Мнения за избор на миялна машина

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пон 12 ное 2007 9:45


Вземи си Горение и не се занимавай с глупости и си гледаи кефа!!!
всичко друго е компромис или плащане на висока цена заради съмнителното качество вече на "марките"




Потребителски аватар
GTivan
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 11 окт 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GTivan » Пон 12 ное 2007 9:47


веселин написа:По препоръка на divna си купих Beko - туркейшън ама бачка доволно :D
Като марка ти ги препоръчвам :да:

Също доволен от BEKO . Много е важно какви препарати ще използваш при измиването на съдовете за да получиш желания ефект.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Пон 12 ное 2007 10:19


GTivan написа:
веселин написа:По препоръка на divna си купих Beko - туркейшън ама бачка доволно :D
Като марка ти ги препоръчвам :да:

Също доволен от BEKO . Много е важно какви препарати ще използваш при измиването на съдовете за да получиш желания ефект.

Жената на два пъти забравя да сложи препарат :shock - изми си ги :applause:


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пон 12 ное 2007 11:20


Абе действително големите са много по-добри. Да не говорим че в малка много малко чинии се събират. За по-обемисти неща изобщо не става.
Има и вариант за 2-ра употреба - ако може да намериш втора употреба от върхов клас (Miele например) - значително по-добро решение е в сравнение с нова от нисък клас.
А за препаратите - с таблетки сякаш става по-добре, по мои наблюдения.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Мнениеот petarkolev » Пон 12 ное 2007 11:34


веселин написа:
GTivan написа:
веселин написа:По препоръка на divna си купих Beko - туркейшън ама бачка доволно :D
Като марка ти ги препоръчвам :да:

Също доволен от BEKO . Много е важно какви препарати ще използваш при измиването на съдовете за да получиш желания ефект.

Жената на два пъти забравя да сложи препарат :shock - изми си ги :applause:


А това ВЕКО малко ли е или голямо? И аз се ослушвам за миялна и събирам впечатления.


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Пон 12 ное 2007 15:55


galaboff написа:...
CRX Racing : Мои близки също имат Сименс в компактен вариант, работи вече можеби 5-та или 6-та година без грижи, но по каталозите в мрежата никъде не виждам Сименс... Пък и в сайта им siemens.bg въобще няма такива продукти... Предполагам сега тези неща ги произвежда Бош (май в един завод си правят бялата техника), защото външния им вид е еднакъв...

Да, Сименс и Бош са една и съща фирма. Като купувахме наща имаше абсолютно същата с надпис Бош.


Потребителски аватар
GTivan
Мнения: 340
Регистриран на: Пон 11 окт 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GTivan » Пон 12 ное 2007 16:22


Мойтa е голямa 10 комплекта май се водеше
Изображение


Потребителски аватар
pike
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 12 дек 2006 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pike » Пон 12 ное 2007 16:31


БОШ=СИМЕНС- бялата им техника е ширпотребата им.Но са добри.
ЕЛЕКТРОЛУКС=АЕГ=ЗАНУСИ-произвеждат се в Порденоне,Италия,в един и същи завод.Отвън различни,отвътре с почти еднакви компоненти.Електролукс са собственици на групировката,в която също влизат Лехел,Рекс,Хускварна и др.
Аристон,Бомпани,Силтал,Индезит-търговски марки на италианския концерн Мерлони-марки предназначени за различни класове потребители.От тях Аристон става,Бомпани го няма на нашия пазар от 10г,другите две-за БГ и бившия СОЦ...Абе от Италия-само Канди!!
Имам мнооооого впечатления от Електролукс-ако ти е в ценовия диапазон-скачай смело-говоря за съдомиялни,перални,хладилници и прахосмукачки.Впрочем те са тези които са изобретили прахосмукачките.Аз съм голям фен на Електролукс, някога съм продавал стотици от тях и който и да питам-още работят!!!
Съдомиялните им за 8 компл./на 45см./ са много яки.


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batetony67 » Пон 12 ное 2007 18:06


Да не забравяме също , че с такава машинка се икономисва и водица.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 12 ное 2007 19:05


Има един магазин в Дружба за миялни, печки и перални втора употреба от Германия, маркови, с две години гаранция. Взехме такава преди две години, БОШ 12 комплекта за 250 лева и от тогава работи без грешка. Гаранцията е като на нова, е модела не е последен писък на модата, ама пък БОШ си е БОШ, а и е голяма - що тави е измила. Така че за ограничен бюджет става. :wink:


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DOCDOBREV » Пон 12 ное 2007 19:26


От 3 години имаме Електролукс за 12 комплекта(голяма)Откакто я ползваме жената се "роди" :D .Мие тенджери, загорели тигани и тави.И аз преди да я купя рових из разни форуми и търсх мнения дали да е малка или голяма.Наистина не съм сбъркал за голямата.Пълним я за седмица и посудата се мие отлично.Само ,че ползваме не таблетки а прах за съдомиялна.
Така,че моя съвет е голяма .
А за това ,че я има в Техномаркет - може да ти я доставят от Варна срещу минимално капаро.Аз лично така си купих пералнята.


beljata
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 18 авг 2006 13:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Кюстендил/London

Мнениеот beljata » Пон 12 ное 2007 19:31


http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p1_c5&pid=1
А при вносителите на Бош и Сименс пита ли ?На мен всичко от бялата,пардон иноксова техника ми е от тях.


Потребителски аватар
zdravko_1
предупреждение за БАН
Мнения: 153
Регистриран на: Чет 07 сеп 2006 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zdravko_1 » Пон 12 ное 2007 22:12


Пускал съм такава тема. ОТГОВОРА

1.При 12 комплектните можеш да сложиш и по малко,а в малката НЕ
2. ЗАДАЛВИТЕЛНО клас ААА - изразходване на ел енергия,Клас на измиване,консумация на вода.
3. Нека да е поне среден клас
Аз си купих Аристон исам много доволен


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Пон 12 ное 2007 23:46


Днес я взех машинката - Bosch SKT2002, цената е по-ниска от официалния вносител (фирма Агон) , а я взех от Денси за 499лв. Първите впечатления - мие перфектно, чинии и чаши блестят :) Доста приличен обем има, събира 15-тина чинии и 10-тина чаши, пък отгоре има и две малки рафтчета за още неща - от повече няма смисъл за 4 членно семейство си мисля... Шума е слаб и поносим, води се енергиен клас В на измиване, С на сушене, 700 Вата е. Нормалната програма трае към 45мин, на 65 градуса, не пука кристални чаши :) Харчи 14л. вода, като си направих сметката е под това, което ще изхарча да мия всичкото това на ръка...
За тези, които изберат тая машина - проучил съм на доста места и единствено в Денси е тази цена, в Техномаркет е 519лв, в Техно Микс е 549лв, в Агон е 545лв ??? (това е официалният вносител на бялата техника Бош за България).

Ходих и на други места и гледах Мидеа, Беко, Краун,най-евтиния Електролукс, всичките са много класи надолу,на Мидеата си личи, че е спестявано от материал, изглежда като правена от пиян руснак... Бекото има дизайн и изглежда по-добре, но и цените са близо до Бош правен в ЕС (Испания), Краун - отворих вратата и после не можа да се затвори... Електролукс-а е със стария дизайн на Зануси, много тънки стени (явно шумна), изцяло пластмасова (Бош-а е метална), хич не ми вдъхна доверие на здрава техника, пък е и с 30лв отгоре...

Надявам се да съм бил полезен на колебаещите се и благодаря отново за съветите :)


lopop
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за миялна машина

Мнениеот lopop » Вто 01 юни 2010 15:19


Разгледайте тук :) http://tinyurl.com/23pj8vx
Може да видите в различните магазини цени и уреди!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта