Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Нед 28 дек 2014 13:57


Ето малко снимки на винтоверта:
За сега е доволно. Завих няколко видии, като последните бяха не малки и то в твърдо дърво - масивен буков стол на над 30 години - здраво, сухо дърво - камък. Щото едно е да ковеш в чам, друго в сух бук. Машината дори не се замисли. След като ги завих, се опитах да достегна на ръка с отвертка, но греда-изобщо не помръдваха :mhihi .

Stivi написа:... И дано този твой приятел да успее да ти направи и ново зарядно с което да си зареждаш същите тези елементи когато ги смениш ,понеже с това смешно нещо от комплекта работата няма да се получи


Не знам какво трябва да е зарядното за LI-ion, но това е 400ма, 14 V. Няма ли да е достатъчно?
Прикачени файлове
CAM01405.jpg
CAM01406.jpg
CAM01408.jpg

Последна промяна от lz2aii на Нед 28 дек 2014 14:39, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот lz2aii » Нед 28 дек 2014 14:00


това са видиите, които ги навивах в стола. Трябва да са 4Х40мм:
Прикачени файлове
CAM01409.jpg
CAM01410.jpg
CAM01411.jpg


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот red rider » Пон 31 дек 2018 22:13


Да не отварям нова тема, ще попитам в тази.

Батериите ми заминаха на малката акумулаторна отвертка. Съвети откъде да си купя или с какви да ги заменя? Хватката е там ,че машинката излиза 20-25 лв нова/на промоция/, и не знам доколко ще си струва купуването на на нови батерии.
Ето снимка за какво става дума.
Изображение


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот bobocamaro » Пон 31 дек 2018 23:10


Да, абсолютно има смисъл от подмяната им щом машинката служи вярно.
Ето и примерна цена за такъв пакет.
Как става играта с алибаба, колко им струва пътя да дойдат...нищичко не отбирам.
Edit: ясно...скапана работа. :banghead

Последна промяна от bobocamaro на Пон 31 дек 2018 23:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ivo_555 » Пон 31 дек 2018 23:29


Като за начало минималният брой за.поръчка е 200 броя! [emoji5]


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот goppa » Пон 31 дек 2018 23:46


Алибаба е за търговия на едро. Търси в Алиекспрес!


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот batVenci » Вто 01 яну 2019 14:32


По добре, колега, минавай на литиева батерия. Освен литиевата батерия, трябва и контролера ТР 4056. Може и да се ползва и пауърбанк на 3,7 Волта, като например тези, които често пускат в Лидл. Това практически е готов вариант на описаната схема, т.е. литиев акумулатор и контролер на заряд/разряда. Ето още нещо интересно: http://www.e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=91&t=5560


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 01 яну 2019 17:54


Здравейте. Не знам колко е по съществото на темата, но все пак ще питам. От 4 години имам винтоверт с марка Budget 18V, но от скоро батериите му започнаха въобще да не издържат. От къде и какви батерии трябва да закупя, зада си ги подменя. Зарядното функционира, така че мисля с подмяна на батериите би следвало да мога да използвам уреда още няколко години.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ktamen » Вто 01 яну 2019 19:41


Първия ми инструмент с батерия, който си купих в Англия беше винтоверт Хитачи за 100 паунда с батерия и зарядно, само батерията струва 70 паунда. Това го пиша за да се знае какъв процент от цената на инструмента се пада на батерията и да не се правят илюзии, че има лесен и евтин вариант за нови батерии.

На клипчето е показана една гимнастика за ремонт на батерии, но и така никак не е евтино и си струва само за наистина качествен и скъп инструмент.
Преди седмица си поръчах 20 елемента 18650 с идеята да си намеря прецакани батерии, да сменя елементите и да си имам евтини и качествени батерии, ама.........
Литиевите батерии са опасно нещо и производителите на качествените инструменти са направили ремонта невъзможен. При смяна на елементите, платката в батерията отказва да работи и батерията е неизползваема. За Макита се продават китайски кутии и платки, които не са толкова умни и елементите се сменят безпроблемно, ама платката има твърде малко жици и подобна батерия би имала твърде кратък живот, защото не се следи напрежението на всички елементи поотделно. Снощи си поръчах две малки батерии Макита с идеята да им добавя по още 5 елемента, като се надявах чипчето да не разбере за моята намеса, ама се оказа че батериите не са съвместими нито със зарядното ми, нито с перфоратора, за който ги купих, така че филма в който се вкарах стана още по-драматичен. Струва ми се, че ако ми попадне стара батерия Макита ще успея да иэлъжа чипчето и да сменя успешно елементите, ама една прецакана батерия струва 15 паунда, цените на новите започват от около 30 паунда........ и нещо не ми излиза сметката.
В крайна сметка съветът ми е да не се вкарвате в драматични филми като се впускате в ремонти с неясен завършек.
Поне в Англия като се избира винтоверт или някаква друга машина с батерия и зарядно, се гледа и на какви други машини може да се използва същата батерия. Аз си купих и флекс Хитачи, гол без батерия. Сега реших да си купя и перфоратор за същата батерия, ама едно време не подозирах, че перфоратора трябва да си има и прахосмукачка. Хитачи разбира се също предлагат такива прахосмукачки, ама не открих такава с доставка в Англия и си купих Макита с друга батерия и зарядно. И в крайна сметка излезе, че съм се прекарал с Хитачито, нищо, че е много качествено и евтино. Бих препоръчал на всички MAKITA 18V LXT LITHIUM ION, те имат добро съотношение качество-цена и достъпен асортимент със съвместими 18 волтови батерии. Като е важно батериите да са LXT, щото имат и някви други 18 волтови, като тези дето си ги поръчах снощи.
Това на снимката е лош избор, щото батериите му стават само за няколко инструмента. Ако на някой му трябват такива батерии да ми пише.
Прикачени файлове
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (89.2 KиБ) Видяна 2894 пъти


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот forski » Чет 03 яну 2019 12:30


Преди да продам стария Maktec 1450 14.4 V, 1.3 Ah, Ni Cd за модел MT064. точно заради заминали батерии, се свързах с тази фирма за ремонт на батерии и те ми дадоха този отговор:

Здравейте,

Батерията можем да рециклираме в два варианта:
1.6 Ah - 70 лв
2.0 Ah - 82 лв
Рециклирането става за 2 - 3 дни, тъй като правим двукратен баланс на елементите на батерията.
Необходимо е и зарядното.
Получена рециклирана батерия ще има много по-добри параметри от Вашата батерия, когато е била нова.
За въпроси оставаме на разположение.
protoolskonsult
И щях да се възползвам от техните услуги, но набарах един Бош на черния петък през Емаг на цена от 84лв. и си купих нова машина вместо да правя старата :smile


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Чет 03 яну 2019 12:53


По въпроса за рециклирането на батерия за винтоверт с нови елементи да кажа моето наблюдение . Не се лакомете за по-мощна батерия от оригиналната,какъв е смъсъла да сложиш 2000 mAh при положение че зарядното ти е за 1300 !? Казвам го от собствен опит,понеже направих тази грешка,и наистина като дойде новата батерия заредена при тях изкара страшно много време,но след първото зареждане с оригиналното зарядно времето за работа беше по-малко отколкото с оригиналната батерия когато беше нова въпреки че е 30% по-маломощна,просто зарядното не успява да я зареди до пълния и капацитет. Рециклирането беше извършено в http://batterycenter.bg,струваше 70лв с транспортните разходи и не мисля че причината са некачествени елементи !
Забелязвам че при колегата писал преди мен са искали и зарядното. Не знам дали просто за да зареждат с него или правят някакви промени и в електрониката му,ако е второто то тогава може би ще зарежда по-голямата батерия и си заслужава да се увеличи капацитета !


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Andonov » Чет 03 яну 2019 13:05


Това би променило само времето за заряд, но не и това което описваш. За мен проблема е другаде. Да не би батерията само по надпис да е с по голям капацитет?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ktamen » Чет 03 яну 2019 13:29


Stivi написа:По въпроса за рециклирането на батерия за винтоверт с нови елементи да кажа моето наблюдение . Не се лакомете за по-мощна батерия от оригиналната,какъв е смъсъла да сложиш 2000 mAh при положение че зарядното ти е за 1300 !? Казвам го от собствен опит,понеже направих тази грешка,и наистина като дойде новата батерия заредена при тях изкара страшно много време,но след първото зареждане с оригиналното зарядно времето за работа беше по-малко отколкото с оригиналната батерия когато беше нова въпреки че е 30% по-маломощна,просто зарядното не успява да я зареди до пълния и капацитет. Рециклирането беше извършено в http://batterycenter.bg,струваше 70лв с транспортните разходи и не мисля че причината са некачествени елементи !
Забелязвам че при колегата писал преди мен са искали и зарядното. Не знам дали просто за да зареждат с него или правят някакви промени и в електрониката му,ако е второто то тогава може би ще зарежда по-голямата батерия и си заслужава да се увеличи капацитета !

70лв струва нова оригинална батерия Макита 18В 3Ач. И тази батерия може да се слага на 100 различни инструмента, цената на които без батерия е съвсем достъпна.
Не знам какъв е проблема с твоята батерия, по принцип никел кадмиевите се зареждат по време и просто би трябвало да държиш батерията повече време на зарядното, ама е много вероятно зарядното ти да има няква тъпа електроника, дето прецаква нещата.
Гледайте руското клипче, там руснака много грамотно обяснява как става минаването от никел кадмиева към литиева батерия, преработката със сигурност е под 70лв а крайния ефект е все едно на Москвич да сложиш двигател от Ферари, литиевите са с един порядък по-добри.
Хубавото на никеловите батерии е че са обемни и има достатъчно място за допълнителна платка.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Чет 03 яну 2019 13:50


Andonov написа:Това би променило само времето за заряд, но не и това което описваш. За мен проблема е другаде. Да не би батерията само по надпис да е с по голям капацитет?

При положение че батерията е разглобяема и лесно може да се провери едва ли сериозна фирма ще прави такива цигански номера. Пък и както казах след като я получих от тях и започнах да я ползвам се чудех няма ли най-накрая да и свърши тока,толкова много време изкара,а и теглото и се е увеличило спрямо втората оригинална която имам. Прави ми впечатление че зарядното светва зелено /тоест заредило е батерията/ за същото време за което зарежда и оригиналната ,но е доста по горещо на пипане. Според мен има нещо което спира подаването на ток към батерията при определени условия и тя остава недозаредена ! Пропуснах да уточня че оригиналната е никел-кадмии,а новите елементи са металхидридни,тази замяна обаче била допустима според фирмата !


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот batVenci » Чет 03 яну 2019 14:04


Електрониката прави проблем. Но вече никеловите елементи почти никой не ги ползва, особено за силови инструменти. Всичко минава вече на литий. А и всеки вече може да си рециклира батерията. Просто си набавя необходимия брой литиеви елементи и най-важното ги свързва към правилния балансиран контролер за контрол на зарядно/разрядните процеси индивидуално на всеки литиев елемент. Всичко това вече лесно се набавя от китайските сайтове. А и едва ли ще е толкова скъпо, колкото искат някои наши майстори за въпросната услуга. Услуга която видно от форума, често май излиза доста солено...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта