Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ronin
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Сря 21 окт 2020 19:20

brum написа:Имам ги и 2те, и умишлено Скил-а е за мебели. По-лек, по-удобен и за това е правен.

Ползвам евровинтове и дибли. Тях без пробиване не можеш да ги ползваш. Имам си шаблон и нещата стават бързо и лесно.

И да - като описа кое е ударен винтоверт съм съгласен, че не е за бетон. Машините се ползват за това за което са правени. Та май се разбрахме за машините :) .
Съветвам да ползваш акумулаторна отвертка ако ползваш стандартните сглобки,просто тя е по слаба,лека и къса и влиза на всякъде,не къса винтове и не превъртат охлювите , много по удобна и практична за мебели.

Щом ще пробиваш ,спор няма, винтоверта си е точно за това.

Потребителски аватар
Stivi
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Чет 22 окт 2020 13:05

За пробиване на плоскости /особено за главите на минификсовете/ е много по-практично да се ползва малка бормашина /така и така подготовката с пробиването се прави на работната маса/ вместо да хабиш батерията на винтоверта ,той е за самото сглобяване и монтиране на шкафовете. И пак повтарям,за времето за което ще сглобиш един прост шкаф с дибли и фиксове,а ще сглобя три само с винтове. Вярно,този с диблите може и да издържи 100 килограмов човек стъпил отгоре,но обикновено хората не се качват върху горният ред шкафове в кухнята да се поразходят :mhihi Сглобки ползвам само за крайни или покривни плоскости където не трябва да се виждат глави на винтове :a045

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”