Избор на малък ъглошлайф.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Stivi » Съб 28 апр 2012 21:11


fox_vt написа:
Matematiks написа:П.П.колегите със сините бошове да замълчат :beer че станаха страшни боклуци.Работил съм това професионално и им знам и кътните зъбки на повечето флексове!

Ти сините ги остави кажи за зелените бива ли ги то само зелени виждам да продават в масовите магазини.


Е те сините дето се водят професионалната серия щом не стават според колегата какво очакваш да каже за хоби серията /зелените/ mhihi А в такива теми винаги се стига до "...Макита, Девалт, Крес, Метабо..." ама там парите не са като за Sparky и Skill и трябва човек с това да си вади хляба че да си заслужава такава инвестиция !




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот fox_vt » Съб 28 апр 2012 21:44


Е да но дали хоби серията на качество го докарва до нонейм марките или много шум за нищо демек пари.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот reingar-x » Съб 28 апр 2012 22:24


Днес ходих до Киров там разгледах и Бош и Метабо като второто ми се видя поне на мене по свесно но там консултатите твърдо ми препоръчаха Бош не знам защо таргети ли гонят :lol: ,за Спарки всеки който го е имал от преди го хвали при новото производство май не е така вярно части евтини ремонто пригодно е но чета из нета че почне ли да се чупи :bishop аз съм изпитал подобен случай.За това се насочих към Fein уж били индустриални машини това значи че при мен не трябва да имам проблем цял живот за другата марка MILWAUKEE четох някакви изказвания че в Сащ където се давали машини под наем само такива били,тоест при моя темп на работа пак излиза вечно вярно повече пари но класика за цял живот затова събирам мнения за тях ако някой е работил с една от двете марки да споделя.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот samo_pechka » Съб 28 апр 2012 22:39


Последния, който си купих е на Хилти - 1400 вата с константна електроника - за него мога смело да ти дам отзиви - много солидна и кач. изработка, плавен старт, стегнат звук и огромен за капацитета си въртящ момент - просто няма спиране.Ползвам го редовно и няма "глезене" ( при желание мога да кача и снимки).До скоро си мислех , че има само къртачи и перфоратори от тази фирма, докато не видях какво имат и друго maikomila само пари и мерак да има :Mr Green Fun П.п. не знам защо ,но намразих Метабо - от тях си купих един пистолет за горещ въздух - скъп модел и един голям къртач за бетон - на промоция за 1500 лева преди четири години , е ако щете ми вярвайте - и двата инструмента здадоха багажа - най бях бесен за къртача - на 10-ия ден аут :banghead: и след това на два пъти за гаранционен ремонт. И от тогаз съм казал -метабо ли - никога !! Виж не знам защо колегите нямат добри отзиви за Бош - синя серия , аз пък съм мн . доволен и имам два перфоратора от тях и не са казали "гък"- единия е правен в Германия , за другия ...не е пред мен ,но ми остана в акъла -Лихтенщайн ..или Швейцария :roll: ,ма не съм мн сигурен..както и да е .Всичко опира и до доза късмет, а и тормоза също де :beer


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот ktamen » Съб 28 апр 2012 22:55


fox_vt написа:Е да но дали хоби серията на качество го докарва до нонейм марките или много шум за нищо демек пари.

И зелените са добри, но го няма това усещане в ръката като с професионална машина и мощността често е недостатъчна.
Спарки също са доста здрави и евтини и поддръжката е евтина, но звука и вибрациите съответстват на ниската им цена.
Не подценявайте Бош - те също са класика. И моето флексче е китайско, но поне засега се справя отлично. Ако се ползва рядко то също може да е вечно.
Каквото и да си купиш се поинтересувай за гаранцията не само колко е, но и какво покрива. Рядко има гаранция за кабела примерно - ако вземеш Бош ти нямаш право да си смениш щепсела, а като го занесеш ще ти вземат 25лв за друг кабел. Кабела на Крес едва ли е по-евтин, но се отделя от машината и можеш да си го правиш сам без да те скубят в сервиз. Въпреки, че всичките машинки са вечни питай за цени на основните части и дали има откъде да си ги купиш.
Не знам колко струват тези американските, но ако са на цената на Крес или по-скъпи - вземай Крес.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот samo_pechka » Съб 28 апр 2012 23:07


Ако колегата ще ползва рядко този ъглошлайф - не е оправдано да дава толкова много пари за техника, сега като се замисля в края на краищата има и други марки с по-скромни показатели , но ще вършат да кажем работата ,която ще се иска от тях...Някъде бях мернал едно промо с ДеВалт - около 900 вата мисля беше, на цена около 170-ина лева мисля :roll: .Спарки и Скил не стават! Макита и Хитачи са в пъти по-хубави и на не кой знае колко много по-голяма цена..


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот lozan67 » Нед 29 апр 2012 6:00


Резервните части на Sparky въобще не са евтини. Наскоро поправях две флексчета Makita и Sparky. За Макитата статор, четки и лагер 32лв. За спаркито само ротор 50лв./въобще и не го пипнах да го правя/. Докато е в гаранция спарките трябва да го караш на профилактичен преглед на 1 год. защото иначе ти отпада гаранцията :screwy . Отделно са така дървено направени, че работата с тях е мъчение.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот reingar-x » Нед 29 апр 2012 17:03


Днес ми предложиха Bosch 9-125 пускан за проба няколко пъти без следи от употреба,произведен в Германия,поне така пише за 80лв хареса ми как работи и вече съм негов собственик.Благодаря на всички които изказаха мнение.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Matematiks » Нед 29 апр 2012 18:44


има ли реглаж на оборотите? :?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот samo_pechka » Нед 29 апр 2012 20:21


Едва ли за тази цена ще има , но 9-125 е чудесен избор и аз поздравявам колегата reingar-x за избора който е направил ,отделно и цената е "убиец" :shock


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Matematiks » Нед 29 апр 2012 20:37


Много важно нещо за един флекс.ОБОРОТИ eusa :wink:

Много е удобен БОШ-а да ти е честит.Балансирана машина си е,ако не и бяха свалили качеството щеше да е номер 1 :bowdown


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот eos » Нед 29 апр 2012 20:44


Регистрирай си го в сайта на Бош, за да ти важи третата година гаранция :012:


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот stypkata » Чет 17 май 2012 4:57


Здравейте колеги ! Запътил съм се да купувам малък нов ъглошлайф ,но немога да избера и ще съм благодарен ако спорелите опита и впечатленията си.Ето ги трите модела,на които съм се спрял.

1.Skil 70лв
2.Sparky 100лв
3.Raider 50лв

За скил знам,че е аматьорската серия на Бош.Чета добри мнения из нета и най-много ми допада като прочетени мнения и цена.Спаркито ми е ясно,че е най-доброто,но цената ми идва малко нагоре за любителско ползване няколко пъти в годината.За райдера незнам защо ,но съм останал с впечатлението,че е "еднодневка",но шефа ми купи една дрелка райдер за 35лв нова ,която сме я тормозили много и се оказа корава.Може да препоръчвате и други марки.Благодаря


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 17 май 2012 5:33


В тоя случай аз бих взел скил-а, макар че спаркито е по- добро, но за аматьорска работа може и да не си заслужава да се дават парите. Райдер съм имал 2-3 малки шлайфи и една голяма, всичките харчат четките все едно че са направени от вафли, а след втората смяна им изгоряха роторите. Голямата за 3 цели диска 2 пъти съсипа четките и разби лагерите на главата и накрая изгоря ротора. Доста техника на райдер съм ползвал като перфоратори, дрелки, зегета, акумулаторни винтоверти и доста се скапаха от тях де. Много рядко, ако се улучи някоя изкарва много време.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръка за малък ъглошлайф

Мнениеот Matematiks » Чет 17 май 2012 9:44


1.Skil :roll:
2.Sparky facepalm - тва е баси анти инструмента.Супер небалансиран и копчето заминава на 1 месец и после тряа го държиш :beat_butt2
3.Raider :banghead:


Metabo :kissy: има едно малко около стотина лева в Бриколаж :kissy:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта