Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
nikidimow
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 04 авг 2020 21:09
Автомобил: VW sharan
Двигател: BRT 2008г
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikidimow » Пон 21 авг 2023 18:16


milmar написа:
nikidimow написа:Тошиба .....

Особенно големите многокиловатови профи мултимашини Toshiba са еталон. Това го казвам от опит с много такива, безотказни. Като изключим обаче допотопния им софтуер за дистанционен контрол, който тръгва само на IE и с магии на Edge (поне не е под DOS), изисква отделен сървър за всяка локация и всичко е опция и скъпо, и не беше доставяно на друг клиент май в цяла България.... Но и той, макар и стар, работи много добре.

Имам впредвид битови сплит системи ,над 150 монтирани ,никакви ядове и прекрасно гаранционно обслужване .Само един за 7-8 г ,От инсталатора искат само да се провери за пропуски по връзките и проверка на ел връзките и захранване .




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот VWGT » Пет 17 май 2024 13:32


Иде лято и жега, продължам темата с питане за охлаждащ климатик. И по-конкректно мобилен/стоящ климатик, който може да си го местиш по стаите. Ще се ползва само в много големите жеги в стаи 10-12квм.
Единственото, за което аз се сещам да питам е шумни ли са много, има ли нещо специфично, което трябва да се съобрази спрямо стандартните сплит системи?
Как томплообменят? Стандадартната сплит система изкарва топлото навън, а при тези как е: напред духа студено, назад топло ли?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Пет 17 май 2024 13:53


VWGT написа:Иде лято и жега, продължам темата с питане за охлаждащ климатик. И по-конкректно мобилен/стоящ климатик, който може да си го местиш по стаите. Ще се ползва само в много големите жеги в стаи 10-12квм.

Забрави за това недоразумение ! Във всяка стая ли ще правиш дупка за тръбата на изходящият въздух !?

Последна промяна от Stivi на Пет 17 май 2024 14:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот VWGT » Пет 17 май 2024 14:00


Точно, че не искам да правя никакви дупки и монтажи. А да го държа прибран и ако много напече, само тогава да го вадя и използвам.
Гледах един такъв климатик в технонещоси, нямаше никакви тръби (даже и за конденз не видях). Имаше само захранващ кабел.

едит:
Сега като гледам на сайта разбирам за каква тръба става дума и как топлоoбменя: https://www.technopolis.bg/bg/Klimatici ... /P11120401

Последна промяна от VWGT на Пет 17 май 2024 14:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Пет 17 май 2024 14:14


Няма климатик, който да работи без "връзка с външният свят" , освен климатика за бедни, или иначе казано - вентилатор :wink


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 717
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот hristodj » Сря 22 май 2024 14:45


за да не се дупчи във всяка стая има едни неща дето се слагат на прозореца
https://reno.bg/mobilen-klimatik-zavesa ... vs-1-26241
https://praktiker.bg/bg/Aksesoari-za-kl ... K/p/141873 това даже е налично и цената е приемлива


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 898
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот MamaMy » Сря 22 май 2024 15:08


Не се занимавайте с подобни недоразумения наречени мобилен климатик. Имам един такъв за който не съм давал пари. Това е в пъти по-зле и неефективно от прозоречните климатици дори. Отделно на това, че е много шумен, не за спане, за работа дори. Все едно съм включил компресор за въздух да помпи нонстоп до мен. Ефекта е малко по-добър от качествен вентилатор. За да охлади обаче един нормален гараж ми изразходи 10кВ за ден и ми наду главата. Предпочетох да ми е горещо вместо да ме боли глава и на всеки час да съм дежурен по леген. Събира конденза в една скромна тавичка и се налага изливане на всеки час. Ако го забравиш прелива и тече по пода. няма как да се пригоди нещо по-голямо защото изхода е на 2 пръста от пода. Ако се качи климатика на високо става пък неефективен самия той.Отделно на всичко, трябва да предвидите от някъде да влиза свеж въздух за помещението защото горещия който се изкарва на вън се засмуква от вътре. Когато се уплътни всичко добре изтегля мръсен въздух или през сифоните и вкарва смрад, или вакуумира помещението и спира да изкарва. Съответно спира и да охлажда.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 19 госта