Настройка на Булсатком антена

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Настройка на Булсатком антена

Мнениеот VWGT » Пон 25 юли 2022 9:23


Имам проблем с булсат в Гърция. Миналата година всичко беше ОК, сега антената е мръднала и сигнала е слаб (между 30-40, доколкото четох това е стандартния шум при свързан транспондер). Колкото и както да я въртя не мога да хвана спътника.
Целя се в 39Е Хелас3, в настройките на приемника пише 39Е Хелас2, но доколкото разбрах 2 е сменен от 3 преди години. Как е най-правилно да хвана У ъгъла на чинията? Точно 39 градуса наклон ли да гоня? Имам телефон с апп за градусите.
По Х гледам, че препоръчват да търся около 140 градуса SE. Никой не намирам там. Пак ползвам телефона за първоначален ориентир и след това въртя на ръка.

Относно самата настройка на приемника, разбрах че трябва да търся сигнал над 45-50 (над 39 не съм хващал, което означава че не мога да уцеля спътника?) . DB трябва да е около и над 12, при мен е постоянно 0.

Относно транспондера, нямам нарисувани ъгли. Четох, че трябвало да е на една страна, т.е. кабела който излиза от него да е между 7 и 8 часа т.е. на около 30 градуса.
Последно тествах че като откача кабела от окото, приемника губи сигнала т.е. имам връзка.

Какво не правя както трябва :)




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Настройка на Булсатком антена

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 25 юли 2022 12:25


С булсатком ако се свържеш, няма ли да те упътят най-правилно ?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Настройка на Булсатком антена

Мнениеот VWGT » Пон 25 юли 2022 12:32


Трудно е. Търся инструкции сам да се справя.


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Настройка на Булсатком антена

Мнениеот gadnyara » Пон 25 юли 2022 19:44


Азимут и наклон потърсете за мястото, където сте.
Много сайтове има за целта. Например https://satlex.de/bg/azel_calc-params.h ... ry_code=es



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: дити123 и 31 госта