Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 17 дек 2012 20:55


Колега, не си споменал с какъв телефон е майка ти! Защото моята е със Сиеменс от тия старите с жълт дисплей и когато набере *123# отдоло и изписва =>
*Моля изберете една от следните проверки :
1. Текущаа сметка
2. Оставащи минути
3. Оставащи СМС, ММС и МГБ.
4. Дължима Сума
5. Последно плащане

Това меню го нямаше преди 1 седмица, сега са подновили софтуерно нещо.
Ако телефона на майка ти е с малък дисплей както е на моята майка, трябва да избереш една от услугите, димек трябва да пратиш като СМС 1 числото и да дадеш "ОТГОВОРИ" но при нейния телефон явно няма тази опция, както при на моята майка и не може да се провери нищо!
При тебе каза, че няма текст. Ако имаш връзка с родителите си, кажи им да сменят телефона, с някой комшия и приятел и да видят дали с неговия телефон дали ще стане така, или ще се оправи.
Не само ти имаш проблем. И аз съм отивал в техен офис и няма никаква култура! Няма никой на касата, и някаква ме гледа все едно вижда призрак, ся и да съм грозен, трябва поне да каже "Добър ден" Ма няма такова нещо, като и казах, че идвам да си платя сметката тя ми отговори "Сега не може, мини след 30 минути системата не работила :screwy " Идваше ми да я питам, те аджеба защо работят като няма кой да те обслужи, да затворят. Не се нервирай, НИЕ ГИ ПРАВИМ ТАКИВА!! НИЕ СМЕ ВИНОВНИ! Ще питате защо, защото като излезе нов Оператор, и пусне промоция всички търчат при тях, и така като заробят няколко хиляди абоната с договори и изправят бритона, почват да си правят каквото искат!
Пиши за развитието!




Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Layer » Пон 17 дек 2012 21:07


GOLFRevolution написа:
Layer написа:Аз съм пуснал молба за прекратяване на 2 сим карти и стационарен нет.
значи карат ме да платя пак таксите за 1 месец напред и след 30 дена щял съм да получа писмо да си ги взема обратно..


Да, колега такава е практиката.
По пощата би трябвало да получиш кредитно известие, с него отиваш в който и да е офис и ти връщат парите.

вместо на 8 декември, ме спряха на 11 декември.
направо не можех да повярвам в първия момент.
все пак 3 дена след датата.
на другия ден върнах модема и днес 17.12 платих 34 лв последна фРактура.
Пак си направих труда да попитам защо пак плащам такса.
Отговора беше:
Ми незнам.

Е кажете ми това какво е.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Пон 17 дек 2012 21:34


телефона е доста стар сони ериксон джей 100 мисля беше -елементарен е, на нея по-скъп просто не и и трябва ще пробвам и това но след като са и казали че проблема е в чипа , значи би трябвало наистина картата да е проблема-сега с новата пак този проблем не и изписва такива клавишни комбинации за които ти споменаваш колега, и да смени картата на баща ми е неква Нокия пак супер стар модел.Ще карам един приятел с по нов телефон да скочи до вкъщи да погледне проблема.
ОФФ-топик: Много си прав, НИЕ СМЕ ВИНОВНИ ЗА АБСОЛЮТНО ВСИЧКО в хубавата ни родина(не държава).
Тук как си спазват и гледат правата не е истина а като цяло имах много резерви към тази държава.Ех как искам тия от тук да с епреместят в Бг смао за един месец, мисля че доста проблеми ще изчезнат от само себе си, ще стане процес сходен на този като си чистиш компа от бекъп и подобни файлчета с антивирусна система.Само един месец не повече.Но наистина всичко зависи от нас.
присъствах на интервю за работа на сериозна позиция и едната кандидатка, която нямаше некво особено образование-освен сериозната заплата която беше към 30к евро на година (сериозна за длъжноста която заема), за същата длъжност в Бг едва ли дават повече от 280 лева се изказа че освен бенефитите които има като платен транспорт, пенсионна осигуровка с цялото си нахалство каза аз съм най добрата и искам (не бих искала), лънч мъни-демек да и се дава дотация или парици за обяд!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! в работните дни от порядъка на 10 евро.Аз останах ей така :screwy , а колегите интервюиращи и казаха, че ако след преглед и на останалите кандидатури наистина се спрат на нея ще обсъдят въпроса допълнително, демек и тази претенция ще бъде задоволена ако започне работа :screwy , къде сме ние ...............................Съжалявам за Офф топика но не се сдържах примера мисля е достатъчно показателен.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Aneto » Пон 17 дек 2012 22:23


Винаги съм мислела, че у нас човек може да си потърси правата или поне да се оплаче, когато са нарушени.
Да, но Виваком наказват клиентите си!!! които посмеят да подадат оплакване. scare
Преди няколко месеца подадох към тях оплакване за тяхна служителка, която ми крещя и т.н., дълга история, защото просто поисках със сключването на договора да ми предостави и апарата, който се полага. Май съм описвала случката тук някъде. Минало бешело. Поне за мен.
Но явно съм в черния им списък.
Поисках преди няколко дни да взема на детето план бипър и нов телефон на изплащане. И се почна едно.... В магазина първо не можело, че не съм била клиент от 9 месеца, трябвало да почакам два дни. Почаках. Оказа се, че не било 9 месеца, а 9 излезли фактури. Пък на 123 ми обясняват друго. После пък - уж имам закъснения при плащане на сметките. Пак сверки и проверки - няма такова нещо. И така.... едно размотаване.... Оказа се, че имам одобрен лимит на стойност с около 150лв повече от телефона, който искам, но статуса за разсрочено плащане е "НЕ". Никакво разумно обяснение. Накрая по е-мейл ми отговориха, че имали правото по тяхно усмотрение да откажат, независимо от това, че всички изисквани от тях условия - и продължителност на абонамента, и редовно плащане и т.н. са спазени.
И сега въпросчето е - защо е отказа?
Ами защото, драги другарки и другари, съм имала нахалството да подам жалба преди няколко месеца.... Ха сега де! Върнаха ме в годините, когато я се опиташ да риташ срещу комсомолския секретар, я...


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот kn9453 » Пон 17 дек 2012 22:27


Има ли някаква санкция за офиса който е приел заявката за отказа на някоя услуга на Виваком?
Ако е така вече съм си избрал в кой офис ще подам отказа!!! Че този служител в Красна поляна (на пазара) много ме дразни!


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Пон 17 дек 2012 22:38


:офф
Ама много оффф- в момента съм с колеги вкъщи, показвам им какво съм писал тук във форума, превеждам им доколкото мога и те горките ми се смеят и ми казват че това не е възможно и че аз дори съм си измислял за да поддържам топика алайв, хахахахахах.
наздраве на всички :beer


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 18 дек 2012 7:50


my heart iS iCe написа:Колега, не си споменал с какъв телефон е майка ти! Защото моята е със Сиеменс от тия старите с жълт дисплей и когато набере *123# отдоло и изписва =>
*Моля изберете една от следните проверки :
1. Текущаа сметка
2. Оставащи минути
3. Оставащи СМС, ММС и МГБ.
4. Дължима Сума
5. Последно плащане

Това меню го нямаше преди 1 седмица, сега са подновили софтуерно нещо.
.

Мистерия, но за да не търсиш цялото меню и да изпращаш отговор на тъмно, пробвайте така
Набирате *123*1# и би трябвало да пристигне текущата сметка директно или *123*2# за оставащи минути. При глобул това меню си работи, тия ако са ръчкали нещо по софтуера, може да са разбъзикали нещата


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Вто 18 дек 2012 11:24


Ок променили са начина по който си проверяваш сметката ами в ш...я магазин защо не и обясниха как да я провери а я връщат по 5 пъти и то най накрая се оказало картата, а пък после отново са продължили да си мълчат а само и казват че телефона и бил стар, което само по себе си е неоснователно и тъпо.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот владислав » Вто 18 дек 2012 11:25


Като не може на *123#, да се обади на 123 и да си провери сметката, поне за сега не вземат пари за разлика от другите 2 оператора.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Вто 18 дек 2012 11:43


владислав написа:Като не може на *123#, да се обади на 123 и да си провери сметката, поне за сега не вземат пари за разлика от другите 2 оператора.

колега не става това, просто все още и изписва Аа и толкова и не може да се свърже с оператор все още.
Колега К.Одаджииски- специални благодарности, веднага се обадих на майка ми и и казах клавишните комбинации споменати от теб, излезе и сметката и дори минутите оставащите по разбивка-към стационарни и към мобилни мрежи.А преди това половин час беше посетила гуруто на града на тема телефони и човека и казал просто че телефона и е стар и няма как да си провери сметката с него.Имаш бира или ирландско уиски-каквото си избереш :beer


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Милослав » Вто 18 дек 2012 12:56


Да се разпиша и аз.
Пращам Сарето, да им покрещи на тия днес, като съм и обяснил как ще има як отпор, щото искаме да спрем домашния телефон.

Оня й обяснил (управител на офиса им в мола на Стамболийски), как имала договор за домашния до 2014. Нещо, което не е подписвано и т.н. Не могли да намерят да покажат договора.

Ма щели да звъннат до няколко дни. Някой сблъсквал ли се е с подобен казус?
Мисля да ида пак да се разправяме, ако трябва и до КЗП ще пиша, ама кво е тва, нищо не е подписано и некви измислени договори за след 100 години ми се обясняват.

Съвети?


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот LILO&STICH » Вто 18 дек 2012 15:20


вземи адвокат,за спора на място :012:


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Вто 18 дек 2012 16:35


Милослав написа:Да се разпиша и аз.

Оня й обяснил (управител на офиса им в мола на Стамболийски), как имала договор за домашния до 2014. Нещо, което не е подписвано и т.н. Не могли да намерят да покажат договора.

Ма щели да звъннат до няколко дни. Някой сблъсквал ли се е с подобен казус?
Мисля да ида пак да се разправяме, ако трябва и до КЗП ще пиша, ама кво е тва, нищо не е подписано и некви измислени договори за след 100 години ми се обясняват.

Съвети?

Ама разбира се така нахендриха и баща ми с двугодишен договор който нито е подписвал нито се е съгласявал на него, въпреки че му звъняха по 5 пъти на ден.Това си им е практика на тия нещастници, наложи се да пътувам за чужбина но като се върна и аз мисля да се обърна към КЗП и всички там други подобни институции.Тяхната наглост вече надминава и Мтел.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 18 дек 2012 18:40


eng написа:...
[b]Колега К.Одаджииски-....Имаш бира или ирландско уиски-каквото си избереш :beer

Кафенце с количка някой ден :oops:
Важното е че е станал номера и си е проверила сметката жената!


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Вто 18 дек 2012 22:03


К.Одаджийски написа:
eng написа:...
[b]Колега К.Одаджииски-....Имаш бира или ирландско уиски-каквото си избереш :beer

Кафенце с количка някой ден :oops:
Важното е че е станал номера и си е проверила сметката жената!

Нямаш грижи.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта