Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Каспър » Вто 26 май 2020 21:05


milmar написа:
stefan4o написа:Доста интересна разлика в теглото на външното тяло. Аз само заради това бих избрал по-скъпия.

Именно! Не бих се замислил дори! Разликата в цените не е малка, но вероятно има защо.
Ако трябва да се сравняват чисто "на хартия", трябва да се отворят по-дебели книги. Данните в сайта са твърде клиентски, а не технически.

Може ли да обясните защо сте толкова категорични? Защо дори не трябва да се замислям когато давам 400 лв. отгоре за сходни като характеристики климатици, но понеже на единия външното тяло е по-тежко с 10 кг., трябва да избера него? Това да не е като старите електрожени, щом е тежък е хубав, щом е лек не става за нищо :mhihi




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Вто 26 май 2020 22:20


Надявам се си докосвал истинско компютърно захранване, както и такова но-нейм? Ще ти го кажа така - матриалЪт не може да се замени от софтуер и ел. компоненти понякога.
При климатиците повечето материал има пряка свързаност с кпд при някои условия (по-екстремните). Попадал съм на сервизни брошури с графики, където розови очила и шарени букви няма. А само графики. Във форума има хора, които са в час с климатичната техника, нека те обяснят, ако имат желание.
10кг не звучат много, но съотношението 25 към 35кг си е над 40 процента разлика в теглото. Казваш, какво толкоз? Нищо не са.
Нали не мислиш, че е случайно един японски хиперинвертор 9000БТУ външното му тяло да е с размерите и теглото близки до 18 000БТУ на среден клас европейски или китаец?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот muns61 » Сря 27 май 2020 5:49


При машините, за разлика от манекенките, теглото винаги е предимство.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Сря 27 май 2020 7:57


За разлика от електрожените и захранванията, където има огромен технологичен скок между мрежов и импулсен трансформатор, то при климатиците няма такъв, особенно между посочените модели. Представяш ли си обикновено компютърно захранване 500W сравнено с хипотетично подобно, но направено с мрежов траф, представи си стар руссски телевизор 85кг.
Но всичко това е неуместно в случая като сравнение.
Просто всичко, що може е заменено с пластмаса и алуминии. компресорът е "олекотен", моторът - също, няма от къде 10кг разлика ...


Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tosco » Сря 27 май 2020 10:20


При положение, че Дженерал модела им е един от най-слаганите и продавани, къде е
заровено кучето с тез 10кг. по-малко?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот netizen » Сря 27 май 2020 11:07


Това фуджитсу/дженерал не е от най-комфортните машини , работи приемливо добре, но то и цената му е ниска. За мицубиши хеви нямам мнение - никога не съм имал такъв.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Каспър » Сря 27 май 2020 17:12


Milmar, stefan40, прави сте, вероятно по-скъпия климатик е по-качествен, но това са 400 лв. отгоре :eek Колко да е олекотен другия, колко това да влияе на работата му и живота му във времето?
Както се писа по-напред в темата KMTA е наследник на LMCA който е стар, но доказал се модел. Естествено това не е гаранция че наследника ще е по-добър от предходния модел, но чак да е толкова зле че да се дадът още 400 лв. отгоре само защото Хевито е по-тежко, не мисля че има смисъл. Като гледам не е само теглото, ами Хевито има малко повече шарени иконки в описанието и наверно повече екстри, та вероятно не само заради 10-те килограма е разликата в цената, и в този ред на мисли за определени екстри отгоре си струва да се налеят пари, ако са необходими тези екстри на съответния ползвател.

Последна промяна от Каспър на Сря 27 май 2020 22:43, променено общо 1 път.


petrushkov
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот petrushkov » Сря 27 май 2020 17:44


Ако външното тяло е изработено със алуминиеви елементи, а не медни? Ето ги тези 400 лева (и 10 килограма), на първия ремонт след гаранцията.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Сря 27 май 2020 20:00


Аз изобщо нямах предвид качеството - и двете марки са добри. Но този, с по-тежкото външно тяло според мен ще даде по-добри резултати при ниски температури в режим на отопление, заради вероятно по-голямата площ на радиаторната пита отвън. Което изобщо не е малко, но пък 400лв. са си 400лв... Баща ми взе за къщата на село един Gree, мисля 18-ка като размер - ами неговото тяло външното е колкото на моя Национал, който е 10-ка... Има доста информация по въпроса с климатици в Сетком-форума. Който желае може да прочете. Аз преди време четях доста там.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Сря 27 май 2020 20:37


Всъщност по принцип не Фуджицуто е по леко, а Митсубишито е по тежко от нормалното, kmta си е долу горе със същото тегло като предходния модел lmca, от който аз имам два, и още един от по стария модел leca, единия от които е в гарсониера на първи етаж, северна, без изолация, с дървена дограма, и справя напълно нормално. За мен е излишно да се дават 400 лева отгоре, даже си вземи най добре lmca, достатъчно изпитан и безпроблемен модел.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Каспър » Сря 27 май 2020 22:46


Странното е че LMCA и KMTA са на една и съща цена във посочения сайт, а ужким едното е стар модел, а другото нов.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот VWGT » Сря 27 май 2020 23:17


от мен няколко думи за картинките ХЕВИ-то ... както вече споменах е изключително тихо, освен това така върти въздушния поток, че няма никакво течение и спокойно можеш да спиш в стаята докато работи. Има и противоалергичен филтър. С други думи за спалня/детска стая е много добро решение.
Има опция за WiFi, но се плаща още 150 лева и апп-а си е някъв техен, за който няма скилсове за разните умнокъщни модули.


Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tosco » Чет 28 май 2020 6:11


Заръчах Фуджицуто, другия четвъртък ще монтират. Ще дам отзиви по-натам.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот drotomir » Пет 29 май 2020 17:42


Няма да съжаляваш , убеден съм , имам LMCA и независимо от ниското тегло на външното тяло дефрост прави изключително рядко като струята е винаги гореща.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот hristodj » Вто 02 юни 2020 21:42


Вчера си поръчах митсубишито 35zs-w . Днес го монтираха . Чакам жегите да видим как ще се справя.
Не бързайте да ме храните. Захранващия кабел ще е включен в кутията от дясно на самостоятелен бушон. На външните тръби ще се слага пвц канал.
Лошото е че у наше село няма. Очаквам предложения за Пловдив. На 15ти ще съм там за 3-4 дни. Да ме насочите към магазин с хубави канали за климатици. Ако може с локация че ще сме там за операция и незнам колко време ще имам да се мотая.
Прикачени файлове
IMG_20200602_133539.jpg
IMG_20200602_150024.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта