VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Mustang GT-R » Чет 20 ное 2014 11:15


Аз като един "реламен агент" на Виваком пак да си кажа. За 1 година нито веднъж не ми е спирал интернетa или телевизията. Много доволен от IPTV na Vivacom. Има TV+ и F+ и си гледам испанското, F1, тенис - Гришата и така. Няма да съжаляваш. :th_up




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот dobrin » Чет 20 ное 2014 11:53


Доволен от Нет 1 и МТел като скорост на нета и качество на картината на ТВ. Никакви прекъсвания за период от три години и половина Нет 1 и една година МТел.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DaDiablo » Чет 20 ное 2014 12:35


Над 2 години ползвам IPTV и fibernet от VIVACOM и услугата им нито е спирала, нито се е влошавала.


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот BeFree » Чет 20 ное 2014 19:47


Благодаря на отзовалите се!

С испанското определено вече съм крачка напред в посока Виваком :)

Net1 са ми ги препоръчвали и друг път, но не съм убедена, че имат покритие за интернет в моя посока. Става въпрос за кв. Кръстова вада и колкото и да е странно, почти всичко стига до Paradise center и нагоре от него бул. Черни връх е все още доста непокрита зона /това беше и причината да се включим към Blizoo/.


DaGa
Мнения: 78
Регистриран на: Нед 21 май 2006 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот DaGa » Нед 23 ное 2014 16:37


dobrin написа:Доволен от Нет 1 и МТел като скорост на нета и качество на картината на ТВ. Никакви прекъсвания за период от три години и половина Нет 1 и една година МТел.

Мтел и качествена ТВ .... :o


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Каспър » Пон 01 дек 2014 10:21


От три години ползвам тази услуга на виваком и съм доволен. Ползвах я на един адрес, после ми я преместиха на друг с едно и също оборудване и няма ядове. Рутера е тп линк, а приемника хуавей. Сега мисля са с други рутери. За това време нета ми е спирал два-три пъти което мисля е допустимо. Недопустимо бавно е обаче обслужването им при евентуален проблем. Затовя молете се да нямате ядове защото съпорта им е под всякаква критика. В последствие почнах да използвам и други услуги от тях и засега нямам оплаквания. А и като комбинираш няколко услуги на финала се получава една приятна цена.


alexanderr72
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 16 май 2012 11:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот alexanderr72 » Вто 13 яну 2015 10:12


Съгласен съм с вас . Ужасни услуги . А съм им абонат само от месец и съм потресен .Има ли някаква възможност за отказване предсрочно без да им плащам неустойката . Благодаря ви .


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот инжектопляктор » Вто 13 яну 2015 19:22


BG_Golf4e написа:Към 15ч ми се обади техника и вика айде УТРЕЕЕ!!! УТРЕ ли викам НЕЕ От 11 часа ги чакам,чак в 15 ми се обадиха че нямали да идват ДНЕЕЕС

Недей полудява. Това съм го работил. Когато се окаже, че на опашката за поддръжка пред теб има още 5-10 клиента с проблеми и някой проблем се закучва се оказва, че може да се забавят с идването при теб, а може и на другият ден да дойдат. Имай предвид, че като се отиде някъде на авария не всичко върви по график. :exclaim
Matematiks написа:Имаше повреда и ми насрочиха техник след 3 дни

Така и трябва. Свикнали са клиентите малко да им подгъзуват. Техниците, които стоят до 8-9вечерта някъде да отстраняват аварии на студено или на дъжда, за да може да си джиткате в нета да не са някакво долно качество хора? Работил съм го преди години това, ток върви по кутиите и не може да се спре, а ти бъркаш вътре в дъжда само и само да се отстраняват авариите. Един колега за малко да се претрепе от 5 метра височина с една стълба, защото се плъзна по плочките - изглежда е имало частично заледяване. Друг го удари тока. Но тези работи няма никой да ви ги разправя като отидете да си платите на мацката в офиса. И каквото и да правиш винаги ще има мръкналници и недоволни.
Вижте, ако проблемът е систематичен говори зле за фирмата. Обаче не може винаги да имате огромни претенции, а като излезе - плащате някакви смешни пари за интернет. Аз ако ви кажа, че в момента плащам около 35лв за интернет, който ако ти кажа каква му е скоростта, ще ми се изсмееш в лицето, какво да кажа? Просто съм съвсем малко извън покритието на повечето доставчици и се експлоатира това.
Знаете ли на т.нар жадуван запад колко време се чака за инсталация на Интернет или посещение на техник? Имам един познат в Испания, който казваше че половината провинция са още на 128Kbps и при тотален монопол.
Разбирам ви, неприятно неудобство е липсата на услуга. И на мен не ми е приятно. Споделям просто наблюдения "отвътре".


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Вто 13 яну 2015 19:50


При нас, когато се закучи някоя авария имаме ангажимент да прозвъним абоната, но не 6-7 часа СЛЕД уговорката :mhihi Аз лично като видя, че закъснявам - обаждам се, извинявам се и казвам колко минути горе-долу ще закъснея. Ако не го направя... пишем обяснения, а може да има и санкция. Обикновено хората са разбрани и ако не са избягали от работа за 30 минути го оценяват и ме изчакват без да мрънкат и да хленчат. Иначе си имаме и ние обичайните мрънкалници, ама си ги знаем и така... :mhihi Те са единични бройки в града ни :Mr Green Fun
Съгласи се, че е доста несериозно 2015 година да имам уговорка за 11:00 сутринта и да звънна в 15:00 следобед да му кажа, че няма да стане :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Вто 13 яну 2015 19:56


Мой колега ходи в Ирландия да градят мрежи (той е сисадмин). Върна се преди половин година. Няма да ти се повярва по смотания АДСЛ какви скорости има там. Само че там не е АДСЛ ами някакво друго беше по чифтовете за телефоните, забравих му името. И верно - хората там стоят по седмица, до месец без услуги и не мрънкат, просто им приспадат от таксата времето, когато не им е работила услугата, което меко казано ме втрещи. Тук ако някоя кифла не може да си види фейсбука час-два и става... олеле-майко, ще ви съдя :icon_lol


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот joro_kem » Вто 13 яну 2015 20:23


инжектопляктор написа:...

навън викаш още по-зле била услугата... знаеш ли какво, обаче? изобщо не ме интересува как е в Испания (и на испанците толкова им пука за мен, респективно)! а това, че някой работи в неблагоприятни условия, изобщо не го прави 2-ро качество човек. за компания, чиято собственост са кажи-речи всички подземни кабелни трасета и която провежда толкова гръмки рекламни кампании, е смешно да се привеждат такива аргументи! като неможеш да дойдеш до два часа - просто не обещавай!
п.п. нищо лично към теб - не те познавам, но не уважавам аргументите ти в случая.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот инжектопляктор » Вто 13 яну 2015 20:36


Жоро, тук и други почнаха да се коментират, освен БТК. А те малко работят на под-изпълнители. Ако си мислиш, че те опъват оптични кабели и т.н - не е вярно. Бях в една фирма, която се явявахме под-изпълнител и им прокарвахме оптичните трасета. Наистина за клиентите има какво да се очаква от качеството на услугите. На тях обаче не им пука, защото на едро те са едни от най-големите играчи, все пак по времето на Бай Тоше само БТК е имало и голяма част от главните трасета са тяхна собственост. Те продават на такива квартални ЛАН-ки като тази, на която си в момента и хич не им дреме за дребните клиенти.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот anonym0us » Вто 13 яну 2015 20:39


Значи който не е работил тази работа той не знае какво е! Аз съм го работил и техник и на "Кул център" и мога да кажа с ръка на сърце, че повечето които се обаждат с извинение са "Темерути"! Има някаква нагласа, че звъни на "Спешна помощ" и щом няма интернет и вече трябва екипа да лети до него. А не мисли, че преди него може да има други обаждания. Това не го грее защото видиш ли "ТОй си плаща" 10 лева на месец, като сметнеш се пада по стотинки на ден. И на месеца ако се обади 10 пъти, неговите пари са отишли само за разход на колата. И повечето проблеми е при абонатите, и другата половина по трасето. Дори и трасето да е под-земята това не гарантира, че няма да има проблеми. Напротив! Там даже по-трудно се работи, защото трябва да има двама човека, а докато на стълба може и сам човек да работи, а другия да отиде на друга авария, разбира се когато едната е по-лека (например изтрито PPoe). Ама понякога има доста тежки аварии както казва колега над мен. Но винаги ние Българите гледаме само от нашата "Камбанария" защото него видиш ли не го интерсува, и ще се обади още 20 пъти (защото има безплатни минути) и ще пита кога ще дойде екипа, защото на него му трябва интернета! Дори и да е така, всичко си има ред! :a045 Но какво да обясняваш, като няма кой да те разбере. ВИваком даже доста добре им казват ! Скъсан кабел, се оправя само през седмицата! Събота и неделя няма кой! А особено на празници, да ги викнеш и да дойдат, "Дооообре". Едно съм забелязъл, колкото повече ходиш по гайдата на абонат, толкова повече ти се качва на главата. Затова само мачкане на Бай Ганьо и тогава ще кротува и ще мирува.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот stefan4o » Вто 13 яну 2015 20:44


Реално пазарът сам ще затрие фирмите, които не трябва да са на него. Всеки, който е малко наясно с тези неща ще го потвърди. Абонатите полека-лека ще се ориентират към други доставчици и така... Действителността тук е такава, че абонатите са доста разглезени в някои отношения, които вече споменахме. Но и за това има решение - договори, неустойки, протоколи и т.н. Мога да споделя доста интелигентни решения за "лечение" на абонати, които сами си създават проблемите и се налага да ходи технически екип за да ги оправи, само не зная дали не са фирмена тайна, та се чудя :icon_lol
Иначе и мен ме е валял дъжд, пекло ме е слънце - ами такава ми е работата в крайна сметка. Образованието ми позволява и да работя на бюро, но аз си харесвам работата (казвам го с ръка на сърцето без да преувеличавам) и на тоя етап не мисля за смяна. Който не иска да го вали и да го пече - да си сяда на задника да учи или да си седи вкъщи и да чака на мама и тате :Mr Green Fun
Хубаво е освен и от своята да гледаме и от чуждата камбанария - аз си плащам, кой ще го вали слабо ме интересува - искам да получавам услугата си и заявката да се отработи в срок.


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: VIVACOM FiberNet & TV - Ужасна услуга!!!

Мнениеот Burner_inc » Сря 14 яну 2015 15:29


Именно, тук въпросът е не е кой го пече, кой колко плаща и кой как мрънка. Когато се подпише договор, той трябва да се изпълнява и от двете страни. Когато клентът подпише за услуга, която е обявена и с денонощен съпорт, би следвало да я получи. Ако компанията предоставяща услугата не може да я осигурява и да има денонощен съпорт, просто да го пише в условията си! При подписване на договор има две страни, които имат задължения и както аз мога да плащам абонаментът за който съм подписал винаги и на време, така и компанията трябва да ми осигурява услугата качествено и при проблем да се отстранява възможно най-бързо.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 182 госта