Избор на Soundbar система

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
petar_a
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот petar_a » Пет 22 ное 2019 16:54


Отличен и балансиран избор на страхотна цена Влад,помисли и за :

https://www.samsung.com/bg/audio-video/ ... swa-8500s/

За отзиви погледни в Амазон.




Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот ogogin » Съб 21 дек 2019 20:49


Vlad777 написа:В крайна сметка го поръчах от edigital.bg за 355 лв с доставката. Ще пиша отзиви като пристигне.

Колега, покри ли очакванията ти саундбара?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот Кайзен » Съб 21 дек 2019 21:08


За всички, които търсят голямо подобрение на звука от телевизора за малко пари, мога да препоръчам Creative Stage 2.1 - https://www.muziker.bg/creative-stage-2 ... -subwoofer

Днес помогнах на приятел да свърже едно такова с висчките настройки на телевизора. За само 80€ подобрението на звученето във всекидневната му е, бих казал, умопомрачително. Въпреки, че е в ценовата категория на най-евтините, качеството на звука не отствъпва на тези с цени в средния сегмент.


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот nikolay_v » Нед 22 дек 2019 8:33


Хареса ми
От къде го е купил и за какви пари
Има ли значение големината на телевизора
Дадения линк казва че не го продават

Весели празници


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот D1D00 » Нед 22 дек 2019 10:29


Аз на скоро си купих подобна техника...Понеже уредбата ми изгоря, и аз търсих нещо като саунд бар система, и държах отново да е на Sony (каквато ми беше уредбата), защото изкарваше много як и изчистен звук. Исках да е 5.1 канално аудио, като опции в Технополис имаше следния модел Soundbar система SONY HT-RT3 600 W (5.1 канално) за 400 лева. Но предлагаше малко говорители както и екстри за цената си, като един суббуфер централна колонка, и два отделни малки говорителя, имаше си опция bluethood, свързахме я с телефонът ми и си дънеше яко, и до там. Исках да видя друг модел, и ми препоръчаша за 100 лева повече отново саунд-бар система както и домашно кино 2в1, пак модел на Sony, но този път си имаше и блу-рей 3д плеър с него. Който извади много по як и изчистен звук от първия модел. Аи тук си има 6 говорителя (2-те от които съраунд колонки) 1 суббуфер, една централна колонка и два отделни говорителя, накрая се спрях на последния модел. Плеърът си има всичко необходино, както за свързване към интернет, така и към телефонът, има си и гоогъл каст, nfs, и bluethood (за безжично гледане на клипове от youtube, макар че той си го има вграден) А и телевизорът ми не е смарт и тия екстри които ги има са като добре дошли, а и звукът който вади е страхотен и няма нищо общо с това на което съм слушал до сега. Моделът е: Sony BDV-E2100 https://www.sony.bg/electronics/vsichko ... /bdv-e2100 , вече става един месец го ползваме и сме много доволни, свързал съм го с оптичен аудио кабел за по изчистен звук от към телевизора когато гледам телевизионни програми, както и с hdma/arc кабел за картината и звука от и към плеъра. 500 лв. ми струваше аудиото, от Технополис :th_up. Има опция football, когато гледате футблонен мач, има едно копче на дистанционното и като се натисне прави звука така че все едно сте там на стадиона, и е много реално :biggrin

П.С. Дават го оригинално 1000 w мощност :eek за което ме съмнява :biggrin , но е важното че си дъни яко като се усили :mhihi

Последна промяна от D1D00 на Нед 22 дек 2019 10:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот Кайзен » Нед 22 дек 2019 10:34


nikolay_v написа:Хареса ми
От къде го е купил и за какви пари
Има ли значение големината на телевизора
Дадения линк казва че не го продават

Весели празници

Ако въпросите са към мен, то саундбара е купен от официалния сайт е Германия за 80€.
В Бълагрия не зная от къде може да се купи, но първия отговор на гугъл е
https://plesio.bg/domashno-kino-c-69977 ... 34182.html


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот joro_kem » Нед 22 дек 2019 12:53


Кайзен написа:Ако въпросите са към мен, то саундбара е купен от официалния сайт е Германия за 80€.
В Бълагрия не зная от къде може да се купи, но първия отговор на гугъл е
https://plesio.bg/domashno-kino-c-69977 ... 34182.html

благодаря за препоръката, колега! поръчах го, дано го пратят утре, за да го взема на 24-ти. поздрави и весели празници!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот Vlad777 » Пон 23 дек 2019 0:56


ogogin написа:
Vlad777 написа:В крайна сметка го поръчах от edigital.bg за 355 лв с доставката. Ще пиша отзиви като пристигне.

Колега, покри ли очакванията ти саундбара?

Доста съм доволен - като цяло има и мощен звук и бас.

Имам една съраунд система Самсунг 5+1 отпреди 15 години и разпръскването на звука от нея в стаята е по-добро, но все пак там колоните са във всички ъгли на стаята плюс център.

Предимството на саундбара е, че няма жици и се разбират много добре с телевизора и малкото компютърче, което съм сложил под него, а има и блутут, с който си пускам от телефона.

Басът се свързва безжично с бара - трябва му само ток, така че съм го сложил до дивана и съм го намалил, за да не смущава съседите.

А сайтът, от който поръчах се оказа доста надежден, според момчето в Еконта. Поръчката ми дойде за 3 дни.


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот ogogin » Пон 23 дек 2019 13:46


Питах, защото съм пред избор и аз, почти бях взел Sony HT-RT3 5.1, но като го чух се отказах. Слушах още едно сони(не му помня модела, 2.1 е) доста по добър звук има, но ми се иска да е 5.1. После слушах един JBL остави ме силно очарован, но там цената е колкото на 3 сонита... Търсенето продължава


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот D1D00 » Пон 23 дек 2019 16:07


ogogin написа:Питах, защото съм пред избор и аз, почти бях взел Sony HT-RT3 5.1, но като го чух се отказах. Слушах още едно сони(не му помня модела, 2.1 е) доста по добър звук има, но ми се иска да е 5.1. После слушах един JBL остави ме силно очарован, но там цената е колкото на 3 сонита... Търсенето продължава


За JBL-а няма спор че звукът му е страхотен и аз съм фен на тази марка, но за съжаление продуктите им са много скъпи и малко хора може да си ги позволят. Относно като цена качество мисля че Sony-то покриваше това което търсих (бюджетът ми за такава техника беше около 500 лева). Иди във Технополис и чуй този модел Sony BDV-E2100, кажи им да го осилят до края и да чуеш какъв изчистен звук вади, може да ти хареса. Аз като гледам филм на това нещо, имам чувството че съм все едно на кино толкова е реален звука, музика също много добре се слуша на него.


helikamov
Мнения: 286
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот helikamov » Пон 23 дек 2019 17:40


От две седмици съм с JBL 5.1. Е, няма да го хваля, ама си е звук...
За мен си струва парата.
Сега е на промоция в Полиса, малка но все пак...
Кофти, че 5.1 звук няма ни един канал на IPTV-о, всичките са само стерео.
И в тубата всичко е само стерео, но пък има филми за маняците...
Весели празници!!!


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Избор на Soundbar система

Мнениеот ogogin » Вто 24 дек 2019 7:49


D1D00 написа:
За JBL-а няма спор че звукът му е страхотен и аз съм фен на тази марка, но за съжаление продуктите им са много скъпи и малко хора може да си ги позволят. Относно като цена качество мисля че Sony-то покриваше това което търсих (бюджетът ми за такава техника беше около 500 лева). Иди във Технополис и чуй този модел Sony BDV-E2100, кажи им да го осилят до края и да чуеш какъв изчистен звук вади, може да ти хареса. Аз като гледам филм на това нещо, имам чувството че съм все едно на кино толкова е реален звука, музика също много добре се слуша на него.

Благодаря, колега.

helikamov написа:JBL 5.1


Точно за този саундбар става дума, на мен също ми хареса... освен цената :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта