Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Сря 28 фев 2018 23:19


Колега, като не си съгласен с клаузите по договора просто не го подписваш. Въртим се на едно и също място. А за некомпетентните и злонамерени служители винаги има последствия - уволнения, съд и тн.




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Чет 01 мар 2018 0:37


Mishonti написа:Колега, като не си съгласен с клаузите по договора просто не го подписваш.

Когато някой сложи подла клауза той влиза в категорията от заглавието, макар и не точно като некадърник, но все в същия дух. Опитваш се да ги оправдаеш все едно несправедливо ги обвиняваме, а в същото време признаваш, че договорите им съдържат мръсни номера, но ако не ги подпишеш те вече не са толкова мръсни. Подлецът е подлец, независимо дали лично си прецакан или си страничен наблюдател. Не си ли съгласен или си на техния акъл?

Mishonti написа:съд и тн.

Вярваш ли си или така си чувал? Съд може да има, ако крадат от фирмата - ако просто е прекаран някой клиент, служителят най-много да получи удивителни в досието си, да знаят отличителните му качества.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот milmar » Чет 01 мар 2018 0:56


Аз мисля, че не се прави разлика между играене на хазарт, карти, сключване на тъмни престъпни сделки и просто един клиент, имащ нужда от услуга. Какво е това, искам телефон и трябва всяка буква да изчета, защото ще ме измамят. Какво странно има да ги наречем измамници тогава?
Аз искам да ползвам услуга, за която съответно да си платя, нищо повече, не съм на битака да се пазаря и да гледам като купувам краставица, да не ми дадат домат.
Това, че всички така правели оправдание ли е? Аз ли съм виновен, че не съм чел? Това, че аз ще си нося последиците за това, и че очевидно трябва по-старателно да чета, не коментираме! А че са нагли бандити!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Чет 01 мар 2018 7:36


$100 написа:
Mishonti написа:Колега, като не си съгласен с клаузите по договора просто не го подписваш.

Когато някой сложи подла клауза той влиза в категорията от заглавието, макар и не точно като некадърник, но все в същия дух. Опитваш се да ги оправдаеш все едно несправедливо ги обвиняваме, а в същото време признаваш, че договорите им съдържат мръсни номера, но ако не ги подпишеш те вече не са толкова мръсни. Подлецът е подлец, независимо дали лично си прецакан или си страничен наблюдател. Не си ли съгласен или си на техния акъл?

Mishonti написа:съд и тн.

Вярваш ли си или така си чувал? Съд може да има, ако крадат от фирмата - ако просто е прекаран някой клиент, служителят най-много да получи удивителни в досието си, да знаят отличителните му качества.


Ще ти отговоря отдолу нагоре.
Не малко са хората, които са били уволнени и осъдени, и то точно заради измами спрямо клиента. Това ти го гарантирам. Нито един телеком не толерира подобно отношение на служителите си спрямо клиентите.

Аз имам договори на мое име още от 2005та година - в момента ползвам услуги едновременно на Мтел и Виваком. Около 2013-2015г ползвах и на Теленор, просто не бях доволен от услугите и се отказах. Нито веднъж за 13г не съм имал проблеми от типа на надвишена сметка, нежелани пакети или смс-си. В Мтел оставям месечно около 300лв, а във Виваком към 150лв. Това е от години, договорите които съм разписвал и съхранявам, не са имали измамни клаузи или такива, с които да не мога да се съглася. Гледам срока на договора - стандартни и промо цени, какво се случва след изтичането му и какво дължа при евентуално предсрочно прекратяване - което и при трите оператора е вече 3 месечни такси без ддс. Това е. И съдейки по тези неща, няма как да повярвам, че самите телекоми са измамни, или че имат договори, с които човек няма как да се съгласи.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Чет 01 мар 2018 8:24


Как става номера телекомът да съди служител, защото е измамил клиент? Ако клиентът е измамен, би трябвало той да съди служителя. Все едно някой да те набие и аз да осъдя бияча. Може да пуснеш едно дело за пример - мисля, че бяха публично достъпни.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот stefan4o » Чет 01 мар 2018 9:09


При нас наскоро санкционираха продавач, който си беше позволил да сътвори своеволие с цел да направи таргета. Така че нещата не са толкоз лоши, колкото ви се струва. Полека-лека такива кадри си заминават рано или късно.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Чет 01 мар 2018 9:17


$100 написа:Как става номера телекомът да съди служител, защото е измамил клиент? Ако клиентът е измамен, би трябвало той да съди служителя. Все едно някой да те набие и аз да осъдя бияча. Може да пуснеш едно дело за пример - мисля, че бяха публично достъпни.


Примера ти е неправилен. Когато работиш в компанията подписваш разни трудови взаимоотношения. Когато злоупотребиш с права, които фирмата ти е дала, повярвай ми има и съд. Съвсем логично е фирмата да потърси отговорност от теб, след като си измамил. Както вече казах санкции винаги има - виждал съм го през годините. Повтарям и Стефанчо - лошите кадри не изкарват дълго.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот icoico » Чет 01 мар 2018 12:42


stefan4o написа:При нас наскоро санкционираха продавач, който си беше позволил да сътвори своеволие с цел да направи таргета....


Айде сега. Публична тайна, че без мушенгии от някакъв тип ще видиш таргет през крив макарон. Особено, когато през час ти звъни някой нахъсан зонален пИдал. Жената изкара пет години в единия от телекомите, накрая беше вече на лексотан :thumb_down :censored2


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот stefan4o » Чет 01 мар 2018 13:38


Имахме един зонален дето така звънеше и плашеше колежките, че ще вземат малка заплата и той замина в историята. Въпрос на време е някой да подаде оплакване срещу подобни индивиди и реакцията отгоре е съвсем адекватна, повярвай ми.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Пет 02 мар 2018 1:33


stefan4o написа:Въпрос на време е някой да подаде оплакване срещу подобни индивиди и реакцията отгоре е съвсем адекватна, повярвай ми.

"повярвай ми" - ами не ти вярвам. Не знам заблуден ли си или смяташ, че ще убедиш някого. Т.нар. таргети са измислени като стойност с ясното съзнание, че често ще има нарушения и всякакви номера. Наказани са или най-крайните случаи или отделни прояви за демонстрация на "справедливост" или просто на случаен принцип като се падне по-стреснат началник. Такива като теб обаче вярват в Дядо Мраз, че и сърдито хокат невярващите. Практиката за дистанционно сключване на договори, която беше любима на Виваком, е толкова долнопробна и съзнателна измама, че разликата с циганите-телефонни измамници е само в размера на крайните суми. Ако телефонните измамници отмъкваха по 50лв от бабите, тогава Виваком щеше да е по-зле от тях (при успешно сключен договор дистанционно).


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 02 мар 2018 7:57


Всичко си зависи от конкретния служител. Като бивш служител на такава фирма, мога да кажа, че съм виждал какви ли не золумища от колеги, само и само да се хване таргет. Никога не съм лъгал хора, дремело ми за 5 или 10 лева повече на ден, нито ще ми оправят живота, нито ще ми стане по-добре.Най-спокойно съм си работел и съм си спал вечер. Колкото до това дали се толерира нагоре...понякога се толерира, което според мен е неправилно. Все пак зависи и какъв зевзек стои най-отгоре на панаира. Както казаха колегите-като не ти харесва нещо по договора го прекратяваш и чао.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Iezekil » Пет 02 мар 2018 20:58


Не е редно ми се струва,все да си в договорни отношения.Едно време изтича договора и продължаваш на заваено положение,сега няма не искам,инак те прехвърлят на стандартен план...
Аз съм абонат на Глобул от 15 години.Дъщерята бе на ваучер,но взеха да дърпат по 2-3 лв. на месец ей тъй,няква такса.Реших да я мина на план,че порасна,ама най-изгодно се оказа Виваком.
След време се наложа да взема още една карта.Двете са на мое име,но ги ползват различни хора.Предупредих в офиса,това онова,няма проблем....и хопа,на двата номера идва смс С ОБЩАТА СМЕТКА..Кой как може да плати неговото си дължимо,нямам хабер,та почнах да плащам аз.....
Единствено да ги похваля/не че е за хвалене всъщност май/,жената се опитала да регистрира картата на дъщерята/която е на мое име/,след време аз се опитвам и не мога,но поне видях,че е ползван мейла на жената.Тя съответно не помни парола,не помни таен въпрос и прочие.Решавам да пробвам,звъня на оператор.
-Така и така,не мога да си направя рег понеже явно имам,ама не помня.Имам 2 карти даже и искам да си гледам разпечатките ръйш ли..
-Защото е ползван друг имейл?-пита любезна служителка
-Ми жената се е пробвала явно-мънкам аз-неин е този.
-Какво потребителско име е ползвала?
-Ми тя се казва Еди Как си,сигурно него-казвам без да се замисля
-Ми не,пише мъжко име
-Тъй ли?Е да де,нали е на мое име картата,аз се казвам Еди Кой Си-тържествувам,тук логиката ми е брилянтна
-А какъв е тайния въпрос?-браво,обичам я тази служителка
-Хм,проблема е,че жената не помни кое е избрала...
-Добре,ако ви го кажа ще можете ли да отговорите?
Тук се двоумя,но обсъдихме вариантите с жената предварително,знам любимата и книга,името на първото и куче,любим филм.....
-Естествено-казвам убеден аз.
-Кой е родният ти град?-това е въпроса,избрала е мойта най простия въпрос си мисля....
-Каварна-отговарям убедително,все пак всеки може да се обади,да се представи за теб и да ти вземе рега,трябва да си убедителен...
-Еми не,друг град пише...
Обля ме студена пот,а сега,кво пък може да е написала моята кукумявка,недоумявам и се мъча да изляза от положение с абсолютно логичния въпрос/поради липса на друг/:
-Че какво може да е писала,като е родена в Каварна?Да не е писала някое село??
-Шумен пише-казва любезната служителка
Гледам недоумяващо в една точка....
-Ами да де,аз съм от Шумен,нали е на мое име номера,напълно логично-не съм много убедителе,понеже в същия момент питам себе си кой е по-прост от двама ни/сещайте се кои двама/.
-Ще ви пратим нова парола на имейла
Естествено,този на жена ми...Нищо,че в магаззина,като сключвах договора оставих моя.
Та доволен съм дето се вика на финала,ама бая лесно ми се стори един гол глас да има толкова права.Преди това пробвах в офис,носих си личен документ и прочие,редно би било от там да звъннат примерно на оператора,щом собственоръчно не могат да трият в системата.Ама пък готино,че ми се получи лесно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта