Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот alpinab » Чет 03 ное 2022 18:43


Странно, аз съм на точно обратното мнение. Изумявал съм се колко грозно и некачествено са изработени Лидлските. Въпрос на личен възглед.

Но едно трябва да споделя, чисто обективно - виждал съм какви ли не профи майстори дори и алписнисти с изолация да използват Лидълците. Обратното, никога. Може би това говори достатъчно.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Пет 04 ное 2022 6:43


Гледах батериите в Кауфланд и доста се чудех за една 20V/4Ah. Не за друго, а заради клетките. Идва по 3.50лв/клетка.

Декото от миналата страница му умряха батериите средата на август. И двете в рамките на 1 седмица. Видя зор докато монтирах едни фотоволтаици на покрива и накрая довършвах със Скил-а. Иначе Декото е китайска машина, очевиден евтинджос, но за това време за което му бяха живи батериите маса работа свърши. Сега кара с батериите от Скил-а.

Докато монтирах ония фотоволтаици имах възможност да пробвам истински винтоверт. Една Макита, 20 волтова батерия, май с безчетков двигател. Няма общо с евтините машини. От тогава (4 месеца вече) се ослушвам за някоя колосална промоция на истински винтоверт. Девалт имаха до преди няколко дни, но само за бизнес клиенти.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот stefan4o » Пет 04 ное 2022 7:29


Разгледай по немските сайтове.
На мой колега преди година-две му вземах Макита от немския ебай. Излезе му на сносна цена - с куфар и добро оборудване. Наистина е много яка. Аз в момента работя с ТОТАЛ от ИТТ. Евтинджоси, но вършат работа, засега....


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 322
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 04 ное 2022 7:59


.
. Една Макита, 20 волтова батерия, май с безчетков двигател. Няма общо с евтините машини.

Баш си е било евтина машина, копие на Макита. Тая марка няма модел с 20 волта батерия. :th_up


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот samo_pechka » Пет 04 ное 2022 12:44


Аз на едни Рьобита им изкъртих зъбите от бач , дълги винтове в конструкции и кофражи. Единия от винтовертите работи на лимита си, но е прежален от мен, колкото -толкоз, балсъмго, за работа съм ги взел , не да седят за украса. Като изгърми, друг пристига на неговот място.
Доволен съм като цяло, батериите им са с качествени клетки , имат също и модели с голям разряден ток. Като цяло са любителски разбира се, но стават общо взето.
Имам и други дърти модели, с преработени батерии на литиеви клетки. Само да има кой да му се работи.
Най-важното си е да се избират системи , които ползват един и същи тип батерия и да се взимат други инструменти , работещи на същата система.
При мен е тюрлю гювеч , имам различни машини според приложението, различни системи. Не е добре, ма кот' такоа...Здраве да има.
От тия на лидела 12в пърформънс бягайте, последните дето ги пускаха със сваляемия патронник, другите по-простите ( пак 12в ) по-стават . При мен без зор, много рядко ползван, изпатка два пъти . Като първия път май не се брои, чисто нов от магазията и навън на паркинга вадя от чантичката верта, слагам батерията му и той пуши... Айде обратно изнервен в магазина , няма и 5 минути, смениха го, ама чаках 1 месец за него, втория път след няма и половин година у мен и реално ползван адски рядко и леко, изпатка и той . И него го смениха, ся ще му правя пиедестал и ще се сложи във витрина.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Пет 04 ное 2022 14:23


samo_pechka написа:От тия на лидела 12в пърформънс бягайте, последните дето ги пускаха със сваляемия патронник, другите по-простите ( пак 12в ) по-стават .


Имам един такъв черен /Performance/ 12V със сваляем патронник, откакто го взех /продадох зеления, за да взема черен/, забравих за големия 20 волтов /освен ако винтовете или болтовете не са много големи/ , тоя дребосък като махнеш патронника и го ползваш само с битове е все едно ги завиваш с ръка, толкова е удобен, а и сила си има добичето 35 нютона :th_up Засега да чукна на дърво, все още няма проблеми, а не е като да е стоял само на рафта, ама то е малко и на късмет работата :a045



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта