Камера в колата - видеорегистратор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот Калоян Кирилов » Сря 12 дек 2012 20:17


Ето едно кратко видео от новата придобивка. Качеството е доста добро, като се има в предвид, че е рязано и конвертирано във въпросния видео сайт.





blackrose1989
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 02 яну 2013 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот blackrose1989 » Сря 02 яну 2013 15:07


И аз отскоро имам камера в колата, качеството на записа е повече от прекрасно, но проблема беше като при Калоян. При малко търсене в гугъла, намерих и решението. Накратко: Проблема е в СД-картата, на която се записва. Картите имат различна категоризация - от 1 до 10. Като 10 са най-добрите, уж, стига да не са китайчета. Ако сложите СД-карта от ГСМ (клас 4 или 6), те няма да записват повече от няколко секундни клипчета. Моята карта в комплекта беше 10-ка, но явно китайче и записваше първото клипче 10 мин, следващото 6, после по минута и т.н. Решението е СД карта за HD - запис - поне 32 GB и задължително клас десетка. Цени - от 100 лв. нагоре... Ето защо читава камера в комплект с подходяща карта за под 150 лв. е повече от съмнително... Тия дни ще ходя да си купя от Технополиса и ще ви пиша отзиви, дали наистина помага (иначе си е много яд по 3 мин. клипче...) дори може да кача клипче да видите как снима, дори вечер качеството е повече от задоволително.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот VWGT » Чет 03 яну 2013 11:40


точно така е, и ако се чудите каква карта да вземете може да пробвате Sandisk Ultra (10) или extreme PRO, gopro ги препоръчва за най-новата си камера, която според сетъпа може да записва и с до 45mb/s (5.67 MB/s).
Extreme Pro на Сандиск твърдят че поддържа 90MB/s.
(10)-ка трябва да поддържа min 10 MB/s Сандиск твърдят че поддържат и 30МБ/с
(4)-ка мин 4МБ/с по стандарт

обаче има китайчета, които независимо от класа (4) или (6) поддържат едва 1-2 МБ/с (8-16 mb/s).

Та ако имате съмнение вижте вашата камера какъв битрейт иска, след това направете и бенчмарк на картата, за да видите дали двете са съвместими. Може да тествате, и като намалите резолюцията на камерата до мин, дали положението няма да се оправи/подобри.

относно големината на картата: съвсем грубо GoPro прави 1 час HD запис (1080/60fps) на около 16 GB. На камерата в колата може би ще и трябва поне 2 пъти по-малко място. Така че и 16 гб карта може да свърши работа.

Последна промяна от VWGT на Чет 03 яну 2013 13:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот radi_nrj » Чет 03 яну 2013 12:22


Аз си купих вакумна стойка за GSM дето може да се върти и последния път като пътувах до Сливен с Xperia-та записах цялото пътуване във WVGA (800х480), беше около 1GB. Следващия път ще пробвам 720р.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот StrEagle » Чет 03 яну 2013 12:25


Колега стига плаши хората!

32GB SDHC CLASS 10 A-DATA - 37лв
32GB A-DATA MICROSDHC CLASS10 - 40лв
в Mostbg

за 64GB цените са към 150лв


blackrose1989
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 02 яну 2013 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот blackrose1989 » Пет 04 яну 2013 15:57


Е да, ама преди час се върнах от Мост, тествах камерата точно с картата, която си посочил, но пак спира след десетата минута, макар че поне и следващите ги прави по 10 мин., не намалява. Та след като поразрових за програмка за тест - тя записва средно с 12 мб/с, а чак сега успях да разбера как се проверява и битрейта на видеото, което прави камерата - и то се оказа 19,5 мб/с. Просто е Full HD, 1080. Старата карта (с 10-минутно, следващо 3 мин. , после 1 мин. и т.н. клипчета)записва с около 6 мб/с. Поне се приближаваме към истината, а тя е че явно няма да се мине евтино. Ще послушам VWGT и взимам на Сандиск Ултра (дават го, че записва 20мб/с). Лошото че не откривам къде ги имат в наличност и ще се обикаля. Някой ако случайно търси като горните две карти (А-дата и Кингстън, по 32 гб., клас 10, но скорост на записване съответно 12 и 6 мб/с), нека пише, че доста се набутах вече. Имат гаранция, но няма за какво да ги заменя - в Мост-а нямат по-бързи от А-датата.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот VWGT » Пет 04 яну 2013 22:20


В момента и аз търся по магазините такава ама никъде няма ?! Доста странно като се замислиш ... В момента съм с kingston 16gb class4 и с намалена резолюция явно съм на границата, защото от време на време не иска да започне запис, друг път тръгва ... Картата вдига реално 4.8 MB/s.
Сега малко уточнение да направим ...писал си, че битрейта е 19,5 mb/s, което реално е 19,5/8 ~ 2,5MB/s което е като за class 3-4 карта. (трябва да правим разлика м/у мегабита (mb/s или mbps) и мегабайта (MB/s), малки и големи букви).

В този ред на мисли, ако винаги спира на 10 мин, да не би да става въпрос за настройка, или просто самата камера винаги прави такива филмчета... След като свърши първата 10минутка, втората сама ли продължава или трябвапак да стартираш записа ?

В сайта на сандиск пише, че за class 10 ultra се гарантира скорост от 30 MB/s при подходящ hw!, kingston гарантират 20 MB/s. Ако говорим за китайски камери с не мн ясен хардуер, може би трябва да се пробва с качествена карта ... Kingston би трябвало да върши работа, за а-дата четох и тако-и-вако, едни я хвалят, други не, или има различни партиди, или са мн чувствителни от към hw. Защо обаче тестовете при теб показват обратното, не знам :)


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот Калоян Кирилов » Съб 05 яну 2013 0:20


VWGT написа:В този ред на мисли, ако винаги спира на 10 мин, да не би да става въпрос за настройка, или просто самата камера винаги прави такива филмчета... След като свърши първата 10минутка, втората сама ли продължава или трябвапак да стартираш записа ?


Е да, това си е до настройка. Идеята беше, че прави записи от по 5-10-20 сек., като минимално за настройка може да се зададе 2 мин. Може и наистина да е от картата...


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот mirror » Съб 05 яну 2013 9:57


от картата е :wink: и при мен беше така с една клас 6 сложих клас 10 и нещата се оправиха ;)


blackrose1989
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 02 яну 2013 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот blackrose1989 » Съб 05 яну 2013 16:10


Женско съм ;) Супер объркващо ми е с тези мерни единици на битрейта, а отгоре на всичко зацепих, че има и разлика в скорост на записване и скорост на четене. Не спира да записва на десетата минута точно, ами например на 10,02 или 9,40 при друга резолюция на запис, а при различните карти е различно времетраенето на записите, които прави. Иначе стартира автоматично нов запис, като стария го запаметява. По въпроса за Сандиск Ултра - в официалния сайт на Сандиск има разделение на този модел на "for cameras" и на "for mobile devices", засега намерих само втория вариант, но не смятам пак да рискувам. Другото, което е - сега на А-датата, на друг тест ми изкарва 7,18 МB/s write (57mbps)… Май така е по-реално. Сега я форматирах и пак ми спря на 10,02 сек. Ето характеристиките на видеото, ако някой може да ги разшифрова.
Format : M-JPEG
Codec ID : MJPG
Duration : 10mn 2s
Bit rate : 17.0 Mbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 30.000 fps
Resolution : 24 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.615
Stream size : 1.19 GiB (94%)
В крайна сметка колкото и да не ми се иска да го призная, май в моя случай проблемът е в камерата.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот VWGT » Съб 05 яну 2013 19:10


:) оок
какъв е точния модел на камерата ти ? И на една и съща резолюция видеата всеки път ли са по 10мин +\- някви секунди ? Като цяло подозирам, че нямаш проблем, просто камерата така работи - прави клипчета по 10мин, ако са неравномерни (от няколко сек до минути, амавсеки път различно) е от скоростта на записване и картата вече.

Иначе картите, които имаш, би трябвало да са достатъчно бързи да записват видеото на тази камера без проблем. Read скоростта винаги е по-голяма, ама в този случай не играе.


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот turrisi » Нед 06 яну 2013 13:48


http://www.navi.bg/dvr-kameri-za-avtomo ... -motor-atv


чета тук на някой пише...снима само в движение....като съм спрял на стоп!!!..да разбирам че не снима...


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот Калоян Кирилов » Нед 06 яну 2013 15:01


Снима, винаги когато е на контакт или е запалена колата, освен ако ти не я спреш. Цените в този сайт са scare


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот mirror » Вто 08 яну 2013 8:25


тия дни случайно мернах тази докато си търсех SSD хард и ми се струва добра оферта за около 50лв.
http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Micro-S ... 1c29d5bf9e


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот doaiena » Вто 08 яну 2013 9:01


mirror написа:тия дни случайно мернах тази докато си търсех SSD хард и ми се струва добра оферта за около 50лв.
http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Micro-S ... 1c29d5bf9e


Това не е най добрата оферта, можеш да си намериш на половината по евтино!!!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта