Samsung Galaxy Note 4 проблем с Viber

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Samsung Galaxy Note 4 проблем с Viber

Мнениеот stefan4o » Съб 23 ное 2019 20:55


Здравейте, колеги
ситуацията е следната. Миналата година закупих на майка ми този телефон. В началото всичко беше ОК с Viber. От едно известно време майка ми се оплаква, че отсреща не я чуват, когато говори през Viber. Иначе микрофонът си работи отлично - провеждат се разговори. Преинсталирах приложението, дадох му разрешения за всичко, което поиска - пак същата греда. Отсреща ни виждат - но не можем да им "проговорим". Разгледах всички настройки, не видях нищо свързано с микрофона. Апаратът е с Андроид 6.1 мисля версия. Моля, ако някой има идея, какво да направя и дали този проблем може да се отстрани. Ако не - ще й взема нов модел телефон и ще се приключи с драмата. Но този не ми се маха, понеже си работи отлично (взех го нов, застоял на склад през вътрешна разпродажба), даже обмислям дали да не го взема, заради писалката, а на нея да и измисля някакъв друг, тя и без това не я ползва тази писалка (която на мен би ми била нужна). Мерси предварително.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Samsung Galaxy Note 4 проблем с Viber

Мнениеот Mishonti » Нед 24 ное 2019 14:32


Стефанчо, много странен проблем.
Не знам защо обаче ми се струва, че за него няма решение.
Мислих, мислих и единственото, което ми идва на ум е да направиш един хард ресет на телефона. Малко занимавка, но има вероятност да се получи. Не стане ли обаче така, трябва да смениш телефона.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Samsung Galaxy Note 4 проблем с Viber

Мнениеот stefan4o » Нед 24 ное 2019 15:39


Това мислих и аз, но изчаквам още. Дано да не й изчезнат някои неща от телефона. Все пак го ползва и за работа, не само за ало-ало. Ще видя, как може да й направя бекъп и ще пробвам. Обещавам да напиша резултата. Допреди известно време е работил микрофонът през Вайбър.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Samsung Galaxy Note 4 проблем с Viber

Мнениеот milmar » Нед 24 ное 2019 17:32


Не е някакъв бъг на всички Note4 от ъпдейт принерно, имаме този модел, Viber-a си работи. Истински хард рестер от менюто на буутлоадъра.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Samsung Galaxy Note 4 проблем с Viber

Мнениеот stefan4o » Нед 24 ное 2019 19:21


Мерси за жокера. Гледах видео, как става работата и го направих. Направи ми впечатление, че телефонът си беше обновен с последния фърмуер, въпреки хардуерния ресет. Пак същата работа - всичко работи - разговори, гласови команди, само Вайбър не ще да чуе звука и да го предаде натам. :eek



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта