Проблем с бойлер

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот bread1978 » Вто 11 дек 2012 21:12


Четох, четох ... и я следя :-)
Но ти пишеш, че твоя термометър си показва правилно (че има вода), а пък всъщност няма, а и казваш, че ако не е така, проблемът би могъл да бъде от натрупан котлен камък. Та за това си мисля, че при мен е друго :drunk
Тъпия бойлер си работи много добре (включва, бързо загрява, изключва ...), обаче проблемът е, че няма вода за повече от едно скромно къпане.
Ще викна едно приятелче на по ракия, пък ще видим какво ще сторим - благодаря ви за помощта, колеги :beer




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот fox_vt » Вто 11 дек 2012 22:05


Мързи ме да видя за кво е темата но проблема на bread1978 е във частично разрушена тръба на топлата вода.Махаш фланеца и заменяш пласмасовата тръба със такава PEX/AL/PEX тръба и си готов.Терморегулатора Е наред не го барай.

пп проблема ще ескалира с течение на времето точно в това на колегата показва че има вода а всъщност няма :mrgreen:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 12 дек 2012 7:47


Термометъра, го врътни обратно на часовниковата стрелка, крепи се на 3 зъбчета само и няма жици отзад, на контактен принцип е. В дупката остържи пяната от вътре за да се изчисти хубаво вътрешния съд. Ако показва по- ниска температура най- вероятно между него и балона има парче пяна.
Ако и след това продължава проблема с малкото вода за къпане, виж предното мнение в което съм обяснил как се заменя тръбата за топлата вода :beer


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот mely » Сря 12 дек 2012 9:17


Сега се загледах в моя термометър -оригиналния.При темперятура 73гр е една идея над средата - така че нормално си показва.Бичнал съм един такъв Изображение и следя по него. Май май проблема ти е тръбата на студената вода като на колегата.Като се изкъпеш термометъра ако стои на същото положение -тръбата е.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот bread1978 » Сря 12 дек 2012 10:12


Благодаря, колеги! :beer
Ами моята стрелка е под средата винаги... Като започна къпане, лампата святка след минута, а водата свършва след 5. Стрелката мърда мноооого леко надолу, даже понякога и не мърда.
После лампата си загася след 10-15 мин, а стрелката пак не е мръднала (е, може би с малко, едва забележимо). Абе в общи линии все е под средата.
Тази вечер ще пробвам това с термометъра, да погледна от долу.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот mely » Сря 12 дек 2012 10:35


Няма какво да гледаш .При това положение проблема ти е абсолютно същия - пробита тръба на топлата вода.Така че викай някой и се опрятай-прочети хубаво темата и ще видиш как се процедира.


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Bioside » Съб 19 яну 2013 16:45


Ами гледаме да се окъпем за сметка на комшията отгоре,ама това може да стане единствено ако спре водата и възвратния клапан на някой от по високите етажи не държи :beer


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Bioside » Съб 19 яну 2013 17:13


Да пипне входящата тръба за студена вода.Ако е топла може и нейния клапан да не държи. :beer


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот fox_vt » Съб 19 яну 2013 17:21


TiL написа:Абе какво правим като пуснеш студената вода, а то тече топла?

Проверяваме дали червено=на топло и синьо= на студено щото ти как разбра че си пуснал именно студената вода :P


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот mely » Съб 19 яну 2013 18:32


На комшията отгоре не му държи възвратния клапан.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот ivo_555 » Съб 19 яну 2013 18:32


Водата е била спряла и в комбинация с неработещ клапан на някой съсед от горе така става, не знам дали е възможно да се получи от същия бойлер, вероятно може, как да се провери обаче.... и аз сега се замислих.


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Bioside » Съб 19 яну 2013 18:42


Може докато се изравни налягането в бойлера и това върху ръцете ти :beer


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот fox_vt » Съб 19 яну 2013 20:45


Това с клапана е несериозно и да няма клапан пак няма да дойде топла вода към студената тръба щото просто няма откъде да влезе въздух или вода в бойлера.А ако водата е спряла и на комшията отгоре не му държи клапана за дойде кавато и да е вода трябва любезно да го помолите да си отвори крана на топлата вода на батерията да смуче от там въздух.И след като той ви услужи трябва да убедите водата да не се стича надолу по главната тръба поне 1 цол минимум а да се натика във вашата 1/2 или 3/4 инсталация че да ви дойде топла вода до студения кран.Не ви влияят добре турските сериали май за бога спрете ги навреме все още не е късно mhihi

пп til няма такъв филм със повреден възвратен клапан който е източвал бойлер някога знае за какво иде реч


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот ivo_555 » Съб 19 яну 2013 20:54


Мда, и кво излиза, приятелката му е прекалила с БТВ-то, и като отишла в банята да си измие сълзите чак загряла студената вода с тях! Това е шега разбира се.

На мен лично няколко пъти ми с е случвало като спре водата, при мен от студения кран да потече топла вода, над мен има 15 етажа, не знам клапан ли е, от много турски сериали ли е, извънземни ли са , но е факт че съм го виждал с очите си и усещал с ръцете си!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6149
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот ktamen » Съб 19 яну 2013 20:55


Преди 15 години някой комшия явно е имал нередовен бойлер. Ако исках да пия вода първо трябваше да източа стотина литра гореща и едва след това да сложа чашата под чешмата. Не знам как точно е бил свързан, но проблема се реши когато някой друг комшия се сети да залепи бележка на асансьора с молба към всички да си проверят бойлерите. След бележката врялата вода изчезна. Блока беше 18етажен, аз бях на 15тия. Доколкото знам такива блокове са разделени на две и горните етажи получават вода с допълнителна помпа.
Ако няма възвратен клапан е много лесно бойлера да връща гореща вода към комшиите защото налягането в него е по-високо (когато нашето кранче за топла вода е затворено) от налягането на студената вода.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта