Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Вто 07 юли 2020 12:52


https://www.aliexpress.com/item/3295216 ... 4c4dmFrBnY
Infitary 2Pcs Canbus Car Led H7 H4 Headlight Bulb 16000Lm 6500K ZES Chips H1 H3 H11 H13 H27 9005 HB3 9006 HB4 9007 Auto Fog Lamp
Поръчани на 09.05,пристигнаха на 04.07,почти 2 месеца.Светят по-слабо от обикновени крушки без релета на Голф 2.Пуснах си диспут и на следващия ден системата на Али отсъди в моя полза.Сега си чакам парите.Да се надяваме,че ще ми ги върнат по-бързо,отколкото си чаках пратката.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 07 юли 2020 13:00


имаш ли линк към клип на който се вижда разликата между светлините на двата типа крушки ?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 07 юли 2020 13:35


Интересно ми е с какво основание пусна dispute-а и с какви параметри. Щото тия неща е трудно да се докажат (неправилна работа, некоректни параметри и т.н.) и обикновенно Али-то отсъжда обратно - за търговеца.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Вто 07 юли 2020 16:36


Ако си със стандартните фарове с оребрението си мисля, че няма как да светят, както с халогенните.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_ss » Вто 07 юли 2020 18:15


Напоследък толкова бавно идват пратките, че чак забравям какво съм поръчал, после ми идва като подарък :mhihi


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Вто 07 юли 2020 18:23


Направил съм снимки,в които сравнявам въпросните крушки с обикновена крушка с нажежаема жичка,с евтини диодни крушки с COB диоди.На причина за диспута избирам "brightness not as described".Крушките ги ползвам на фарове с гладко стъкло и с ненарушено покритие на рефлектора.До сега нямам случай на отказан диспут.Просто китайците трябва да се научат да си описват всичко коректно и да не лъжат.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Сря 08 юли 2020 8:28


Аз получих дисплей за телефон,на който кабела е по къс и не може да се закопчее за платката на телефона.Отворих диспут и с продавача не се разбрахме.Постоянно ми казваше да почистя буксата със спирт и ми предложи refund в размер на 9$,при положение че дисплея струваше повече от 30$.Аз отказах и чаках от алито да решат какво ще стане,като бях добавил и снимки за проблема.От алиекспрес обаче решиха,че ще има refund в размер на тези 9$,които продавача ми предложи.Не знам дали сега мога да направя нещо по случая.Изгорях с повече от 20$.Не съм за парите,но в конкретния случай нямам никаква вина.
Винаги съм колегиален и много рядко отварям диспути,а доста работи поръчвам.Влизам в положение на продавачите в предвид създалата се ситуация и не отварям диспути,но май ще почна да ги режа и това е!Дори и когато съм получавал стоката след като е имало refund съм им връщал парите след това,но този път ме издразниха.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Чет 09 юли 2020 13:53


На 16.6. поръчани 2 термоконтролера - днес ми се обадиха от пощата да ги взема.
Уж раздават след 17 ч. Изтарикатих се и отидох 16:45 - опашка половин човек. /т.е. на гишето се обслужва/


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 15 юли 2020 23:17


Поръчах една антена за колата че моята се счупи. На обявата пишеше, време за доставка 30-50 дни. Сега гледам китаеца я е пуснал за 90 дни :eek На човек да му се отще да пазарува ...

А относно онази случка с китаеца дето не отговаряше и отворих спор за да ми върнат парите. Та след като върнаха парите, пратката дойде и писах на китаеца че ще поръчам на ново без да ми я праща за да си получи парите. След няколко дена отговори че е съгласен. Е поръчах я обаче, той пак изчезна. 1 седмица вече нито отговаря нито праща пратката. Налага се аз да му удължавам срока за изпращане :banghead


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 16 юли 2020 11:13


kris11 написа:На 16.6. поръчани 2 термоконтролера - днес ми се обадиха от пощата да ги взема.
Уж раздават след 17 ч. Изтарикатих се и отидох 16:45 - опашка половин човек. /т.е. на гишето се обслужва/


Щом са ти се обадили значи са при тях вече и са заведени. Не съм чувал да има политика за раздаване на пратките след определен час. Или поне в 3 от пощенските станции в София (в толкова съм ходил) никога не е имало такава политика.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_ss » Чет 16 юли 2020 13:38


kris11 написа:На 16.6. поръчани 2 термоконтролера - днес ми се обадиха от пощата да ги взема.
Уж раздават след 17 ч. Изтарикатих се и отидох 16:45 - опашка половин човек. /т.е. на гишето се обслужва/


На мен от 10-ти клон всеки път ми казват след 16ч., тоест май е от 16ч, но съм ходил и на обяд да си вземам и са ми давали също.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Чет 16 юли 2020 13:45


brum написа:Щом са ти се обадили значи са при тях вече и са заведени. Не съм чувал да има политика за раздаване на пратките след определен час. Или поне в 3 от пощенските станции в София (в толкова съм ходил) никога не е имало такава политика.

Когато ми се обаждат на ГСМ винаги казват след 17ч. / това за централна поща/.


Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DAJelev » Чет 16 юли 2020 21:00


За сефте чувам да има час за раздаване на пратките. Имам поръчани над 200 от алиекспрес и ходя да си ги вземам по всяко време на деня. В 2-3 клона съм ходил.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Пет 17 юли 2020 20:32


DAJelev написа:За сефте чувам да има час за раздаване на пратките. Имам поръчани над 200 от алиекспрес и ходя да си ги вземам по всяко време на деня. В 2-3 клона съм ходил.

Може ама у вашто село. У нашто е с час :Mr Green Fun . Днес отидох в 16:50 да си взема торовите инжектори , ама си чаках този път да стане 17 ч. А след мен навалица настана.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Пон 20 юли 2020 8:07


k_garchev написа:Аз получих дисплей за телефон,на който кабела е по къс и не може да се закопчее за платката на телефона.Отворих диспут и с продавача не се разбрахме.Постоянно ми казваше да почистя буксата със спирт и ми предложи refund в размер на 9$,при положение че дисплея струваше повече от 30$.Аз отказах и чаках от алито да решат какво ще стане,като бях добавил и снимки за проблема.От алиекспрес обаче решиха,че ще има refund в размер на тези 9$,които продавача ми предложи.Не знам дали сега мога да направя нещо по случая.Изгорях с повече от 20$.Не съм за парите,но в конкретния случай нямам никаква вина.
Винаги съм колегиален и много рядко отварям диспути,а доста работи поръчвам.Влизам в положение на продавачите в предвид създалата се ситуация и не отварям диспути,но май ще почна да ги режа и това е!Дори и когато съм получавал стоката след като е имало refund съм им връщал парите след това,но този път ме издразниха.

Имал си 2 опции: 9$ refund или Return Goods and Full Refund. Никога, ама никога Али не отсъжда само частично връщане на пари, когато ти не искаш това.
Пример: Не се разбирате с търговеца, нещото ти е безполезно. Ако търговеца ти предложи частично връщане на сума, ти откажеш, после Али отсъжда за частично (това, което търговеца е предложил) или пълно възстановяване и връщане на стоката.
Опция 2: Получаваш нещо, което ти върши работа, но не си доволен от качеството: Искаш частично компенсиране. Ако търговеца не се съгласи, Али отсъжда това, което искаш или по-ниска сума. Максимумът на частично обезщетение е 50%. Т.е. на 10$ не може да получиш повече от 5.

За да не си толкова назад, можеше за 10 лв да пратиш обратно пратката на китаеца и да си получиш парите :c020



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта