Камера в колата - видеорегистратор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот kiril_bulgaria » Вто 21 авг 2012 17:18


Хубаво нещо си е камерата в колата
:D
Внимавай на кого вадиш тръба!
http://fakti.bg/avto/46515-vnimavai-na- ... dish-traba

След кратка размяна на реплики биячът със суитшърта решава да подсили аргументите си с масивна тръба, но ситуацията взема необичаен обрат. А ако я нямаше камерата? Кой виновен - кой прав?




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот icoico » Вто 21 авг 2012 18:51


kiril_bulgaria написа:Хубаво нещо си е камерата в колата
:D
Внимавай на кого вадиш тръба!
http://fakti.bg/avto/46515-vnimavai-na- ... dish-traba

След кратка размяна на реплики биячът със суитшърта решава да подсили аргументите си с масивна тръба, но ситуацията взема необичаен обрат. А ако я нямаше камерата? Кой виновен - кой прав?


Да ама в Израел. В България на това му викат неправомерна употреба на огнестрелно оръжие и хич не ти трябва да го имаш заснето на филм :wink:


babalyuga
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот babalyuga » Чет 23 авг 2012 9:24


Интересна играчка за порастнали деца :mrgreen:


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот kakyra » Пет 14 сеп 2012 1:13


И все пак, това като ми е в колата, стане ПТП, отнели са ми предмиството, или нещо подобно, има ли сила при взимане на решение, при положение, че в другата кола са 3-ма които казват, че аз съм виновен, а аз в моята кола съм сам? Ако има глас в евентуален процес, разбирам да дам 200-300лв., че напоследък идиотите са адски много, даже на един като му направих забележка ми се изплези, ама заслужава ли си да го лежа като го смачкам от бой, но ако няма значение заснето, или не, какъв е смисълът от тази джаджа. И има ли начин, лепенка, стикер, или каквото и да е там озаконяване, че е като охранително средство в автомобила?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 14 сеп 2012 6:46


Не знам дали би имало тежест в съда, но виж в тоя клип https://www.youtube.com/watch?v=ey9Xxb- ... lated&hd=1 последната случка на 6:05 мин, определено в такъв случай би помогнало.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот ivo_555 » Пон 22 окт 2012 16:12


Някой да знае за някакъв софт за телефон(уж имало), дето с него можеш да го ползваш като видеорегистратор?


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот nurv » Пон 22 окт 2012 16:25


За андроид има няколко програми. Погледни в https://play.google.com като напишеш DVR или video registr

Например това: https://play.google.com/store/apps/deta ... utotools2b


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот Калоян Кирилов » Пон 22 окт 2012 16:44


Камери в колите помагат при спор с катаджии или след катастрофи

Казаха, че можело да послужи дори и в съда, и щяло да намали корупцията...


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот ivo_555 » Пон 22 окт 2012 16:48


nurv написа:За андроид има няколко програми. Погледни в https://play.google.com като напишеш DVR или video registr

Например това: https://play.google.com/store/apps/deta ... utotools2b


Ейй, забравих да поясня, че съм с поизостаналия Симбиан, то надали ще има за него!

Хм, с ДВР и за симбиан изкачат работи, остава да ги поразгледам.


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот dqvola_91 » Чет 06 дек 2012 21:16


Колеги, може ли да ми дадете мнение за тази камера? Заслужава ли си да си я поръчвам?Или да ми препоръчате нещо?
http://www.ebay.com/itm/Car-Dashboard-C ... 87&vxp=mtr


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот Калоян Кирилов » Чет 06 дек 2012 21:47


Аз от една седмица съм оборудван с камера в колата. Моделът е ето този. От към качество съм доволен. Не съм пробвал на HDMI как е. Честно да ти кажа не я пускам много защото я ползвам в служебната кола, а там постоянно паля-гася и да не сдаде багажа за 1 седмица, все пак от Китай идва. :mrgreen:

Моята има G-сензор. Тази която си харесал няма. Предимството му е, че при евентуална катастрофа записът автоматично се запаметява и не може да се изтрие.
Тези дни ще направя един запис, за да видиш качеството какво е. Ако искаш изчакай.

На тази цена има и камера с GPS-модул... ако искаш погледни и този модел. Много се колебаех за него.

По принцип доколкото разбрах, записът е от три минути и след това се трие автоматично. Само че при мен не се трие, а пълни картата с памет. Доста често прави запис от около 5-10 сек. и пак отначало, което е дразнещо и не знам защо е така. Имам съмнения, да не е от G-сензора нещо да е прекалено чувствителен... :Mr Green Fun

Последна промяна от Калоян Кирилов на Чет 13 дек 2012 18:43, променено общо 1 път.


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот dqvola_91 » Чет 06 дек 2012 21:55


Ще изчакам,не ми е проблем. Но просто ме грабна снимките,който са снимани. Това за клип с 2,3 мин не е оферта,камоли 1,2 сек..ако е така,аз по-добре да не си взимам..то това нищо не показва,все едно е снимка

п.п Също така вечер клипа как е?


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот Калоян Кирилов » Чет 06 дек 2012 22:19


Ами на твоята не виждам да е отбелязано с какво времетраене са клиповете. Спокойно това е вариант. Може направо да изключиш тази функция и да снима докато се напълни паметта, или докато не загасиш колата.

Нощното ще го видиш също тези дни. Ще направя и реална снимка да се види за какво иде реч.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот StrEagle » Пет 07 дек 2012 14:45


От тези които намерих в бг магазин, не ми хареса нито една. Искам с 5MP wide angle камера, с GPS, с автоматичнен save file при g-force инцидент и бутон за ръчен save file и поддръжка на 64GB карта, в краен случай 32..


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Re: Въпрос за камера в колата

Мнениеот rexpitbul » Пет 07 дек 2012 15:17


radi_nrj написа:
rexpitbul написа:А не може ли някой да ни съди с тея камери?! Защото според конституцията на БГ никой не може да бъде сниман без неговото изрично съгласие. Или трябва да се лепят лепенки по колите "автомобила извършва видео наблюдение"?


Интересно дали телевизиите взимат писмено съгласие от всеки случайно попаднал в кадър докато се снима репортаж?


В случая разбирането е различно! Ако те снимат, знаеш за това и не покажеш, че не искаш да те снимат могат да те снимат. Ако снимат тайно или ти видиш, че те снимат, и кажеш или покажеш със знаци, че не желаеш да бъдеш сниман нямат право да те снимат( нарушават ти правата) . За магазини и банки те си охраняват обектите и ти влизаш в тяхна собственост, където разбирасе трябва да е обявено, че обекта е под видеонаблюдение и сам решаваш да бъдеш ли сниман или не като влизаш или не влизаш в тях. Четох тук там и положението е същото и със снимките от фотоапарати относно хора. Снимаш някой, но ако не си го питал и нямаш съгласието му, нарушаваш конституционните му права. Друг е въпроса на кой кои права се нарушават и следи ли някой за спазването им. Нали все пак сме в Бг.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта