Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Пет 16 окт 2020 7:00


DoH_KuXoT написа:
Ronin написа:
DoH_KuXoT написа:
Ronin написа:Защо ти е ударен,за гипсокартон.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

е как се дупчи в бетон за дюбел без ударен елемент ?
Ти дупчил ли си бетон с ударна дрелка, бормашина?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Ако си отговаряме на въпроса с въпрос ще стане като вица за удължаване на маркуч из бг форумите .
Професионално съм монтажник ,затова питам,понеже при направа на отвор в бетон,с дрелка,щеше да изпиташ огромно разочарование,а при няколко отвора ,щеше да изпиташ безсилие и безпомощност,което се помни дълго.

Ударната машина винтоверт е за тухла и подобни ,в много краен случай.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 16 окт 2020 7:57


Аз не съм монтажник, любител домашен майстор по неволя, пробивал съм с акумулаторния парксайд разни отвори за дюбели в панелни блокове, но определно не смятам, че за професионална употреба е ОК винтоверта. За любителски цели обаче бих съжалил, че не е ударен, защото колкото и да е далеч от професионалния разликата между включен на ударно и включен просто за пробиване е значителна. Сложил съм 10-тина етажерки, няколко лед плафона на тавана, разни шкафове закрепени към стена в горния край , картини и т.н. дребни домашни нужди, без ударен нямаше да стане, с ударния не съм изпитвал особени затруднения , безсилие , безпомощност и разбит сън съвсем :)
Имам и перфоратор, който за 3-4 отвора ме мързи да вадя от мазето. Ползвах го като срутвах подпрозоречната стена като приобщавах единия балкон, сега на вилата си се ползва почти всеки уикенд, там парксайда не се носи, ще му се види ташкън :beer


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Пет 16 окт 2020 8:19


Нека да не спорим,бетон се дупчи с перфоратор,дори и акумулаторен от лидъл дупчи 100 пъти по добре и сигурно, от най-скъпия ударен винтоверт в света.

Отвори може да се правят с пирон,отвертка,динамит,и кой както му е удобно.Колегата иска кнауф да прави.

Ударния винтоверт е по скъп,по обемист и по ненужен от стандартен такъв без удар.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 16 окт 2020 9:13


Единствения който спори си ти в случая без да ми се обиждаш... Човека търси ударен и казва, че ще му е от полза и занапред за други ремонти. Аз твърдя същото. Ти твърдиш, че не му трябва и трябва да се съгласим с теб че по-добре да не взима ударен ?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот 777 » Пет 16 окт 2020 10:06


joro_kem написа:
777 написа:https://bosch-bg.com/udarna-bormashina-bosch-universalimpact-700
Това не е винтоверт, а бормашина!
Към автора: ако ще поставяш основно гипскартон, ти трябва специализиран винтоверт (ще го познаеш по захвата). Ако търсиш нещо по-универсално, parkside са приемлив вариант на батерия, с кабел добър бюджетен вариант са skil и worx, но ще ти е по-трудно да завинтваш винтове за гипскартон с тях.

Така е по принцип, но ударен винтоверт мисля, че не съществува. А тая бормашина има бавни обороти с копчето, така че може и да върши работа за винтоверт. Затова я споменавам като среден вариант, поне е Бош.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот JoJoooo » Пет 16 окт 2020 10:51


Да дам отрицателно мнение за ударен винтоверт на dewalt на цена 500 и кусур лв. Както колегите споменават най вероятно е само за тухла... но ако искаш мога да попитам тук на работа бяха купили един по изискване на монтьор на сглобяеми къщи ама мисля, че цената му надхвърляще 900лв.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Пет 16 окт 2020 13:44


Държа в ръцете си такъв в момента,разполагам със почти всички модели,както и няколко макити.Не споря,а съветвам от позицията на опитаИзображение

Всичките почти са ми ударни,и нямам спомен някога дори за проба да са пускани на удар.

Тоя удар не става за нищо,не само на деволт а на всички марки.По добре инвестирай в по марков и качествен без удар.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот 777 » Пет 16 окт 2020 14:37


Ударен + акумулатор... леко несериозно. По-скоро вибрация.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Пет 16 окт 2020 15:03


От акумулатора вадят повече мощност, от колкото на 220 волта, но не това е въпросът.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Пет 16 окт 2020 15:29


Би ми било интересно да пробвам да дупча с 8-ца бетон с ударен винтоверт ? Едно време и аз напъвах с една ударна бормашина Sparky всякакви дупки и като си взех перфоратор от Lidl разбрах какви мъки съм си причинявал :mhihi Една работа се върши или с подходящ инструмент или с ....мамата ти ше е...а :a045


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот 777 » Пет 16 окт 2020 15:57


Аз HILTI знам като нещо за ударно пробиване.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот samo_pechka » Пет 16 окт 2020 17:01


Хилти е марка за добри инструменти, имат почти всичко в гамата си за ел.инструменти, най-вече за строителството, но от време оно е останало нещо като нарицателно за перфоратор/къртач .
На мен всъщност от въпроса нещо не ми стана ясно. Ще се слага с винтоверт гипскартон , или ще се дупчи бетон/тавани и монтират с винтоверт конструкции за гипскартон? Ако е това последното, звучи наистина несериозно за дупчене на бетон . За такава цел си е необходим перфоратор. Било то на аку или на ток. По преценка ( и финанси ) . А вече отделно за монтирането на самите окачвачи,профили и картона си требе винтоверт . И не е необходим да е ударен ( ала бала и удар да има , все тая е ) .


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Водния дух1 » Пет 16 окт 2020 17:43


Сега Хилти няма нищо общо със старото Хилти.-ама нищо- пълен китайски боклук.-особено перфораторите и винтовертите.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот samo_pechka » Пет 16 окт 2020 18:28


Не съм запознат много в подробностите. Толкова ли зле са станали? На хилти имам малък шлайфер със 125 диск, е работи много добре , не мога да му намеря кусур. Бях го отварял за четки, видя ми се много подобен на един бош отвътре, да не кажа май едно към едно за карантията.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Водния дух1 » Пет 16 окт 2020 18:43


Преди три-четири години ,щефа купи два къртача Хилти на промоция . Към тях вървяха(от промоцията) и два перфоратора. Не беше минала и година и перфораторите тръгнаха по ремонти -гаранционни. След като им свършиха гаранциите продължиха да се чупят и си отидоха. После ни купиха и винтоверт- и той сдаде бързо багажа. НАЙ-остискаха къртачите. Ама и те вече ги няма...Имаме винтоверт парксайд и мнението ми е мн.добро за него. Иначе Макита,Бош и Деволт са добри винтовери.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта