Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот инжектопляктор » Вто 27 фев 2018 20:22


Stivi написа:Теленор..

Телемор, Грабул. И Виваком са най-добрите всред лошите. Но ми изпратиха СМС, че на текущата ми тарифа от 28.02.2018 няма да ми предлагат роуминг... :screwy




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Вто 27 фев 2018 21:12


stefan4o написа:Ами не е лошо като си слагате подписа да поразпитвате кое, как става. Бил съм многократно свидетел как хора не си четат договорите, а после реват като убодени мечета и се вайкат, че са ги прекарали

Говорим за случая по-горе където са му заредили нови 100МБ интернет за 1 лев без да е потвърждавал нищо. А за четенето на договори няма смисъл да говориш. Първо - договорът го съставя Виваком и нямаш избор да се пазариш. Каквото са написали, това е. Второ - голяма част от договора е т.нар. Общи условия. Дават ти лист за подпис на момента и в текста пише "останалото според Общите условия". Един вид това другото няма какво да го четеш, каквото е такова. Съучастник си на подли номера, така че няма какво да ги оправдаваш.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 27 фев 2018 22:09


Грешно си ме разбрал, не рева, още същата сутрин взех решение и си прекратих договорите. Нито съм ревал на някого, нито съм пускал оплакване, просто се почувствах изклатен и се отървах.
В предното си мнение дадох пример, че въпросните пакети за по левче са си натрапени и непоискани, аааа забравих, че трябвало да си прочета общите условия и да пусна смс за да ги откажа предварително.
И някои последни щрихи, от трите мобилни оператори, сайтът им е най куц. Трябва да си направиш регистрация на сайт с друг домейн за проверка на фактурите, като там в едни менюта са забутани с някакви номера и е мега неудобно да провериш каквото и да е. ТелеМор или както там им викат имат безплатно мобилно приложение от което можеш да си управляваш профила, добавяш или премахваш пакети, активираш или деактивираш услуги и т.н.т Просто отваряш приложението и с едно докосване на екрана си активираш роуминг, без да чакаш 4 и половина часа на телефона

П.С Докато писах, някой изтри мнението на Мишонти или той сам си го изтри


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот инжектопляктор » Вто 27 фев 2018 22:46


К.Одаджийски написа: Просто отваряш приложението и с едно докосване на екрана си активираш роуминг, без да чакаш 4 и половина часа на телефона

Но по-добри тарифи от Виваком няма. Мтел имат хубав сайт и какво..Навремето имаха най-умрелите тарифи и арогантно държание и ме изгониха. Така се получи, че на сметка на Мтел говорих по-скъпо, отколкото на ваучер на Виваком. Грабул се опитаха нагло и безочливо да излъжат баща ми пред мен самия. Тях не ги коментирам хич.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Вто 27 фев 2018 22:51


Работи се по въпроса относно мобилни приложения/ по-лесни регистрации / по-удобно браузване из менютата.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот milmar » Сря 28 фев 2018 14:37


$100 написа:
stefan4o написа:Ами не е лошо като си слагате подписа да поразпитвате кое, как става. Бил съм многократно свидетел как хора не си четат договорите, а после реват като убодени мечета и се вайкат, че са ги прекарали

Говорим за случая по-горе където са му заредили нови 100МБ интернет за 1 лев без да е потвърждавал нищо. А за четенето на договори няма смисъл да говориш. Първо - договорът го съставя Виваком и нямаш избор да се пазариш. Каквото са написали, това е. Второ - голяма част от договора е т.нар. Общи условия. Дават ти лист за подпис на момента и в текста пише "останалото според Общите условия". Един вид това другото няма какво да го четеш, каквото е такова. Съучастник си на подли номера, така че няма какво да ги оправдаваш.


Абсолютно!
Тези нагли крадци, ако са искали да можем да прочетем договора преди да го подпишем, нямаше да го направят 100 страници! Едва ли има някой, който да се колебае дали това е умишлено направено или не. Няма какво да си говорим, абсурдно е. Аз, който си подписвам договора, да седна да го прочета от до, няма как да стане, не зная дали някой може да го направи. Това е защото съм прост и неграмотен, нали? Зависи от гледната точка и интереса, може и така да се каже! А и за да разбереш всяка дума и уловка, най-често едно прочитане не стига.


ПП Току що ходих, офиса им е на 3 мин пеш. Имам 6 тел. номера при тях (без моя личен). Заявих, че това с автоматичното зареждане на 100MB е дразнещо за мен и искам да се изключи като опция от всичките ми телефони. Служителя взе да ми фъфли, че трябвало с SMS и той не можел от офиса да го направи. Значи аз мога да получвам услуга, която не искам, но заплащам, а той не можел да я изключи. Извиках управителя, обясних му, че не малко пари плащам всеки месец и искам това и това да ми се направи, не мога от 6 телефона, от които ни един не е в мен да пращам SMS. И какпака беше, като ми обясни, че трябвало да си прочета договора, там било вписано ...
Обясних му, че повечето номера съм ги прехвърлил при тях от Ментел и ще започна да ги връщам, и това не помогна... Така и ще направя!

Па било то и да имат 1GB скорост на интернета, сякаш има голямо значение дали е над 10MB, освен ако копаеш биткойни!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Сря 28 фев 2018 15:21


Договора е 4 страници(2 листа). Съвсем спокойно може да се прочете, като основните и най-важни неща отнемат 2мин. Явно е трудно и непосилно и нарочно направено! Или илюминатите или извънземните имат пръст тук. Лошите Американци и Руснаци искат да пропилеят клетата майка България през мобилните ни оператори.
Само лъжци и измамници навсякъде.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот milmar » Сря 28 фев 2018 15:48


Mishonti написа:Договора е 4 страници(2 листа). Съвсем спокойно може да се прочете, като основните и най-важни неща отнемат 2мин. Явно е трудно и непосилно и нарочно направено! Или илюминатите или извънземните имат пръст тук. Лошите Американци и Руснаци искат да пропилеят клетата майка България през мобилните ни оператори.
Само лъжци и измамници навсякъде.

Е, не зная каква роля се опитваш или играеш ала VIVA, обаче тези ти коментари спрямо мен, според мен бяха излишни. Нито съм учил право, нито съм искал, нито искам. Учил съм доста години и продължавам да го правя, но в друга област. Просто сключвам договор за скапан телефон, защото ми е нужен, не си купувам яхта или апартамент, че да искам правна помощ! А очевидно трябва!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Сря 28 фев 2018 15:57


Последно казвам - компанията не е виновна, че има служители, които не знаят как да си вършат работата или нарочно не я вършат правилно. Тези служители ги има в Мтел, в Теленор, в банките, в автосервизите, в магазините за дрехи, в онлайн магазините и тн. Всеки някога някъде се е парил. Затова с повече внимание към всичко и така.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Stivi » Сря 28 фев 2018 17:37


milmar написа: Обясних му, че повечето номера съм ги прехвърлил при тях от Ментел и ще започна да ги връщам, и това не помогна... Така и ще направя!

Преди да го направиш прочети мнението ми в тази тема.... :mhihi
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=67&t=435498&p=4612764&hilit=Mtel#p4612764


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Vlad777 » Сря 28 фев 2018 19:03


Mishonti написа:Последно казвам - компанията не е виновна, че има служители, които не знаят как да си вършат работата или нарочно не я вършат правилно. Тези служители ги има в Мтел, в Теленор, в банките, в автосервизите, в магазините за дрехи, в онлайн магазините и тн. Всеки някога някъде се е парил. Затова с повече внимание към всичко и така.

Разбрахме, че го играеш адвокат на БеТеКа-то на пееф, но тук ако желаеш да си рекламираш услугите - има си раздел обяви и правила за публикуване на обяви от търговци.

В тази връзка - превърна темата в чат и всяко твое следващо мнение, което не е отговор на конкретно зададен към теб въпрос, ще се счита за реклама и ще получаваш предупреждения.

Намери си друг форум, където са по-толерантни към скрита реклама и търгаши. Тук не сме icon_idea


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот joro_kem » Сря 28 фев 2018 20:32


Mishonti написа:Последно казвам - компанията не е виновна, че има служители, които не знаят как да си вършат работата или нарочно не я вършат правилно. Тези служители ги има в Мтел, в Теленор, в банките, в автосервизите, в магазините за дрехи, в онлайн магазините и тн. Всеки някога някъде се е парил. Затова с повече внимание към всичко и така.
Такаа ли? А кой е виновен? Комунистите, Путин, Тръмп, травеститите, Гълфстрийм, НАП??? Я по-сериозно! Сума ти пари наливат в подбор, обучение и крадене на кадри, да не е клиента виновен, че общува с малоумници?
п.п. визирам всички оператори, един дол дренки са...


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Сря 28 фев 2018 20:37


Темата в чат не съм я превръщал - отговарял съм на мненията, както всеки един има право. Г-н шеф на форума, можеш да погледнеш и темата за Мтел отпреди година - там също имам доста мнения в защита на оператора, така че не ми излизай номера, че съм бил адвокат на Виваком. Ако вие имате някви комплекси спрямо Пеевски, Виваком или нещо друго, проблема си е ваш! Нищо грешно не съм написал в темата, нито в мненията си. Както някои тук могат да пишат като пълни селяни, така и аз мога да си изкажа мнението - реклама не е имало, но явно тук не е удобно да имаш различно мнение от масата и стадото.
Мисля, че съм бил не малко полезен за форума, а и той за мен, ако искате ме наказвайте, все тая. Смешна е причината просто.
И ако се чудите - аз работя за трите мобилни оператори едновременно. Или не всъщност.. Пеевски ми е платил да рекламирам БТКто...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот icoico » Сря 28 фев 2018 21:01


Mishonti написа:Договора е 4 страници(2 листа). Съвсем спокойно може да се прочете, като основните и най-важни неща отнемат 2мин. Явно е трудно и непосилно и нарочно направено!...


Договорът може и да е четири страници, ама само общите условия за клиентите на мобилната мрежа са още 31 (тридесет и една) страници. Не, че не съм умерен привърженик на теорията "кьорав карти не играе", но мобилните оператори от едно известно време насам (двадесетина години) доста попресолват манджата :mhihi


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Сря 28 фев 2018 21:09


Mishonti написа:Договора е 4 страници(2 листа). Съвсем спокойно може да се прочете, като основните и най-важни неща отнемат 2мин. Явно е трудно и непосилно и нарочно направено! Или илюминатите или извънземните имат пръст тук. Лошите Американци и Руснаци искат да пропилеят клетата майка България през мобилните ни оператори.
Само лъжци и измамници навсякъде.

Четеш 4-те страници и какво следва? Започваш да обсъждаш със служителя с кое не си съгласен и искаш корекция в договора ли? Ще ти каже - от мен това не зависи, такива са условията. Излиза, че трябва да го прочетеш за да си запознат с циганските им номера.

Mishonti написа:Последно казвам - компанията не е виновна, че има служители, които не знаят как да си вършат работата или нарочно не я вършат правилно. Тези служители ги има в Мтел, в Теленор, в банките, в автосервизите, в магазините за дрехи, в онлайн магазините и тн. Всеки някога някъде се е парил. Затова с повече внимание към всичко и така.

И като има лоши служители и оплаквания от тях какво следва - уволняват ли ги? Не. Значи не са лоши, а са удобно оправдание за компанията. Така ги учат, искат им високи резултати и накрая звънят по телефона за дистанционно подновяване на договор, докато обясняваш, че не си съгласен използваш частицата "да" и оня отмята, че си се съгласил и договорът е сключен. Не знам дали го има сега, но преди няколко години беше масова практика.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта