VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот инжектопляктор » Сря 14 яну 2015 16:19


Burner_inc написа: Когато се подпише договор, той трябва да се изпълнява и от двете страни.

В договора не знам дали пише за 24/7 поддръжка, но обикновено има клауза, че аварии/проблеми се отстраняват в интервал от Х време. Например 24/48часа. През това време техникът може и да стои и да пие кафе, но ти не можеш да кажеш и стотинка. Това, че има обявена целоседмична поддръжка означава, че има кой да ти приеме сигнал за авария, а не че 2 минути след като си се обадил, ще дойдат на пожар специално при теб.
Също така, не са много компаниите с денонощна поддръжка. Обикновено има диспечер, не техници. Сигурно си наясно, че като стане тъмно не може да се извършват дейности, изискващи фина ръка. Просто е тъмно и като не виждаш кабела, няма как и да го оправиш.
Съгласен съм, че трябва да се спазват условията по договора. Той е двустранно споразумение уж, но често в полза на някой монополист или компания, не на клиента. Обаче си има и мрънкачи, които просто казват - "Аз си плащам, искам го, ама го искам сега".




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Сря 14 яну 2015 18:50


инжектопляктор написа:Съгласен съм, че трябва да се спазват условията по договора. Той е двустранно споразумение уж, но често в полза на някой монополист или компания, не на клиента.

Точно така, затова се чете, какво се подписва. Насила никой не кара другиго да влиза в каквито и да е отношения с него, нали така? Ако условията в даден доставчик не ти изнасят - сменяш го и толкова (ако имаш алтернатива, разбира се, ако нямаш... стискаш зъби или просто не ползуваш услугите му). Примерите, които ги давате с паднали и ударени колеги по-добре да не ги споменаваме, аз имам личен опит с такъв случай, клиентът не го интересува това - има си техника на безопасност, подписваме се на инструктажи всеки ден и спазваме безопасността при работа. Аз нееднократно съм попадал на 220 волта по коаксиала, но благодарение на това, че внимавам, не съм попаднал под напрежение (сигурно нямаше да съм жив вече, историята помни смъртни случаи). Просто спазвам правилата и внимавам, все пак животът ми е по-важен от работата :cool


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот инжектопляктор » Сря 14 яну 2015 19:02


stefan4o написа: Просто спазвам правилата и внимавам, все пак животът ми е по-важен от работата :cool

Това съм казвал и аз навремето на клиенти, когато абсурдни или опасни неща, за да не им "грозяло" и прочие. Казвам директно и ги режа с "Не ми плащат толкова, че да си рискувам живота. Ако искаш - ти си го направи" Въпросът е, че това са неблагоприятни и/или опасни работни условия във всички случаи, а и често работодателите не инвестират достатъчно, за да може да се направят нещата както действително трябва, по правилата е, и е по европейски. Много често съм виждал безумия като захранване на цяло село по FTP с алуминиеви жила, като по свободните чифтове от 100Mbps върви 220V и в кутиите има директно захранващите адаптери за 220V, с които идват суичовете.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Сря 14 яну 2015 19:09


Виж сега, което е изпълнимо без да е в разрез с правилата - се прави. Има неща, които и аз на своя глава съм ги правил, засега не съм съжалил за нито едно от тях. За мен на първо място е хората да са доволни. Много е важно и отношението отсреща. Има хора, при които си карам "по устав", държа се културно, културно им отказвам, свършвам работата, за която съм пратен и си тръгвам. Има и такива, за които бих направил (и съм правил) неща, които при първия тип не бих. Едно от нещата, които НЕ БИХ направил за НИКОЙ абонат е да се кача на стълба, която е поставена на заледен, заснежен или хлъзгав участък. Именно затова смятам, че не е нужно да споменаваме тези ситуации. :c020
Много се отклонихме от темата, изместихме центъра й. Като цяло моето обкръжение, което ползува услугите на Виваком е доволно ДОКАТО не се наложи техническо посещение (офисът на съпругата ми, където работи, ползваха техни услуги). По принцип всеки оператор си има трески за дялане, ако имаше идеален такъв всички щяха да са му абонати (а аз щях да искам да работя за него :mhihi ) и щеше да е сам на пазара.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Каспър » Сря 17 юни 2015 18:48


Вчера взех от тях за жената едно хубаво телефонче на добра цена с две години договор и хоп днес го гледам заедно с всичките им смартфони намален с още 50 кинта под цената на която го взех :banghead Поне да ми бяха казали, че от днес ще ги намаляват толкова сериозно :mhihi


zeraniex
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 20 авг 2022 13:00
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот zeraniex » Съб 20 авг 2022 13:28


le6o написа:
icokr написа:Исках да е просто, връщам и плащам всички неустойки и точка, ама НЕ.

Ако върнеш устройствата и си платиш неустойките НЕ се изисква 1м. предизвестие. Същото важи, ако в последния ден на договора върнеш техниката и си платил всичко до момента. Сезирай КЗП.

Поздрави.

Аз пък имах услгуа за иптв от виваком , въпреки че върнах ус-твото , платих предварително 3 такси ,
се оказа че пак се иска 1 месец предизвестие , тия са много нагли вивата , аз им обяснявам че след като се плащат три такси не съм , както е при срочния договор който
като изтече се иска 1 месец ама онези ми взеха 4 такси е какво значи това ?

Сега съм на йеттел 5 джи , и ми е спокйоно изтече ми 1 годишният договор, много рядко се случва някакви проблеми, примерно като вали малко пада скоростта но
все пак това е безжичен сигнал и има фактори които пречат по някога,също ако има разлистени дървета на близо.

Но в общи линии от как минах на 5 джи , съм като новородено бебе ,няма да се притеснявам че ще имам скъсан кабел от вън,аз живея
във вилна зона и при нас оптичните кабели на виваком са по техни стълбовете , след 1 година без проблеми някой или нещо ми скъса кабела . оправихо го но то как съм на мобилния
5 джи съм спокоен нищо не може да ми скъса никой, дори ако имам някакъв проблем да речем съм разбутал по настройките на модема , давам резет и се оправя , даже още когато ми го дадоха
модема докато се прибера в нас и го включих вече имах интернет , не се нуждая да идва техници и разни луди майстори.

и като вали и гърми пак имам интернет което е много добре !


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Нед 21 авг 2022 18:41


Вече и по вилните зони ли има 5g?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Winner25 » Нед 21 авг 2022 19:35


stefan4o написа:Вече и по вилните зони ли има 5g?

Хайде сега подробности :mhihi :mhihi Човека се е регистрирал специално да похвали 5г интернета на йеттел :biggrin


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот milmar » Пон 22 авг 2022 15:13


Пет жито по лозята е голЕма работа, стига да не вали и да не си гълъб. :mhihi


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Winner25 » Вто 08 ное 2022 23:43


Някой ползва ли Eon tv app на LG. Интересува ме как работи.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта