Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот railfan » Пет 26 яну 2024 15:12


Странно, досега не ми се е случвало от тях. Получавам на Viber съобщения, че пратката ми се намира в офиса Х.
Явно е до вниманието на сортиращия пратката..




simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот simonb » Съб 27 яну 2024 15:07


В България да пълни олигофрени..,от 10 години поръчвам в Германия. Идват за 2-3 седмици до врата. Не да се губили никога. Вече съм с над 200 поръчки


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 31 яну 2024 18:29


Някой връщал ли е пратка обратно на подателя за своя светка?Колко приблизително излиза като сума?Става въпрос за автомобилни LED крушки.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Сря 31 яну 2024 18:34


Зависи с какъв транспорт ще я върнеш, но при всички положения ако е работеща стока е по-добре да я продадеш тук и с парите да си вземеш правилната, ако настоящата е била грешна или не ти харесва.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Сря 31 яну 2024 19:55


Аз имах късмет да ми върнат цялата сума за неработещ един от двата джойстика за Нинтендо...
При първия опит... опцията беше да върна стоката. Няколко часа преди да изтече срока отказах диспута и пуснах нов, втори, пак за пълно изплащане без връщане.
Не знам как стана, но на следващия ден ми одобриха искането и ми върнаха парите.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 31 яну 2024 22:11


Става въпрос за LED крушки на Филипс,които не светят достатъчно ярко.Пуснах диспут да ми върнат частично сумата,но от съпорта на Али се дърпат и искат да им върна пратката,за да ми върнат цялата сума,което мен не ме устройва.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Чет 01 фев 2024 23:31


railfan написа:Странно, досега не ми се е случвало от тях. Получавам на Viber съобщения, че пратката ми се намира в офиса Х.
Явно е до вниманието на сортиращия пратката..

Спиди са пълни аматьори.
Преди месец си поръчах нова карта на Револют, за мое голямо съжаление те използват вас за доставка. Струва ми се, че сте правили някакви плахи опити за доставка, но не получих нищо. Продавачката в селския магазин ми каза, че някой е питал за мен преди Нова Година, а по-късно и баща ми ми каза, че някой ме е търсил. Вероятно и в двата случая това е бил вашия куриер. Обаждах се на 0700 18 001, но оттам ми казаха, че няма пратка за мен опитах се да я търся в ямболските ви офиси, но без успех и ми се изясни, че сте ми загубили картата. Поръчах си нова карта, този път получих имейл от вас, да чакам пратката на 17 януари. Преди час някой ми звъня от 02 408 0297, но аз шофирах и не успях да вдигна навреме, затова спрях и се обадих на същия номер, излушах всичките глупости на автоматичното меню, но първия път не успях да се свържа с оператор, затова още веднъж ми се наложи да изслушам менюто ви и този път се свързах с оператор. Тотално неадекватен оператор - Системата показва че няма пратка за мен и никой не ми е звънил. Системата ви вече ми беше ясно, че е тотален боклук, ама за какво са ви реални оператори, които действат като електронни компонетни от същата система. Операторката не се ли досети, че едва ли някой ще тръгне да се шегува с вас, че чака пратка и е абсолютно недопустимо да действа като съдия, който винаги отсъжда в полза на сбърканата система. Защо никой не и е обяснил, че щом се е наложило клиент да говори с нея, значи системата се е бъгнала и трябва да се търси друго разумно решение, а не просто да се заяви - Няма пратка, нещо си се объркал!
За щастие куриерът се обади втори път, видяхме се и си получих пратката.
Казвам се .............. адресът на пратката - ..................................

След 10 дни ми отговориха:
Здравейте, г-н ................,



Бихте ли ни предоставили номерът на пратката, за да можем да извършим необходимата проверка

Изпращат ми имейл с номера на пратката и кога да я чакам. После оплескват нещата. И накрая въпреки, че ми имат името и адреса и имейладреса, се налага да ме питат за номер на пратка. Даже не могат да се сетят да погледнат те какво са ми писали.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Пон 22 апр 2024 17:31


Здравейте,имам странен проблем.От известно време не получавам пратките си,а при тракинга казва,че съм ги получил.Усъмних се и след проверка се оказа,че shipping адреса ми е променен.Предполагам някой ми е хакнал акаунта и просто е променил адреса и ми е получил пратките.Просто като поръчвам през телефона и не гледам шипинг адреса.Та два месеца поръчвам разни работи на някакъв келеш в тайланд.Въпроса ми е дали може да се направи нещо?Може ли да пиша на алито и да ми върнат поне част от парите.Става въпрос за около 350лв.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 23 апр 2024 9:07


Зависи с каква доставка са били пратките и колко време е минало от получаването на поръчките.
Ако са с доставка при която няма как да се докаже кой е получателя, няма да стане.
Ако след взимането на поръчката е изтекъл срока в който можеш да отвориш диспут, също няма да стане.
При плащането на поръчката, отгоре изписва име и адрес на получателя.
Направил си поръчки за около 350 лв. и на нито една не си обърнал внимание, че името и адреса са различни :eek


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Вто 23 апр 2024 9:43


Каспър написа:Направил си поръчки за около 350 лв. и на нито една не си обърнал внимание, че името и адреса са различни :eek

Дам.Всички поръчки са през телефона и изобщо не обръщам внимание на адреса.Направил съм хиляди поръчки и общо взето не гледам къде изпращат.Адреса си е по default.Само че сега тайландския хитрец ме мина доста добре.От 22 февруари му поръчвам неща на него.
Значи ще пия една студена вода.
али.jpg
али.jpg (12.7 KиБ) Видяна 359 пъти

Иначе ето така е направил адреса и изобщо не съм забелязал


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MamaMy » Вто 23 апр 2024 22:40


На мен индиец ми беше хакнал профила. Хванах го веднага, но не знам как го беше направил, но няма поправяне. Аз го променям, но като изляза и вляза пак неговите данни. Наложи се да изтрия профила и после да го създам на ново. Не може и да направиш нов профил докато не е изтрит стария. Разпознава адреса и телефония номер.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Сря 24 апр 2024 15:06


Аз си промених паролата и адреса и вече нямам проблем.Направих няколко поръчки и след това ги проверих да не се сменя нещо адреса,но всичко е наред.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта