Бензинов верижен трион

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот disela » Сря 25 фев 2009 21:54


Да ви споделя моя опит - имам 3 резачки, не че се занимавам с дърводобив, а за работа по къщите, едната Щил 018 - ползва се предимно за подкастряне на дръвчета, разчистване и ей такива неща, става и за рязане на дърва за огрев, но си е слабичка и се усеща, че се мъчи.. Но за сметка на това е много лека и удобна, 3 години, не е пипано нищо по нея, само вериги, дъски и чистене на въздушния филтър.
Имам и 2 по-големи Щил 036 . . лично на мен много ми допадат - като мощност, смея да твърдя, че просто нямат опир - сурови дървета с диаметър - метър и 20, 30 ,40 просто като и подадеш газ и я забучиш в дървото, си се усеща моща и, няма да заглъхне, няма да и паднат оборотите, абе просто перфектна машина, само дето е малко по-тежичка
Та едната 036 я взех заедно с 018, до сега абсолютно никакви откази, втората 036 я взех на старо, имаше малък проблем с буталото, но се оправи със ново и сега е чук.

Сега малко впечатления за Хускварна
Имамe моторна коса, от тея дето се облича едно елече и тя се захваща за елечето и косиш. Отпред и се слага диск или корда (със такива косат по магистралите), та чисто нова си я купи баща ми, да си коси около овошката - поначало добре ми се стори, изкоси си той при овошката и това и беше работата за сезона. Следващия сезон започна много странно да вие отпред при диска и да дере, като се има впредвид, че е гресирана и всичко си е направено по реда - вие и стърже - имаш чувството че ще се разпадне в ръцете ти. Тоя сезон сигорно вече ще се разпадне, незнам ще видим .. :roll:
Доста бързо се скапа ..

Имам и наблюдения върху една резачка Хускварна, модела не го знам, от тея по новичките - правехме на вилата една плоча, та с тая резачка да режем бичметата, значи голяма мъка голям зор, уж чисто нова, студена ако е, тогава па ептем неможе да работи, то и даваш газ, тя глъхне, аре като позагрее по добре, режем бичмета който са 8 на 10, веригата наточена, тя горката няма душа. . абе пълна скръб са за мен...

Edit малко бях объркал единя модел :oops: :oops:

Последна промяна от disela на Сря 25 фев 2009 23:17, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Ronin » Сря 25 фев 2009 22:37


Ееееее.....не така ...аз с партнера с 40 см...шина 1.8 к.с режа дърва за огрев с диаметър 30-40-50 см.....от 14 часа следобед до 19 часа съм нарязал 6.5 кубика..... :lol: А това е най-евтината хускварна......


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Ronin » Сря 25 фев 2009 22:59


Айде малко провокация...аз пък из цяла България като видя резачка то тя е хускварна и много рядко щил.............аз лошо немога да кажа за щил щото не съм ползвал такава...ама .....

ЦИТАТ:



Регистриран на: 29 Апр 2008
Мнения: 78
Пуснато на: Съб Ное 01, 2008 8:58 pm Заглавие:

Имам Partner 351 XT Така и неразбрах колко кубика е, навсякъде пишат различно по сайтовете...пробвал съм я с различни по дължина шини и вериги...до сега съм нарязал около 20 кубика дърва от които 3.4 кубика черница(проклета работа) .Рекорда ми е 4.5 кубика дебело дърво с диаметър 30-40 см.....за 4 часа......
Нещо не ми върви с веригите....Дядото си купи за 200 лв. от руския пазар една резачка Вики пише на нея....в сравнение с Partnera .....
Викито гърми през ауспуха....много по шумно е ,гори два пъти повече бензин...триона отскача много и ако не го държиш може да те цапне по челото...Партнера има много добра защита против отскачане....и защита на веригата ако се скъса или откачи....Викито е чувствително по слаба......и много трудно пали...Partnera е пушка...пали от раз.....Викито има по дълъг нож а Partnera реже още по добре с ножа на викито...Викито е по леко от Partnera но място за сравнение няма.....Колега Partnera e по добър от Спаркито.....и е в класа на хускварна 137 ...дайте съвет за верига 35 см.....оригиналната е с по малко зъби за да не се товари двигателя при разработването...купих си Уиндзор някаква ама след половин кубик дърва се затъпи до неузнаваемост....смених дъската и веригата с по дълга и резачката пее но както казах е на дядото...дайте акъл за верига която да реже добре...модел и откъде да си купя в Пловдив
ИзображениеЖълтата е моята в момента

Сега се оглеждам за Хускварна 440....даже

Както е видно и визуално даже си приличат освен по цвят и тт данни !

Последна промяна от Ronin на Пет 17 апр 2009 21:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Matematiks » Чет 26 фев 2009 17:58


Зимай Щил мани тая Хускварна колега :012:


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Ronin » Чет 26 фев 2009 19:04


Matematiks написа:Зимай Щил мани тая Хускварна колега :012:


Кажи нещо по конкретно...??В v-box има клипове за сравнения с разни модели на щил и хускварна като например коя от двете като ги затрупаш с трици и боклуци щил-а гасне....и разни подобни....дай примери...опит...слаби места на едните и другите....магазините в Пловдив основно са Хускварна...и са безброй...а като се замисля Щил са 2-3 ......поне тези които знам а аз съм непрекъснато на колела......


Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот disela » Чет 26 фев 2009 19:20


Според мен най-удачния вариянт е да си намери автора втора употреба Щил 018, перфектната машина за неговите изисквания


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Ronin » Чет 26 фев 2009 19:45


Ееееее аз имам два партнера които реално са хускварна за американския пазар....ти имаш щил...дай да направим аналога на надсвирването...и да разберем аджеба кои са по добри..........па и дръвца ще нарежем...и скара може.......ех...размещах се....! Нане вика на вуте АЗ предлагам да фаним момата ма що....па нищо не казвам без бой.......Е защо да е щил....а не хускварна...аз предлагам ЗИЛ да си купи колегата ма няма да кажа защо


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Matematiks » Чет 26 фев 2009 21:53


Поради простата причина че Щил се прави само и онли в ГЕРМАНИЯ и малките модели-примерно MS180 го правят в Щатите.
Капиш сега
а и прочети какво е написал колегата за оная ху..я на хускварна дето има.
Аз лично съм работил с такава машинка ,но не Хускварна а-Танака и 4 не е спрела да бачка на едно място на което като свършиш да косиш и треа да почваш пак отначало щото е пораснала
Та мисълта ми беше:
1.Хускварна вече не се правят в Скандинавията
2.Падна им бая бая качеството

П.П.колегата да си земе един Щил от Ибей и да си пйеи :012:
примерно
http://cgi.ebay.co.uk/stihl-chainsaw_W0 ... 240%3A1318


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 14 апр 2009 22:44


Днеска си купих Stihl MS 181. Утре ще я тествам да видим...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 15 апр 2009 8:35


KingoftheROAD написа:Днеска си купих Stihl MS 181. Утре ще я тествам да видим...

Два резервоара гориво първо трябва да изхарчи на празен ход да се развърти. Без верига и шина. Вадиш от кашона ако е нова смесваш горивото, сипваш и палиш, нека си тропа и така 2 резервоара.


Потребителски аватар
kbot
Мнения: 389
Регистриран на: Съб 20 ное 2004 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Дачия Дъстър 4x4 dci
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот kbot » Сря 15 апр 2009 8:41


К.Одаджийски написа:
KingoftheROAD написа:Днеска си купих Stihl MS 181. Утре ще я тествам да видим...

Два резервоара гориво първо трябва да изхарчи на празен ход да се развърти. Без верига и шина. Вадиш от кашона ако е нова смесваш горивото, сипваш и палиш, нека си тропа и така 2 резервоара.


И аз това купих (че бяха на прИмоция :) Но продавача, а и инструкцията, твърдят че машината няма нужда от разработване, само първите пет резервоара да не бичи на "мах" на празен ход. А и колкото гори - има да чааакаш да свърши бензина на празен ход :)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 15 апр 2009 8:46


От дърварски край съм и тук при нас имаше един човек който продаваше и беше официален представител на Щил, а така също и тестер на нови машини близо 30 години. Излизаше ли нов модел на Щил при него беше за тестване, преди пускане на пазара.Човека почина, лека му пръст, но така казваше и съм склонен да му вярвам.
А и честно казано не боли, палиш, оставяш на земята, отваряш биричката и си гледаш кефа. :drunk после обаче ако биричката се повтори, потрети НЕ РЕЖЕШ дърва, оти тва е техника дека много бръже сакати.


Потребителски аватар
ReD_LiNe
Мнения: 202
Регистриран на: Сря 23 юли 2008 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот ReD_LiNe » Чет 16 апр 2009 8:44


При евтините машини ти е нужна голяма доза късмет и ако се уцели ще ти върши работа . Точно такава машина от метро си купи комшията преди няма седмица и след нарязването на около 3 кубика дърва машината спря да пали :horror: Оказа се че ролката на която се навива въженцето за запалване е пластмасова и се е счупила :shock Но пък познавам и хора който имат такива от доста време и нямат проблеми такаче както казах - въпрос на късмет :wink: иначе Хускварна и Щил са водещи в бранша -но е въпрос на пари друг е въпроса че със сигурност ще ти се отплати която и машина да вземеш от тези 2-те :wink:


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Ronin » Пет 17 апр 2009 21:20


KingoftheROAD написа:Днеска си купих Stihl MS 181. Утре ще я тествам да видим...


Колко я взе....колко е шината в сантиметри...и един съвет...не слагай бензинова смес по стара от 10 дни....
Смесваш бензина и маслото преди да режеш.....да не вземе да набъркаш една туба с бензин и масло точно по дозировката и така да е готово горивото за есента и зимата....че язък за новата машинка.....това го пише и в инструкцията но не обясняват защо......а причината за това е че маслото е специално (13000 оборота е двг-то) и след този период си губи смазочните си качества.....


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 24 апр 2009 23:48


Ами купих я от моторизиран представител на шил в Пловдвив. Тук на сайта намерих телефона му. Намира се на бул. Марица, между пешеходния мост и у-ще Д.Благоев. Цената беше в примоция 419 лв. Шината е 35 см. Купих си и някои консумативчета - двутактово масло щил, резервна свещ, още една верига. А онзи ми каза да слагам масло за веригата М10Д - прясно. И такова си купих. За разработване нищо не спомена. Там я запалихме на място. Първоначален инструктаж и тн. Зебин съм си приготвил 1л. и съм го изразходвал за 3-4 дни. Всички консумативи са ми в литрови шишета и си ги сложих в нейния си кашон. И всичко прясно смесвам на място. Тя събива 260мл. зебин и 270мл. масло за веригата. Онзи каза, че е достатъчно за 20-30 мин непрекъсната работа, и винаги остава малко масло за веригата. Другото което ми каза, е че машинката не се охлаждала добре на празен ходи да не я оставям така много време...

И така - вече съм отмаал към 4-5 кубика дръва. Износих едната верига, дадох я на точене, а сложих другата. Иначе с машинката никви грижи и пей сърце. Ако не натискаш прекалено хамалски и боравиш грамотно с нея си баца много добре. Доволен съм. Макар и скромен опит мога да я препоръчам...

Matematiks написа: ...Поради простата причина че Щил се прави само и онли в ГЕРМАНИЯ и малките модели-примерно MS180 го правят в Щатите...

Това и за всички останали продукти на щил ли се отнася ве колега? че мисля и водоструйка да си купувам по-нататък...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 129 госта