Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 26 яну 2021 10:31


Aз ползвам megabonus.
Има приложение за iOS, Android и компютър. (аз предпочитам компютър, защото лесно се вижда кога е активиран кешбека) При регистрация кешбека е 4%, но с преминаване в следващи нива може да стигне 10%. Кешбек
може да се ползва в Aliexpress, Alibaba, Banggood, Shein, Booking, Gearbest и в много други
популярни онлайн магазини. За да го ползвате е необходимо да отворите сайта или
приложението megabonus и от там да влезете в Aliexpress, Gearbest, Booking и др. или да го активирате през add-on на браузъра. Преди да сложите в кошницата дадена покупка е необходимо add-on да е активиран.
Реферален линк за регистрация - https://megabonus.com/?u=2123358
След като натрупате 15$, може да ги прехвърлите в различни системи за разплащане. Аз
препоръчвам Webmoney. С натрупания кешбек правя нови покупки.
Първоначално се връщат центове, но с минаването на следващи нива се покачва и кешбека.
Можеш да си направите и реферален линк като горния и да каните приятели.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 26 яну 2021 11:12


А имаш ли идея какъв е бизнесмодела на тези сайтове? Т.е. как те вземат обратно част от парите за покупката?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 26 яну 2021 11:16


Не съм се интересувал, но предполагам е комисионна за продаден продукт.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот group® » Вто 26 яну 2021 11:20


Като на всяка бонус/купон система, предполагам (не съм ползвал тази).
Амазон имат тяхна система - аз вадя линк за някой продукт, намирам кой да купи от него и двамата получаваме по малко.
Различен модел на 'промоциите' - customer to customer add


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 26 яну 2021 11:25


Разбрах :) ! Благодаря за информацията.

При това положение ще се замисля и аз дали да ги ползвам.

Имам въпрос за митниците. Дойде пратка с номер за проследяване на митниците. Тъпото е, че струва 8 долара това дето е вътре. За да я освободя ще тряба да дам 17лв на пощи (12+4.80). И сега въпроса ми е какво се случва, ако оставя пратката на митници и се върне при изпращача. Алиекспрес ще ми направят ли драма с dispute-а?

Оставям въпроса на страна, че не е коректно. На кантар съм да оставя 17лв и да го платя туй нещо на над двойна цена. На косъм съм да се прецакам и да ги дам на пощите тези пари.

И като алтернатива - някой минавал ли е процеса по освобождаване на пратка директно към митниците? Ако да - може ли да сопдели детайли. Имам си КЕП изваден точно за тази цел, но ми се стори прекалено сложно като опитах преди година...


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 26 яну 2021 11:57


Загубена кауза, сайта на митниците е под всякаква критика.
Аз загубих 1 ден с КЕП и така и не успях да завърша всички стъпки.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Вто 26 яну 2021 12:32


@brum
До сега съм оставял две пратки в митниците точно поради тази причина и съм повтарял поръчката от али. Не мисля, че диспута ще ти мине. 8$ е много на границата между това да я зарежеш и да поръчаш нова :)


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот apchih » Вто 26 яну 2021 13:10


Ходих преди 2 седмици на място да освобождавам пратка, след като не ми приеха документите онлайн. Платих само 4.80лв., след като успях да ги убедя, че съм платил само 17 долара, а на пратката пишеше 24 долара (реалната стойност беше 160$). Чаках 30мин да докарат пратката от складовете, иначе документално отне не повече от 10мин.

Като документи искаха да донеса само извлечение от банката и скриншот от сайнта с поръчаната стока и номера за проследяване, отделно на място бабата, която ме обслужваше искаше да и покажа на телефона стоката, която съм поръчал.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Вто 26 яну 2021 13:17


Извадил си късмет. Ако решат, могат да я отворят и да видят съдържанието. И по-натам... могат да ти я конфискуват.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 26 яну 2021 13:22


apchih написа:Ходих преди 2 седмици на място да освобождавам пратка, след като не ми приеха документите онлайн. Платих само 4.80лв....


Т.е. вариант с ходене до митниците и минаване през онзи "контейнер" отпред все още работи. Ще го имам в предвид.

А колко време седи пратка на митниците докато я засилят обратно?


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот apchih » Вто 26 яну 2021 13:32


Отвориха я, по точно ме накараха аз да я отворя. Добре, че бабата не разбира от части за скоростна кутия, видя нещо метално, кръгло и добре обвито в стреч фолио и се отказа да рови вътре, където бяха и другите неща.

Проблемът дойде от там, че търговеца ми изпрати 3те поръчани неща в един пакет, а не както го бях помолил, по отделно. Бях готов да платя ДДСто на най - скъпото, но китаеца ме наигра леко.

@brum
Да, варианта с будката работи. Бях почнал да освобождавам само онлайн, но мисля за напред да ходя на място и да си спестявам онези 12лв, пък и става доста по бързо.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 26 яну 2021 13:44


Абе аз 12то лева няма да си ги спестявам за пратки дето са над 30лв. От началото на месеца имам 4 такива. Ама за таз хуйня дето е 8 долара и реално вече не ми трябва (щото промених концепцията) или ще я оставя и няма да вдиган dispute, или ще ходя да дам 4.80лв и ще си я взема...

А за пращането по този начин - аз на един му върнах 3 пъти по една звезда. Пускам да ми прати едни ЛЕД лампи и съм си сметнал нещата да спестя ДДСто. Съответно плащам 3 пъти за shipping-а. Обаче онзи тарикат на дребно - пратил ги заедно. Нищо, че експлицитно му бях казал да ги прати по отделно във всяка пратка. Не бил видял той. Накрая платих 3 пъти shipping-а и ДДСто.

Между другото попълването на невярни данни за освобождаване на пратка е подсъдимо. Има потенциална глоба и затвор. Факт е, че и да те глобят ще е нищожно, но ако те осъдят за тази работа ще ти виси за цял живот в свидетелството за съдимост.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Вто 26 яну 2021 14:28


apchih написа:Като документи искаха да донеса само извлечение от банката и скриншот от сайнта с поръчаната стока и номера за проследяване, отделно на място бабата, която ме обслужваше искаше да и покажа на телефона стоката, която съм поръчал.

и това как го заобиколи? Извлечението искат ли да е с подпис и печат?
не съм митничар, питам просто като човек, който някой ден може да се озове в твоето положение :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Вто 26 яну 2021 17:29


90 дни е времето, което пратката може да преседи в митницата, ако се не лъжа. После я връщат.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 26 яну 2021 19:23


Аз не разбрах как се спестяват въпросните 12 лв. като ходиш на място и за какъв фургон става дума? За фирмите които предлагат митнически услуги пред Столична митница ли се говори?
Представляваш се сам пред митниците и не плащаш на БГ Пощи 12 лв. за митническо представителство, това добре. Но митническа декларация не попълваш ли освен всичките документи които носиш за пратката?
Именно попълването на МД спира повечето хора да се представляват сами пред митниците и затова предпочитат да дадат 12 лв. на пощите да свършат тази работа.
hooligans благодаря за информацията отностно кешбека.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogosi и 140 госта