Китайски заваръчни апарати vs професионални за домашна употр

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Китайски заваръчни апарати vs професионални за домашна употр

Мнениеот taran » Пет 29 май 2020 21:34


milmar написа:Е, има проблем, защото в Русе няма къде да видя тези електрожени. Иначе, ако имах път, щях да отида на място.
И какво правят в България? Не, че съвсем не вярвам, и ние произвеждаме електроника тук, ама все пак ме съмнява, особенно в тази наситена с евтина продукция ниша.... Предполагам, че най-малко платките, та даже и тенекетата си идват готови от Чайна. Все пак се отказах от идеята с бюджет 200лв да си купя електрожен, нищо че вероятно бих могъл да си го ремонтирам сам ако излезе трошлив боклук.


Ми,значи толкова си и чел и в другия форум,колкото и написаното от мен :cool ,никъде не е казано че сами си изработват електрониката,то и големите поизводители, като Есаб и Кемпи, едва ли си я правят сами,икономически неизгодно е. Конкретно АИГ си сглобяват сами машините.
Машините от Хасково,като тази която ми ремонтираха,идват изцяло сглобени от Китай или някъде другаде из Азия.В което няма нищо лошо,но покупката е молко на късмет,може да купиш читава бройка,може и дефектна.Шези в хълтите корпуси са по-скапани.
Винаги,има вариант да си го направиш и сам-поръчваш си нужната електроника от вън,сглобяваш,два кабела,ръкохватка и щипка за масата и си готов.
ПП,АИГ,си представят машините и на панаира в Пловдив, и на някакво изложение в Стара Загора,ако не се лъжа,но кога са изложенията,не знам.Предполагам, там ще ти е по-близо.




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Китайски заваръчни апарати vs професионални за домашна употр

Мнениеот milmar » Чет 04 юни 2020 9:41


taran написа:Ми,значи толкова си и чел и в другия форум....

Толкова съм чел и другия форум :mhihi , че и този напоследък нямам време ...
Дойде ми електроженЯ - АИГ ММА160.
Първото ми впечатление е добро, ръкохватката, масата, кабелите - кадърно направени, кабелни обувки, термошлауха, вдъхват надеждност, все едно аз съм ги правил :mrgreen .
Второто ми впечатление е отвътре - няма как, първо се разглобява, щом е електроника. Платката съвсем очаквано е made in PRC. Добре лакирана, има радиатори, добре ориентирани спрямо вентилатора, но не ме впечатли особенно, очаквах повече. Дано да работи добре, това е важното. Няма колан за носене през рамо, но е лекичък и може да му се приспособи парче сезал например :smile . Вярвам, че ще работи, пък и аз няма да го ползвам в промишлени условия, а и имам електрожен за грубиянски заварки.
IMG_20200604_101023.jpg

IMG_20200604_101056.jpg

IMG_20200604_101111.jpg


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Китайски заваръчни апарати vs професионални за домашна употр

Мнениеот milmar » Пон 08 юни 2020 11:13


Пробвах реално машинката, работи много добре. Пали си добре дъгата, регулира се приятно тока. На 2.5 мм електроди на 60-70А успях са заваря ламарина 1.5мм без да я пробия (много пъти :Mr Green Fun ). Със стария електрожен можех да заварявам само с 3.25 мм, не и с по-малки. Оказа се че не ми е останал и един за проба, но съм сигурен, че няма да има проблем. Потенциометъра е разграфен до 160А и прилича да е вярно. Пробвах и стоманени електроди 2.5мм, не знам от къде са ми попаднали, така си стояха неизползваеми от години. Малко техника на работа е нужна, но успях да заварявам на 80-90А стана. Малко трудно поддържам дъгата със стоманените, сменях поляритета за проба, с минус на масата май по-добре се работи с тях ...


haunted08
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 17 ное 2021 23:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайски заваръчни апарати vs професионални за домашна употр

Мнениеот haunted08 » Сря 17 ное 2021 23:08


Vasseto написа:Купих ето това за майтап на мой комшия, който се занимава с производство на различни метални конструкции. После купих за братчеда, че отишъл да го види пък и го харесал. Доработих го по метода на руснака в ютубе. Дава от 70 до 140А. Работи учудващо перфектно.

miniGB ZX7-200 220V 200A Mini Electric Welding Machine IGBT DC Inverter ARC MMA Stick Welder 220V

https://www.banggood.com/MiniGB-ZX7-200 ... rehouse=CZ


За каква по-точно доработка става дума, ако може и линк.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта