Мтел и код за отключване на апарат

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Каспър » Нед 25 яну 2015 21:26


Здравейте. Имам един GSM заключен към тяхната мрежа от времето когато бях техен абонат. Сега искам да го ползвам към друга мрежа. Обадих им се с молбата за отключващ код, а те казаха, че до два дена ще се свържат с мен за да ми кажат кода и как да го вкарам. Не ми искаха име или телефон, а само модела и имея на заключения апарат, предполагам телефония ми номер са го видели при обаждането ми към тях. Дали ще направят този жест въпреки че вече съм към друга мрежа и искам да използвам апарата към нея или просто леко ме плъзнаха ? Някой минал ли е скоро през тази процедура ?




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот anonym0us » Нед 25 яну 2015 23:49


Колега от работата преди нова година премина през същата игра. Обади са на Мтел, по-точно на оператор и те му казали, че тези кодове се предоставят само с-у заплащане на такса от 50 лева. А той е още действащ абонат на Мтел. Не искаха да му дадът кода без пари, защото нямали такава практика. Даже момчето ми показа касовата бележка която са му дали от офиса. С тази бележка в ръка се обади на оператора и продиктува някакви цифри от касовия бон и след няколко часа му пратиха кода за отключване.


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот BuRnInGSouL » Пон 26 яну 2015 8:23


Ако телефонът е над 2 години дават кода безплатно. Защото отключих една Нокиа 6303 за да може да се ползва като служебен към друга мрежа. Не ми взеха никакви пари. Ако има гаранция или договора за съответното устройство не е изтекъл , е възможно да искат пари.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот mely » Пон 26 яну 2015 8:59


Код ще ти даддат...относно вкарването - слагаш карта на друг оператор и включваш.Ще ти поиска код за прежата и въвеждаш този който да ти дали от Мтел.Това е телефона е отключен.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Каспър » Пон 26 яну 2015 10:42


Ясно. Значи да очаквам включване. Иначе телефончето е доста старо и елементарно, но все пак може да се ползва като резервно, ако се наложи и затова реших да пробвам са го отключа.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот radi_nrj » Пон 26 яну 2015 22:30


Аз 3 пъти им звънях да ми отключат старата експерия и 3-те пъти като ми връщат обаждането телефона не е при мен. Ако изтървеш да им вдигнеш веднага - греда. Не звънят повторно и трябва да минеш цялата процедура на ново.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот mely » Вто 27 яну 2015 11:29


По принцип го пращат по SMS


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот radi_nrj » Вто 27 яну 2015 11:51


Процедурата я правих Ноември миналата година. Държаха да ми звъннат и 3-те пъти...


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Каспър » Чет 05 фев 2015 20:10


Обадиха се два дена след заявката. Пропуснах обаждането защото шофирах, повече не повториха. След седмица се обадих аз и директно ме свързаха с техническия отдел от къде ми продиктуваха кода и как да го въведа. Въведох го при сложена стара неактивна мтелска карта, изписа ми грешен код, пробвах още веднъж и преди това бях пробвал с други три случайни кода и телефона блокира и сега каквота и карта да пробвам ми дава "заключен сим". Предупредиха ме, че кода се въвежда със сложена активна мтелска карта и че не е ясно дали с неактивна карта ще се получи, е не се получи и сега си имам само фенерче :mhihi При такова брутално заключване има ли друг лек освен отключване в сервиз което за това фенерче не си струва ?


Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот gogata1982 » Чет 05 фев 2015 21:00


Принципно аз ползвам този сайт за отключване на телефони :
http://www.unlockonline.info/home
пробвано е вече на 2-3 телефона и нямам проблеми много са точни и бързи ...дано помогне на някой !


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Stivi » Сря 20 дек 2017 12:24


Повдигам тази тема за да затвърдя всеобщото мнение че това Mентел е възможно най-скапаната фирма от бранша в страната :thumb_down Случаят е елементарен,подариха на дъщеря ми телефон кодиран към Mtel с изтекъл договор,а ние ползваме Теленор обаждам се на оператор,диктувам IMEI и ми казват че до 48ч ще получа код за отключване. Днес обаче реших да се разходя до офис, за да видя не може ли да стане по-бързо понеже малката няма търпение. Там кифлата ми обяснява ,че трябва да оставя телефона с картата с която е купен при тях,те го изпращали до София и до месец го връщат разкодиран :eek Казвам и ,че по телефона нещата стават за 48ч, и това са някакви пълни простотии, на което тя засегнато ми отговаря че такава била процедурата :screwy Казах и какво мисля за фирмата / :censored2 / в която работи и си заминах. Не бях стъпвал в офис на тия нещастници от години,и много се радвам че няма никога да ми се наложи !


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот tdi fen » Сря 20 дек 2017 12:28


свържи се с тях на онлайн чат там ще ти поискат необходимото и до 24 часа ще ти изпратят кода


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Stivi » Сря 20 дек 2017 12:59


Там е по-зле,по телефона ми искаха само модела на телефона и IMEI а тия от лайв чата искаха ,и номер с който е купен,имената на титуляра и ЕГН-то му ! Всеки си има негови правила-пълни нещастници,не стига че останаха последни да си кодират телефоните,ами и ти пилят нервите да ти го отключат :thumb_down Нещо което отнема 5 кликвания с мишката става за 48ч :screwy


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Vlad777 » Сря 28 фев 2018 19:10


Stivi написа:Pодариха на дъщеря ми телефон кодиран към Mtel с изтекъл договор,а ние ползваме Теленор

Хич не искам да защитавам Мтел, но ти на какво основание изискваш от тях да ти окажат съдействие? Нито имаш договор с тях, нито си купил устройство от тях? Защо те трябва безплатно да извършат някаква услуга за теб? Може да е краден телефона? Който ти е дал телефона е трябвало да направи отключването, ако е бил на негово име, защото тогава е в правото си да изисква!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мтел и код за отключване на апарат

Мнениеот Stivi » Сря 28 фев 2018 19:54


Когато проверих за отключване в офиса не са ме питали кой е собственика ,чийто пълни данни имах,и ако ми бяха казали че може на момента, но само от собственика,щях да го пратя веднага до офис да вземе кода! И те не ми правят персонална услуга, а просто си изпълняват задължението да отключат апарата,след като му е изтекъл договора icon_idea А и идеята на поста ми не беше самата процедура по отключването /чрез оператор/ ,а отговора който получих в офиса от арогантната некомпетентна кифла, докато ме гледаше все едно съм и изял компота с вилица,можеше просто да каже "Позвънете на оператор и до 72ч ще получите код за отключване" ,а не да иска да и оставям апарата за един месец понеже "такава била процедурата" :screwy



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта