Камера в колата - видеорегистратор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот georgebonev » Вто 02 юли 2019 17:31


Значи имаш само един файл... последния запис.

Прегледай настройките обстойно. Особено Loop recording - включи го, ако е изключен. Избери да записва на 5 мин или по-малко, защото картата ти позволява запис до 10-15Mb/s. общо взето. А клиповете са с около 20Mb/s bitrate.
Направи си и тест на картата за цялост с програмката...
Формата е Fat32, 32kb allocation.

Ммм, по-добре един ресет му направи на регистратора...




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот MMX » Сря 03 юли 2019 10:21


H2O написа:Ами според мен, това не може да бъде батерия, защото както писах по горе за няма и минута ровене изгасва! И да го пуснеш след 2 часа, пак ще изгасне за по малко от минута.
Според теб, този кондензатор не си върши работата? Ако е така, какво да направя?

Кондензаторът затова се казва супер кондензатор, защото върши работа като на батерия. Примерно може да захранва половин минута за да може да се дозапише всякакъв клип. Така че си работи, щом можеш да ровиш. Батериите са опасни при стоене на колата на слънце и температура 45-50 градуса вътре. Виж в описанието на модела дали пише Supercap.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот H2O » Нед 07 юли 2019 18:28


Всичко вече е Ок! Направих записа на 3 мин! Въпреки, че първия ден работи без проблем на 10 мин интервал!
Благодаря на всички за помоща :)


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот sportul » Нед 21 юли 2019 18:08


Аз съм с Navitel r1000 , довелен съм за сега , само дето мн загрява самата камера.А не би трябвало да е така.
navitelr1000.png
navitelr1000.png (118.41 KиБ) Видяна 5939 пъти


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот vandu » Чет 05 сеп 2019 14:55


На едно рено гледах че видеорегистратора е захранен от лампата в купето. Дали на голф 4 може да се направи това за да не висят кабели ?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот MMX » Пон 09 сеп 2019 11:26


Аз пък гледах вариант регистраторът сложен където е винетката. Кабелите се скриват до таблото. Не знам като видимост колко е добре, другото че бие на очи за крадене.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот nikolay_ss » Вто 10 сеп 2019 8:18


Не ми се струва удобен вариант да го сложиш където е винетката, може би ги е мързяло да го инсталират както трябва. Горе до огледалото е най-добре като видимост.

vandu написа:На едно рено гледах че видеорегистратора е захранен от лампата в купето. Дали на голф 4 може да се направи това за да не висят кабели ?

Едва ли е захранен от лампата, покрай нея по скоро минават кабелите и отиват надолу най-вероятно към контактния ключ и се взема захранване когато колата е на контакт или запалена.


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот rld » Сря 08 апр 2020 13:20


Здравейте, интересувам се от този тип камера, защото онези с вакум стойка не ми вършат работа:
Може ли да я ползвам без да я свързвам с навигация или радио, а да я захранвам със зарядно през запалката?
Прикачени файлове
dvr1.jpg
dvr1.jpg (64.2 KиБ) Видяна 4858 пъти


Lucc
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 24 дек 2020 8:04
Автомобил:
Двигател:

Избор на видеорегистратор

Мнениеот Lucc » Чет 18 мар 2021 10:04


Здравейте, колеги!

Избирам си видеорегистратор.. трябва ми малка камера, не държа на екран, но държа на добро снимане в тъмните часове и лесен за използване софтуер.

Спрял съм се на модели на blackvue и nextbase. Гледам и xiaomi, но като цяло са ми резервен вариант.

Ползвате ли такива джаджи? От какво сте доволни и от какво не?

Можете ли да препоръчате няккой за инсталация и да работи уикенда :)

Мерси!


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на видеорегистратор

Мнениеот kamaza11 » Чет 18 мар 2021 10:52


Здравей!
Щом търсиш някой да ти го свърже, предполагам искаш камерата да е постоянно към тока и да снима 24/7. Ако не е така и искаш да снима само когато караш има и модели, които се мушкат в запалката.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот ssssl » Пет 19 мар 2021 1:17


https://www.ebay.com/itm/VIOFO-A119-V3- ... SwR5lgNW8t Jfld Това ползвам от 2 г. и съм доволен. Захранвам го от USB на мултимедията.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот VWGT » Нед 02 яну 2022 23:11


Може ли да препоръчате видеорегистратор в максимално скрит/прибран монтаж за Passat B8. Държа да има wifi, прилично качество и ако може GPS.
До сега съм ползвал azdome mi06, който ме устройва перфектно като параметри, но е с вендуза на стъклото.

1. Честно казано това ми харесва най-много като монтаж:
https://www.aliexpress.com/item/4000256 ... mainSearch

https://www.youtube.com/watch?v=ppR5DC4 ... IRODashcam

Не ми харесва цената му от 200$ и това че няма GPS.

2. Този също ми изглежда подходящ: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1c3cfaxlcY


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот hooligans » Нед 02 яну 2022 23:55


След една случка с един ТИР замених 70mai 1S със 70mai A500S и съм много доволен от качеството. Отделно има модул за 24ч паркинг записване при движение. Монтирал съм го на черната лента зад огледалото за задно виждане и реално се вижда само камерата.
Препоръчвам!


Kolyo B8
Мнения: 118
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот Kolyo B8 » Пон 03 яну 2022 0:08


+1 за 70mai A500S. има го и в Ситител https://www.citytel.bg/videoregistrator-xiaomi-70mai-dash-cam-pro-plus-a500s.
Има GPS. Стойката се лепи за стъклото и може да го махаш. Има и допълнителен кабел за захранване от предпазителите, а не само от запалката (поръчва се отделно). Моя го взех миналата година април от АЛИ - сега като гледам в Ситител е същата цена като в Али. 5 мега пиксела е камерата


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Камера в колата - видеорегистратор?

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 яну 2022 9:03


hooligans написа:След една случка с един ТИР замених 70mai 1S и съм много доволен от качеството. Отделно има модул за 24ч паркинг записване при движение. Монтирал съм го на черната лента зад огледалото за задно виждане и реално се вижда само камерата.
Препоръчвам!

И аз имам такова нещо и съм много доволен от качеството на картината, обаче имам и забележки, нали си е китайска работа, та не може без такива. GPS модулът е в стойката за стъклото и се купува отделно, обаче тия понеже не умеят да правят качествено нещата, като монтирам камерата на стойката има лек луфт, който уж се обира от крачетата с пластините, но джипиеса така и не сработва. С малко нагряване пооправих нещата, но след 3-4 сваляния на камерата пак се разхлаби и повече няма да може да стане. Освен това поне при моя модел, не можеш да свалиш видеото с данните от камерата. Единствено на камерата можеш да го гледаш заедно с данните. При новите модели може и да не е така, но при този е дразнещо. Дефакто сега имам камера без джипиес, което пък не е болка за умиране, защото аз така или иначе само пред кат ще я ползвам ако ми се наложи, защото заради катаджия я купих :delete :mrgreen
Като цяло, ако и работи джипиеса има и функция за следене на лентата и предупреждение за опасна близост пред предната кола, подобрение на картината в мъгла и тия функции работят наистина



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта