Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Чет 03 сеп 2020 10:43


joro_kem написа:
777 написа:Да де ама тая 3D парола не важи навсякъде. Полу защита.
Да, ама в оня Е-дрешник важи, а пък от друго място не са опитвали да ме преджобват [emoji6]

Затова, ако няма PayPal, избягваш. Изключение само за Aliexpress. Погледнах го тоя дрешник - да не е сайт за точене на пари? Какви са тия цени и чудеса. Тениски по 300 евро.




Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 09 сеп 2020 9:43


Днес пристигнаха следните неща:

10pcs T10 W5W Silicone Case COB LED Car Parking Light 501 WY5W Silica Gel Shell LED Wedge Interior Dome Lamp Auto Turn Side Bulb
https://www.aliexpress.com/item/3277513 ... 4c4dvcTXjv

1 Pcs BA9S T4W LED Car light bulb T2W T3W H5W interior Car LED License Plate light 1 LED 3030 SMD DC12V 12913 12910 12929
https://www.aliexpress.com/item/3298893 ... 4c4dvcTXjv

1 Piece 1156 BA15S P21W BAU15S PY21W LED T20 7440 W21W W21/5W 1157 BAY15D led Bulbs 144smd CanBus lamp For Turn Signal Light 12V

https://www.aliexpress.com/item/3298139 ... 4c4dvcTXjv

1Pcs High Quality Smartphones Audio Cable Original For Oneplus 6T Usb Type C To 3.5mm Earphone Jack Connector Adapter Audio
https://www.aliexpress.com/item/3300655 ... 4c4dvcTXjv

Всичките артикули са поръчани на 29.07 и пристигнаха днес - 09.09.2020 г.Белгийските пощи са си ускорили доставките.Преди ми се налагаше да чакам по 60 дни,че и повече ,за да дойдат пратките.
За сега имам впечатление само от предохника USB Type C -> 3.5mm audio jack.Работи си нормално,не забелязвам разлика в качеството на звука в сравнение с огириналния на Xiaomi.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kamaza11 » Сря 09 сеп 2020 10:15


Поръчах си преди два месеца лостче за управление на радиото. То хубаво, ама онзи ден изписа, че има някакъв проблем и няма да пристигне. Веднага писах на продавача, който ми каза да отворя диспут и да ми върнат парите. По проследяване на пратката изрично пишеше, че доставката е провалена.
Та, отворих си аз диспута, като дори прикачих чата с продавача. Да, ама не. Алиекспрес ми връщат съобщение- нямало основание да си искам парите, при положение, че доставката ми била пристигнала...Ами пратката не е в България, като и на сайта си го пише, ама не искат да ми връщат парите..не че съм за 13 лева де, ама мислих повторно да го поръчам, след възвръщане на сумата.
Досега не ми се е случвало подобно нещо, след като алиекспрес ми праща съобщение, че няма да ми пристигне пратката, а в следващия случай ми казва, ме е в България и няма да ми бъдат върнати парите. Буквално пише “shipment failed”, а те ми казват, че е при мен...китайска му работа.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот milmar » Сря 09 сеп 2020 14:05


kamaza11 написа:..... Буквално пише “shipment failed”, а те ми казват, че е при мен...китайска му работа.

Явно покрай пандемията и забавените и изгубени пратки им става практика. И на мен ми се случи 2 пъти подобно нещо. В единият случай пратката липсваше повече от 2 месеца, и по тракинг нямаше информация, писах на китаеца, а той ми каза да почакам, ще дойде. След време изведнъж тракинга "оживя" и стана уж пратката била получена в друг град в България. На диспут обясних всичко и китайците казаха, да съм отидел да си я взема от другия град, все едно е моя вината :screwy . При което се обаждах на пощата там, и спорих и се карах с тях, не знаят нищо подобно. Накрая от Али казаха, че няма да ми възстановят парите, защото можело някой мой близък, без моето знание да е ходил и да я е взел от пощата :mhihi и толкова.
Мисля си, да не би към същия тракинг номер по-късно умишлено (ако е възможно) да е била прикачена друга пратка, различна от моята, която наистина е пристигнала, но да твърдят, че се отнася за моята....


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Сря 09 сеп 2020 14:48


Мен ми се е случвало в същият клон където си чакам пратката да я вземат 30 минути преди мен. Обаче пратката била на друго име и някакво момиче я била взела. Диспюта тогава приключи в моя полза. Мен твърдението ми беше, че тая пратка не е моята и поисках търговеца да докаже тоя tracking number за пратка на чие име е. Дали Aliexpress видя, че същият номер е на друг order, дали нещо друго - не знам. Но си взех парите.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kamaza11 » Сря 09 сеп 2020 15:23


milmar написа:
kamaza11 написа:..... Буквално пише “shipment failed”, а те ми казват, че е при мен...китайска му работа.

Мисля си, да не би към същия тракинг номер по-късно умишлено (ако е възможно) да е била прикачена друга пратка, различна от моята, която наистина е пристигнала, но да твърдят, че се отнася за моята....

Абе нищо чудно да е някаква “врътка”. Или просто да им е супер калпава “системата”. Алиекспрес е с име и попринцип не биха си позволили грешки без възмездие за потърпевшата страна, но ето, че в моя случай не получих парите си. Търговецът наистина не е виновен, защото по тракинг пратката последно беше в европа, та там нещо се обърка. По- рано ми бяха пуснали съобщение, че Алиекспрес е виновен за забавянето, като по- късно уж като по масло и мед всичко тръгна и дотам. Сега хем ми казват, че няма да дойде, хем като си поискам парите ми казват да отида да си я взема пратката.
Честно казано повече не бих поръчал от Алиекспрес, как да съм сигурен, че като купя нещо за повечко пари и няма да се случи същото ? Нещо непотребно за 2-3 долара- да, но по- стойностни неща- не !


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот milmar » Сря 09 сеп 2020 16:06


При мен беше LiPo батерия за $17 :confused . Поръчах я през Али-то от Китай месец март, чаках до май и не я получих :-). После си поръчах и получих подобна батерия от Европа през ebay и дойде за две седмици. Мислех, че поне парите от Али-поръчката ще ми върнат, но уви.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kamaza11 » Сря 09 сеп 2020 16:18


Реално, прикачих чата с търговеца, като той ми беше казал да си поискам парите, тоест има съгласие от негова страна, защото много добре знаеше ситуацията- че няма да ми пристигне пратката. Но нали сайтът трябва да си вземе комисионната от мен, та затова ми отхвърлиха диспута...


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ChimeyJimmey » Чет 10 сеп 2020 18:40


beuchat написа:Днес пристигнаха следните неща:
...
1 Piece 1156 BA15S P21W BAU15S PY21W LED T20 7440 W21W W21/5W 1157 BAY15D led Bulbs 144smd CanBus lamp For Turn Signal Light 12V
https://www.aliexpress.com/item/3298139 ... 4c4dvcTXjv
...


Да знаеш, че тия МНОГО пекат. С балона, без балона - страшна жега настава.
На мигач - не е драма.
Ама ако го слагаш на габарит, примерно, за по-продължителна употреба, ще избуши тоя тип крушле... :neutral
Но пък как ярко светят... Ослепително, дори посред слънчев бЕл ден! :new_Eyecrazy


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот rld » Чет 10 сеп 2020 19:16


https://m.aliexpress.ru/item/3300798379 ... sitedetail

Аз имам тези, сложих ги на габарит за проба. Засега светят, ще проверя дали греят. Никой не ми е пресветкал, че заслепяват


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Чет 10 сеп 2020 19:19


ChimeyJimmey написа:
beuchat написа:

На светлините за заден ход я монтирах.Колкото изкара,толкова .


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ChimeyJimmey » Чет 10 сеп 2020 19:28


:Зависи колко наведнъж караш на заден ход... :icon_lol

За габарити, но всъщност - импровизирани дневни,
аз ползвам тези.
Светкат зверски, защото са еквивалент на 21W (задни),
а и много лесно се преправят на Т10 като отпориш байонетния цокъл. :a025


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Пон 12 окт 2020 22:56


Някой да препоръча читав магнитен кабел за зареждане на телефон USB >>> Micro USB?
Желателно е да е някаква прилична марка, да е с дължина около или над 2 м. и поне 3 накрайника micro usb.
Гледам че има 1A, 3A, 5A, но мисля че това е без значение тъй като ще се ползва с оригинални зарядни на Huawei и Samsung с output 1A, за зареждане на 3-4 годишни телефони и таблети, които не подържат бързо зареждане и т.н.


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот niki300 » Съб 17 окт 2020 0:29


Скоро една карта на света за стена и мина повече от месец докато се докопа до България, задържаха я на митница, където обработват вече 2ра седмица документите и май тва ще мие от алито...


Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Комшията » Чет 22 окт 2020 22:26


Гледам в алито се продават гайковерти от професионална серия на Бош,та въпроса ми е дали имат някаква разлика от тези които са при официалния дилър?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tisho_tch и 123 госта