Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Volkswangel
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Volkswangel » Пет 04 фев 2022 14:03


Преди повече от година взех Мидеа подов, дванайстка и добре си работи добичето, както на охлаждане, така и на отопление. Бях се насочил и подготвил за Дайкин, беше с 1000 отгоре, но точно хората от дилъра ме разубедиха, което приех с известно недоверие, въпреки гаранцията. Засега си работи нормално, много е тих и съм доволен честно казано.




nadia_bg
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 09 юли 2022 17:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nadia_bg » Съб 09 юли 2022 17:53


Здравейте, моля за съвет. Лутам се, чета, търся и все не оцелвам точния климатик.
От Русе съм лятото е 40гр зимата стига до -15гр. Трябва ми предимно за отопление
В детска стая около 13-14м3 . Изискванията са да е много тих, икономичен и да топли.
Имахме Fuji electrik 12KG, бяхме много доволни покриваше изискванията,
но му изгоря компресора на 3,5г дали неправилен монтаж или друго не знам.
Но не бих рискувала пак с фуджи от 3бр точно след изтичане на гаранцията 2 се развалиха...
Бюджета ни е около 1500-2000лв с монтаж.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tdi fen » Съб 09 юли 2022 20:29




retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот retaer » Съб 09 юли 2022 20:46


Под 12-ца няма да останиш очарована а те са в този ти бюджет се вписват.
Лично аз от хора занимаващи се с това и преди повече от 10г от както взехме нашия (е верно рядко го ползваме за отопление предимно 2ч сутрин като не работи парното а лятото по често за охлаждане ...и верно си се справя достатъчно добре за 10-ка и е така монтиран и като работи работи за обща площ която не е затворена от никъде около 35-40квадрата а ако и отворят спалнята и там да охлажда още 10кв.м отгоре) е да се насочиш към Daikin или Gree.


Потребителски аватар
lvaskov
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 юни 2022 12:45
Автомобил: VW Taigo Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF DXDB 2023

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот lvaskov » Нед 10 юли 2022 17:45


Имам 2 Daikin, 9-ки, отоплявам/охлаждам две стаи по 12-13 кв.м. с тях, идеални са за целта.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Пон 11 юли 2022 6:18


От това ще останеш доволен.Тази седмица е с характеристики горе долу колкото евтина дванайстица.Долу на таблицата виж за 0.8 kw консумация отдава на 5.5 kw мощност.Външното тяло е около 40 , има матерял в него....Единствения проблем е солената цена, но все пак е Mitsubish Heavy...
https://www.deimoscorrect.com/magazin/h ... w-diamond/

Последна промяна от viksanlg на Вто 12 юли 2022 17:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1339
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот fur1ous » Пон 11 юли 2022 8:36


tdi fen написа:https://condex.bg/product-details/srk-src-25-zs-w/


Аз съм с този https://condex.bg/product-details/srk-src-50-zs-w/ от 2 месеца, доволен съм на охлаждане, ще видим как ще е зимата.

Единственото нещо което ме дразни е,че потока на въздух не може да се вдигне баш нагоре и ако сложиш климатика над диван/маса, като седнеш ти духа във врата въпреки,че си го сложил на най-горна степен, ръчно естествено може да си го преместиш където искаш ако много те дразни, но е досадно.


bushido71
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 07 ное 2013 16:04
Автомобил: Skoda Superb 1.8T
Двигател: AWT 2003

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот bushido71 » Пон 11 юли 2022 9:16


https://vimax.bg/invertorni-klimatici/h ... las-a.html
Този ти е достатъчен и е с А+++ на отопление.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Пон 11 юли 2022 17:28


Мой приятел гледа един скъпарски Фуджитсу над 2000 к и се беше учудил, че тръбите на вътрешното тяло са се нацъфкали малко след гаранцията.... :scare3


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Съб 30 юли 2022 6:56


Здравейте колеги!
Имам питане към знаещите и можещите в тази сфера.Ще си нашляпам климатици за отопление в жилището,като смятам основно да се топля на тях.Само ако стане по студено от минус 10 градуса да си пална камината на водна риза.Та дилемата ми е за отопление на кухнята.Сматам това лято да я усвоя с цел да прибавя още около 8 квадрата и за удобство разбира се.Понеже има носещи стени както и горна част на панела, които не трябва да се махат, се двуомя как да си стопля помещението за в бъдеще.Единия вариант е с един хипер инвертор който е достатъчно мощен според мой приятел и има достатъчно запас, ето този:
https://www.deimoscorrect.com/magazin/h ... amond-r32/
Смятам да го сложа образно казано на калкана на терасата/тясната част/ с цел да духа по дължината на терасата да обветря стъклата и с надеждата тази топлина да може да влиза въпреки останалите стени и "трегери" от някогашната стена към терасата.Притеснениети ми е дали ще успее да се утопли основната стара част от кухнята.Ако сложа климатичното тяло в основната стара част, тогава със сигурност няма да мога да утопля комфортно усвоената тераса, защото това го видях в няколко съседи и дилемата ми е дали да прибягна до климатик тип мулти сплит система с две тела като точно този модел https://www.deimoscorrect.com/magazin/m ... scm40zs-w/
Марката ще е тази както и моделите някои от тези защото мой приятел работи с тази фирма и ще получи добра отстаъпка както и марката е на ниво.Друга причина няма,но кое би бил правилния избор от двамата незнаем.Ако някой има наблюдение ще съм благодарен да сподели.Дали вътешните тела ако работят самостоятелно и едното изключи , компресора се товари повече или по малко.Променя ли се разхода на енергия ако работят едно или две тела от мулти сплит системата или смятате че с един хипер инвертор поставено вътрешното тяло в усвоената част би успяло да утопли и вътрешната част която е 13,5 кв.м. под формата на "Г"


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот StS » Нед 31 юли 2022 14:57


Единственото за което мога да се подпиша 2 пъти е LG. Единия е вече на 14г...слаган 2008 все още работи. Да препотвърдя - 24/7/365 за 14г, гаранцията беше само на компресора 10г.
Сплитове, само лоши впечатления.

По горния въпрос - зависи по-скоро 1 тяло/климатик, но според вида дограма/изолация/изложение...Може и 8 и 12...

Успех


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот drotomir » Нед 31 юли 2022 21:12


Нормално да изкара толкова при условие че е работил винаги нон стоп , същото е при двг ако се кара винаги в работен режим без студени стартове изкарва много .Износването е най голямо при първоначално палене и работа на студен мотор.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Пон 01 авг 2022 8:46


За терасата: ако е само единично стъкло, много е вероятно гълъбите да се толят на него, но ако сложиш двоен или троен стъклопакет, имаш шанс да затопляш "новото" помещение прилично...


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Пон 01 авг 2022 22:23


Както се вижда не слагам климатик за 900 лева.Компромис с дограмата и изолацията няма да се прави.Питането ми е съвсем друго.Дали ще имам комфорта с един хипер инвертор ксто посочения или да се сложи мулти сплит система.До колко бих имал проблем с нея и какви проблеми създава.Не бих искал да си сложа хипер инвертор за над 3000 к и да изключва защото усвоената част се стопя, а старата кухненска да остане хладна..Теми като ами "ако изолация" или "стъклопакета".... не стоят под въпрос.Бих си взел и две седмици за около 2500 всяка,но отвън ще станат три външни тела заедно с това на спалнята на ъгъл,където немога да ги събера както бих искал...

Последна промяна от viksanlg на Сря 03 авг 2022 7:51, променено общо 1 път.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Вто 02 авг 2022 8:57


Декември сложих 2 климатика, като преди това 100 специалиста ме разпънаха на кръст да не се хабя с мулти сплит система, каквато първоначално исках да сложа. Никой няма да може да ти даде гаранция дали трегерите и другите "ръбове" ще пречат на затоплянето. Ще ти дам един линк, където се изказват много мнения, но трябва да се подготвиш за заяждания от всякакъв характер, ако не си зададеш въпросите според техния модел:https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/89997-%D0%A2%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8/page155?s=d5748a7aeb5b601402128bc73020c292. Ето и още един, пробвай и там: https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/... :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта