Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Сря 27 окт 2021 6:10


Евтините серии на Дайкин са пълен ташак, според мен. Хубавите им модели май са от 2-3 бона нагоре.




Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Пет 29 окт 2021 8:00


За фуджицу слушам от колеги които са си купили на скоро такъв климатик, че били шумни...
Аз съм си доволен все още от Gree вече 3-4 години(пиша все още защото по назад в темата изказах мнение), и най вече от този модел: https://gree-bulgaria.com/amber/?gclid= ... sxEALw_wcB

Единия ми е такъв amber nordic, другия ми е на fairy. Fairy-to една идея по топли но и харчи малко повече ток, но при охлаждане amber-а е по добър, но и той също добре отоплява зимата най-вече него използваме защото е по икономичен, вече ако стане много студено пускам и fairy-to. Горе долу с двата климатика поддържам в апартамента около 22 градуса зимно време. Климатиците до сега не са ми създавали проблеми.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Пет 29 окт 2021 9:34


D1D00 написа:....Fairy-to една идея по топли но и харчи малко повече ток, но при охлаждане amber-а е по добър, но и той също добре отоплява зимата най-вече него използваме защото е по икономичен...

Това са тестови резултати или според техническите данни?
Ако са тестови резултати, как са проведени?
Нямам наблюдение на конкретните модели и не оспорвам изводите, просто ми е любопитно, защото не е лесно да се направят подобни тестове, които да са достоверни и след това да се направят изводи.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Пет 29 окт 2021 10:18


Amber-a e хиперинверторен и е на отопление А+++, а Fairy-to го дават А+ на отопление и за това си мисля че не е от най-икономичните. Забелязал съм през зимата когато този климатик е пуснат цял месец с другия сметката ми за ток се увеличава драстично, но когато карам само на Amber-a сметката е в пъти по ниска. Но както казах много зависи от това колко е студено времето ако е много под нулата включвам и 2-та климатика нон стоп. До сега най-много съм плащал зимата когато е много студено 240-250 лева за ток инъче средно на месец около 170 лева през зимните месеци.2-ма човека, жилище 70-80 квадрата, нямам изолация но всичката ми дограма включително и вътрешната ми е сменена с хубава а стъклопакетите на прозорците са енергийни (по-восикия клас) :th_up


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Пет 29 окт 2021 10:31


drotomir написа:Аз имам този модел , не става слаб е особено когато паднат под нулата температурите , размразява нон стоп постоянно и често , ако го сложиш в стая над 10м2 определено ще мръзнеш от студ.


А случайно за другия модел - Daikin FTXB35C да имаш мнение? Имам 2 стаи по около 12 м2 всяка...


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот drotomir » Пет 29 окт 2021 20:46


РАзликата е само в топлобменника отвън , двуредов е , може би ще има разлика в насока към по добро , но дефроста съм убеден че отново ще е на 30 минути макс.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Andonov » Пон 01 ное 2021 10:13


Дефроста е на 30 мин при Дайкин но го прави за ококло 2-4 мин, и не виждам това какъв проблем е.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Пон 01 ное 2021 10:22


Благодаря за мненията! Аз се ориентирах към по-евтини (Грее, Мидеа...) и получих няколко оферти, но ще изчакам коледните промоции. Девятки ще ми свършат работа. От доста години имам една Мидеа в трета стая и не е имало никакви проблеми с нея, но ще изчакам засега...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Пон 01 ное 2021 17:26


Andonov написа:Дефроста е на 30 мин при Дайкин но го прави за ококло 2-4 мин, и не виждам това какъв проблем е.

Проблем е, некомфортно и напълно безполезно, да не кажа малоумно, бъг, особенно пък ако говорим за инверторна машина.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот kn9453 » Пон 01 ное 2021 20:54


Вече 10 години ползвам Дакин серия FTXS 25 в помещение от 18-19 м2 не мога да се оплача от него нито от несправяне, нито прекалени сметки, тази година го преместих в друго жилище и продължава да работи. Неговото място го зае Мицубиши серия SRK25ZSX при охлаждане нямаше драма, а за отопление още рано да давам мнения, към коледа ще имам наблюдения и реални сметки.
От двете марки, Мицубишито има повече глезотии но и е по-ново!
При Дайкина пластмасите много жълтеят въпреки че не е попадало под преки слънчеви лъчи, произведено е в Чехия.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tdi fen » Пон 01 ное 2021 21:06


ftxs е скъпата серия мисля че дефроста при него не е по време


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Вто 02 ное 2021 7:51


nikmar написа:Благодаря за мненията! Аз се ориентирах към по-евтини (Грее, Мидеа...) и получих няколко оферти, но ще изчакам коледните промоции. Девятки ще ми свършат работа. От доста години имам една Мидеа в трета стая и не е имало никакви проблеми с нея, но ще изчакам засега...

По думите на мой приятел който се занимава с това, а и мнението на друг негов колега , е че марката Мидея вече не е толкова безпроблемна както преди и те не препоръчват закупуването и.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nikmar » Вто 02 ное 2021 9:28


Благодаря и за Мидеята. По принцип има резон за такова развитие. Когато излезе една нова марка на пазара, се опитва да се наложи и набляга на качеството, но след време сваля гарда. То по тая логика гледам, че и Ариели предлагат климатици, хем евтини, може и да са добри като за начало... Да, голямото предлагане води до главоболие, но аз съм отворен за мнения...


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1343
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот fur1ous » Вто 02 ное 2021 9:58


То реално и Daikin-a не е като Daikin-a едно време


powerade
Мнения: 1044
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот powerade » Вто 02 ное 2021 10:32


Малко ОФФ: То и Miele-то не е като Миеле отпреди 10-15г. И Мерцедесите също, и т.н. За съжаление консуматорското общество няма изгода да прави нещо просто, надеждно и издръжливо. Но как да е.
Иначе по темата....
Панасоник 12ка - работи добре, шумно външно тяло и чести дефрости - 999 лв с монтажа преди 2 години
General Electric 9ка - по-добър от Панасоника отвсякъде, по-тихи тела, редки дефрости, 899 лв с монтажа преди 1 година



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта