Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Сря 21 окт 2020 19:20


brum написа:Имам ги и 2те, и умишлено Скил-а е за мебели. По-лек, по-удобен и за това е правен.

Ползвам евровинтове и дибли. Тях без пробиване не можеш да ги ползваш. Имам си шаблон и нещата стават бързо и лесно.

И да - като описа кое е ударен винтоверт съм съгласен, че не е за бетон. Машините се ползват за това за което са правени. Та май се разбрахме за машините :) .
Съветвам да ползваш акумулаторна отвертка ако ползваш стандартните сглобки,просто тя е по слаба,лека и къса и влиза на всякъде,не къса винтове и не превъртат охлювите , много по удобна и практична за мебели.

Щом ще пробиваш ,спор няма, винтоверта си е точно за това.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Чет 22 окт 2020 13:05


За пробиване на плоскости /особено за главите на минификсовете/ е много по-практично да се ползва малка бормашина /така и така подготовката с пробиването се прави на работната маса/ вместо да хабиш батерията на винтоверта ,той е за самото сглобяване и монтиране на шкафовете. И пак повтарям,за времето за което ще сглобиш един прост шкаф с дибли и фиксове,а ще сглобя три само с винтове. Вярно,този с диблите може и да издържи 100 килограмов човек стъпил отгоре,но обикновено хората не се качват върху горният ред шкафове в кухнята да се поразходят :mhihi Сглобки ползвам само за крайни или покривни плоскости където не трябва да се виждат глави на винтове :a045


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Winner25 » Пон 28 дек 2020 23:54


Взех Parksidе в крайна сметка. Ползвах го, доволен съм :smile


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Чет 31 дек 2020 11:03


brum написа:...
батерия за SKIL 2321?
...
Та поръчах безмаркова от Китай. На 23лв се върза батерията. Оригиналните тук започват от 100лв нагоре...



Батерията за Бош не пасна на Скила. Но с леко оформяне с дремела влезна, че и щракна. За 23лв/бр батериие са по 1.5Ah и дават доволно ток. Иначе ги рекламираха по 3Ah :) .


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ktamen » Чет 31 дек 2020 13:58


Дай линк за тези батерии да ги видим и ние. На руските отзиви може да се вярва, но проблемът е, че не можеш да напише отзив един месец след като си получил пратката. И китайчетата масово използват тази подробност за да послъгват.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Чет 31 дек 2020 17:27


Напротив, можеш. Има вариант да добавиш коментар след първият. Точно месец е срока за него. Но да - не можеш да даваш feedback 6 месеца по-късно.

Това е батерията - https://www.aliexpress.com/item/4000834615595.html.

И сега по празниците налазих втори подобен винтоверт с марката DEKO. Той пък идва на 55лв с доставката от ЕС и с две батерии. 28Nm, 10.8V. За него линка е този - https://www.aliexpress.com/item/4000714658687.html. Като сглобя кухнята след някой и друг месец ще кажа как се справя спрямо Skil-а. Но като цена конкуренция няма - за Skil–а оригинална батерия е повече от DEKO-то с две батерии.

1.jpg
1.jpg (34.5 KиБ) Видяна 2526 пъти


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот nikmar » Сря 02 ное 2022 13:07


Stoyanov_Vw написа:Явно все пак рециклирането на батерията не е чак толкова примамлива опция. По спомени го бях купил преди време на цена между 60 и 70 лева с две 18 волтови батерии. Жалко, машинката работи добре. :no Можеби за първо време ще се ориентирам към нов винтоверт или ще чакам някой от лидълските на промоция, а този ще оставя да си поиграя след време.


Колега, и аз имам подобен проблем с винтоверт Budget 18V. Едната батерия протече, другата се мъчи, като капак и зарядното отказа. Иначе машинката горе-долу бива. Тези дни ще отворя зарядното (20V, 400mA), да не би нещо елементарно да се е прецакало. Разрових интернет за батерии и зарядни, не откривам нищо адекватно, освен елементи за батериите. Да знаеш нещо повече, особено ако е в Бургас?


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот alpinab » Чет 03 ное 2022 8:23


До края на тази седмица в Кауфланд има много добра промоция на батерия, зарядно и винтоверт (нали всяко отделно се продава). Целия кит се връзва около 60-70 лв. Всичко с 3 год. гаранция. Пък зарядното и батерията става за всички други инструменти.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот nikmar » Чет 03 ное 2022 9:07


Промоцията за Budget ли е или е някоя друга марка? Сега погледнах брошурата - My project! Не ме вълнуват другите марки, искам да дооборудвам "бюджета"...

Последна промяна от nikmar на Чет 03 ное 2022 9:14, променено общо 1 път.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот humanic » Чет 03 ное 2022 9:08


В Практикер имаше промоция на професионален Бош на 190 и няколко лева. В момента пак си е на 330 лева. Много е солиден, макар и с една батерия.


powerade
Мнения: 1044
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот powerade » Чет 03 ное 2022 9:14


В момента в Кауфланд тече акция на част от акумулаторната им серия (НЕ СА СЪЩИТЕ БАТЕРИИТЕ КАТО НА ЛИДЛ, друг захват са)
Иначе са доста евтини винтоверта, батериите и зарядното също. Акумулаторното ЗЕГЕ също. Другите са на стандартни цени. Аз си взех ей така да се подмята една акумулаторна бормашина (13мм метален патронник) батерия 4АН и бързо зарядно, 87 лв. общо всичко. По моя преценка се доближават примерно на 90 процента от Парксайд (имам приятел, накупил доста машини парксайд) Та така, просто за инфо.
Има и хубав антифриз на добра цена (5л -30гр за 17лв G12, бонус 5л тубичка като го използвате хаха)

ДОПЪЛНЕНИЕ:
Който пък е наблизо до Кауфланд Младост 4 или Горубляне (новоотворените от веригата) този петък, събота и неделя ще има 10% намаление от ЦЯЛАТА СМЕТКА. Комбинира се със всякакви други отстъпки, не важи само за Цигари. Така че ако някой иска да си напазарува още по-евтино машините, тогава е момента


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот kris11 » Чет 03 ное 2022 17:14


powerade написа:...Има и хубав антифриз на добра цена (5л -30гр за 17лв G12, бонус 5л тубичка като го използвате хаха...


А в Метро концентрат G12 4 л за почти 23 лв.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот zdravkop64 » Чет 03 ное 2022 18:08


alpinab написа:До края на тази седмица в Кауфланд има много добра промоция на батерия, зарядно и винтоверт (нали всяко отделно се продава). Целия кит се връзва около 60-70 лв. Всичко с 3 год. гаранция. Пък зарядното и батерията става за всички други инструменти.

Колега, благодаря за информацията. Още утре ще отида да си взема един комплект, стига тоя винтоверт да върши работа.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот alpinab » Чет 03 ное 2022 18:20


Не са лоши инструментите на Кауфланд. За тези пари (на такава промоция като сега) не мисля, че имат реален конкурент. Самите инструменти стоят стойностно в ръката. Корпусите определено не са крайно евтини китайци. Вътре какво е, нямам представа.

Ако пък стане нещо, директно ти връщат парите без каквито и да е въпроси и мрънкане. Могат да си го позволят.


Забележка: Лидл, въпреки че е под същата шапка при рекламация на дадена стока (ел. инструмент) чакаш да ти го ремонтират по законовия регламент от 30 работни дни. Вече го играх с помпа за масло.

Давам пример за аналогични вериги как са откъм гаранционно обслужване.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Чет 03 ное 2022 18:25


Не знам за пълнежа, но като външен вид, материал и ергономия, кауфландските инструменти са много далече от лидълските, то затова и цената им е такава. Не казвам, че не вършат работа, но лично за мен са като работещи детски играчки !



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта