SMS-и на 5 номера mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Откраднат телефон

Мнениеот genata82 » Пон 16 яну 2012 9:37


Добре си направил с жалбата колега. Понеже не съм запознат с модела - този няма ли нещо като вградено устройство за проследяване? В смисъл, преди две години един колега се напил и телефона му паднал в таксито, пусна си жалба в полицията и в оператора (тук бих те посъветвал да попиташ оператора какво да правиш) и след почти година намерих телефона - таксиджията го задържал няколко месеца с надеждата да отминат нещата, след това го оставил в някаква заложна къща. В момента на включването на сим карта го бяха разпознали и открили. После дело срещу таксиджията и той плати на колегата някъде около 1/3 от стойността на телефона като нов. Което за стока, обезценяваща се с дни все пак е нещо. Другия вариант беше да продължи делото и т.н. до получаване на пълния размер, но на колегата не му се занимаваше.

Идеята ми е да не се отказваш!


Потребителски аватар
VroMoS
Мнения: 195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Re: Откраднат телефон

Мнениеот VroMoS » Пон 16 яну 2012 11:18


Ами надеждата умира последна, дано има някакво развитие с телефона, но и на мен ми казаха, че вече, понеже искали зелена светлина от прокуратура преди да го търсят, ставало тромаво и не било сигурно ,че ще дадат да се следи тоя телефон,давали само при тежки престапления ,смърт и т;нт... колко е вярно не знам, зашото точно преди 5 месеца на един мой приятел му откраднаха нокиа н97 мини и му я намериха, въпроса май е да упреш до читав полицай ,който да ти свърши работа.
Та така .. остава да си чакам да ми го намерят.
п/с да им исъхнат ръцете на такива хора, аз съм намирал телефон и то не малко скъп , веднага звъннах на последния набран номер и го върнах, но както се казва, хора всякакви... да сме живи и здрави, пари се вадят ,сиреч и телефони се купуват .
:hahachristmas:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8367
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Откраднат телефон

Мнениеот Stivi » Вто 17 яну 2012 23:09


Когато става въпрос за грабеж /свързан с физическо насилие/ на вещи включително и телефон със сигурност телефоните ги вкарват в системата и чакат да почнат да се използват за да привикат човека да каже откъде го има тоя телефон,виж за кражба от джоба без връзки е по-трудно понеже там всеки може да се оплаче дори и когато го загуби с надеждата да му го намерят полицаите!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1907
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Ford S Max MK1
Двигател: TDCI
Местоположение: Карнобат

Re: Откраднат телефон

Мнениеот stefarata » Вто 17 яну 2012 23:12


barezifranko написа:търси някой познат в полицията да се размърдат малко иначе забрави.

За съжаление "без връзки" в тая държава нищо не става



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта