Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 15 фев 2022 17:55


Преди 6-7 години съм поръчвал 2 батерии за лаптоп. И двете пристигнаха. Отделно, че съм поръчвал 18650 литиево-йонни батерии и пристигнаха. Преди 3 месеца поръчах 10 АА батерии които само по корпус са АА, но вътре са литиево-йонни. И те пристигнаха. Сега чакам една дето е 20Ah на 12 волта. Търговеца само с батерии се занимава и вярвам, че ще дойде. Това все за поръчки от Китай.

Между другото чакам и 4 LiFePo4 клетки по 100Ah от Alibaba. Търговеца прибра 88 долара за транспорта и само с това се занимава - батерии. И за тях вярвам, че ще дойдат.

По това което съм дочувал е, че проблем с батериите има с несериозните търговци. За да минат по-тънко маркират пакета като обикновен. Стига до Холандия и там на скенера хващат батерии. Обаче пакета не е маркиран като опасен и остава да си виси там. Всичко това е след промените дето бяха преди 5-6-7. Рязко почнаха да искат висока цена за транспорта на батерии защото осъзнаха, че са потенциално опасен товар. Преди това доставка на батерии за радио управляеми модели беше смешна. Сега е съразмерима с цената на батериите.

Та така - подбирате си търговеца за батерията и ще дойде. Ако се гледа най-ниската цена за батерия + транспорт е почти сигурно, че ще увисне по пътя.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Вто 15 фев 2022 18:41


От Китай си беше, сигурен съм.
Според правилата на БГпощи батерии МОГАТ да се получават. Но НЕ МОГАТ да се изпращат от България. Парадокс, но факт.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Сря 16 фев 2022 18:44


Повдигам темата, ето пак ми излезе предложението на търговеца - да отида да проверя в локалния клон на пощата, и че не иска да ми връща нищо.
Като избера Decline, както предния път направих ми излиза ето този прозорец дали не искам да си променя мнението.
Прикачени файлове
Ali.jpg
Ali.jpg (64.01 KиБ) Видяна 2238 пъти


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vandu » Сря 16 фев 2022 21:56


На теб къде ти го дава че е?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Сря 16 фев 2022 22:01


Ами няма проследяване. Seller shipping method имаше за България. Той ми прати една картинка от лани, месец Декември, оттогава му е последната актуализация... От 21-ви Декември досега... няма движение.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vandu » Сря 16 фев 2022 23:04


Отиваш в пощата с номера от алито и ги питаш дали могат да го проверят.
Ако го няма никъде си продължаваш диспута.

ПП: дай номера да го видим какво излиза.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Сря 16 фев 2022 23:30


Продължи си диспута и не се занимавай с глупости. Тези номера не са от вчера.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Чет 10 мар 2022 0:30


Здравейте,днес пробвах да поръчам няколко бройки от един артикул ,но се увеличава и цената на доставка .Няколко пъти съм поръчвал по няколко бройки от един артикул и минава с цена за една доставка .Защо се получава така ?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 10 мар 2022 7:29


Може би излиза от размера на евтиния пакет за доставка. В такива случаи пускам няколко отделни поръчки по един брой, ако са free shipping разбира се


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Чет 10 мар 2022 9:20


Поръчах от друг търговец и за два броя цената за доставка не се променя ,но ако са три и повече доставката скача доста .


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Чет 10 мар 2022 9:20


Поръчах от друг търговец и за два броя цената за доставка не се променя ,но ако са три и повече доставката скача доста .


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 10 мар 2022 9:34


Променя се не само цената, но и shipping method-а. До определен праг минаваш с доставка без проследяване. Над него минаваш на aliexpress saver shipping. Над още един праг минаваш на aliexpress standard shipping.

Преди години я вкараха тази промяна. Явно са предложили на търговците добри условия, защото с малки изключения търговците прилагат еднаква политика на доставките.

При aliexpress shipping-а отговорността, че пратката ще бъде доставена се поема от aliexpress. Ако доставката се провали търговеца не губи пари. За сметка на това доставката е по-скъпа. Което е не-малка мотивация за търговеца. Клиентите обаче продължават да търсят евтини варианти за доставка и така се стига до по-горното :) .

Иначе aliexpress shipping-а за стоки над 10тина долара е съвсем разумен вариант. Пратките пристигат по-бързо и до сега такава пратка не съм губил. С другите непроследими методи на доставка 1-2 от 10 се губят. И на няколко загубени се случва пратката да дойде след месец след като е изтекъл срока и парите са върнати.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 10 мар 2022 9:51


Аз продължавам да получавам пратки подаръци, някой има ли такива случаи, дават ми грубо 90 дни срок, срока изтича, отварям дуспут, китаеца се държи неадекватно като само предлага да си затвориш диспута, че това му пречело на бизнеса, после али експрес одобрява диспута , връщат ми парите супер бързо от 1 до 3 дни и след 2 месеца хоп пратка без пари , вече поне 10 имам такива и ми става чак неудобно :Mr Green Fun


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Чет 10 мар 2022 10:00


Ами прати им някой лев на китайците :mhihi


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 10 мар 2022 10:07


Донкихоте, при поръчката пише full refund ако пратката не пристигне до Х дни. Това което се случва е съвсем нормално. Тия неща са помислени за да е балансирана системата и за двете страни - търговци и клиенти.

А ако толкова ти е неудобно, че условията са такива - бъди добра душа. Пиши на търговеца какво е станало, отвори нова поръчка с коментар да не праща нищо и после потвърди, че си я поръчал. Има как да не ти е гузна съвестта :) .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта