Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 10 мар 2022 10:25


а не бе чак толкова не съм гузен , ама след нова година само са 10- тина а преди години я имам 1-2-3




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 10 мар 2022 21:29


После да не се чудите защо вече няма безплатни доставки до България.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Чет 10 мар 2022 22:36


Абсолютно! Когато един търговец започне да губи повече отколкото да печели от клиентите от определена държава, той или спира да изпраща дотам или слага скъпа, но сигурна доставка.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот toraborat » Пет 11 мар 2022 8:31


Взех една 10"Андроид навигация от търговеца "JUSTNAVI" заедно с панел като за моята кола. Работи идеално, адаптира се към волан и всичко. Разглобих я, оказа се че отдолу е марка Topway която се води сносна китайска марка и има доста съпорт по Андроид форума. И човекът ми отговори на многото въпроси, та съм доволен. По-натам още една с повечко рам памет.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 11 мар 2022 9:42


dontaskdontsay написа:После да не се чудите защо вече няма безплатни доставки до България.


Каспър написа:Абсолютно! Когато един търговец започне да губи повече отколкото да печели от клиентите от определена държава, той или спира да изпраща дотам или слага скъпа, но сигурна доставка.


Принципно сте прави, но само по принцип. Слабо ме вълнува кой каква доставка е избрал, колко печели и т.н. Има цена която е написана, срок който е написан , аз се съгласявам с всичко без да се пазаря за по-ниска цена, нито изнудвам за кратък срок, стоя и си чакам, изтича срока, Али експрес ми казва, че срока е изтекъл и приключват поръчката, аз индикирам , че не съм получил нищо, търговеца ако го интересува изобщо ще драсне един ред и ще предложи удължаване на срока за защита, така правят търговците на които и за които ми пука. Такива , които ми пращат автоматичен оговор, да си затворя диспута, че им вреди на репутацията, без дори да се опитат да ми предложат нещо за решаване на ситуацията и чакат да минат 7 дни али експрес да се произнесе получават произнасяне от Али Експрес да ми върнат сумата. Чисто и просто , аз не хитрувам да получа нещо без пари, аз плащам напред , чакам колкото те са казали, не си изпълняват срока, аз бих се съгласил на удължаване на защитата, нееднократно съм го правил, но при незаинтересованост от страна на продавача на мен ми остава да кажа "ооо съжалявам, че Ви накърних репутацията, ще си затворя диспута и ще пия една студена вода, пък ако имам късмет да дойде стоката някога ще съм много щастлив :screwy
Някак си , не е баш така, аз като не си свърша работата за която ми плащат , връщам пари, предлагам варианти удобни за клиента, оставам на загуба за да запазя клиента , защото той ме храни , така разбирам аз света, може и грешен да ми е мирогледа, но така съм работил винаги и драми нямам.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пет 11 мар 2022 15:06


И аз съм съгласен с Донкихота. Има кратки и ясни условия. Full refund ако пратката не дойде на време. Търговеца сам си преценя устройва ли го или не - да поеме риска и пратката да не дойде или да си намали броя на клиентите заради по-висока цена на доставката.

Да не говорим, че доставката уж трябва да се случи в рамките на 45 до 60 дни, а customer protection period-a e 90 дни. Та реално търговеца е получил още месец отсрочка за да пристигне пратката.

И те така - има търговци дето проактивно и без да те питат удължават срока на доставка. Който го е грижа имам как. Който не го е грижа явно такъв му е бизнеса и си е преценил, че така го устройва.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Svetlix » Пет 11 мар 2022 16:29


Аз пък май попаднах на измамник. Поръчах си една джаджа от Алито и по-точно от този търговец и още я няма. Да, вярно, че е минал само 1 месец, но ми направи впечатление, че магазинът с богат сортимент вече е празен, а отзивите за търговеца са само лоши. Дали да избързам и да си поискам парите обратно или да изчакам още малко?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пет 11 мар 2022 16:54


И да бързаш - няма да имаш успех. Чакаш да свърши времето за доставка и после си търсиш парите.

Преди да поръчвам нещо поглеждам рейтинга на търговеца. Отнема 2 минути и потенциално спестява 20 минути занимавки после. Отделно нервите.

Наскоро имаше търговец с 30 отзива с 5 звезди и 1 отзив с 1 звезда. Малко повече гледане показа, че 30те отзива с 5 звезди са дадени в един ден от една държава. Явно и това се предлага като услуга вече. Та имайте едно наум като гледате звездичките под името на търговеца. Не винаги дават достатъчно информация и при по-скъпи неща е добре да се заровите малко по-детайлно в рейтинга му.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Svetlix » Пет 11 мар 2022 17:47


Благодаря за отговора. Явно ще почакам още 70 дни. За 90 лв става на въпрос. Все съм си мислил, че там няма такива неща, но явно ги има. Сега като почнах да гледам feedback-а на всеки търговец и забелязвам, че има и други търговци с подозрително ниски цени, с над 2900 артикула, но без отзиви.
Ще пробвам да драсна на китайчето да видим, какво ще смотоляви. Пратката е невъзможно да се проследи. Явно е дал някакъв фалшив номер на товарителница.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Пет 11 мар 2022 18:41


Светльо, не се притеснявай.
Просто следи времето на пратката. Като останат два дни отвори диспут. И не се обяснявай на китаец. Повечето са...


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Пет 11 мар 2022 21:15


DоН_КuХоТ моя коментар е свързан с коректни отношения към заинтересовани и коректни търговци. Другите които не ги интересува какво се случва въобще не ги броя. От толкова много подарени пратки които си получил обаче не ми се вярва всички търговци да са били незаинтересовани и/или некоректни спрямо теб.

Някой успял да плати поръчка от Али през Webmoney откакто започна войната?
Днес пробвах да платя с Webmoney и ми изписва, че този метод е временно недостъпен.
Предполагах, че нещо такова ще се случи защото и Megabonus и Webmoney са руски системи, но в Webmoney имам някаква сума с която плащам в Алито и хич не ми се иска да изгарям с нея. Вече се замислям дали да не си я преведа към някоя карта, че като гледам как потъват руснаците нищо чудно да увисна :rolleyes


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Вто 17 май 2022 9:20


Зная, че темата е за Алиекспресс. Но днес нещо интересно стана. Моят колега си поръча една тениска от Ебай, артикулът е пратен от УК. Сега трябваше да плати ДДС и митническо представителство на БГ ПОЩИ. Нормално ли е ако си платил VAT един път на Ебай, да трябва да плащаш същото нещо и на българските митници?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 17 май 2022 9:26


Още нещо интересно , попаднах на търговец , от който съм пазарувал веднъж, исках да поръчам и друг артикул, попитах го но докато ми отговори реших , че съм открил какво ми трябва и направо го поръчах, при което търговеца ми написа, че съм поръчал артикул, който не е това, за което съм го питал и че той не предлага точно това , което търся, помоли ме да откажа поръчката , за да ми бъдат върнати парите и да не получа нещо, което няма да ми свърши работа. Али Експрес върнаха парите на 3-тия работен ден. :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Вто 17 май 2022 15:38


stefan4o написа:Зная, че темата е за Алиекспресс. Но днес нещо интересно стана. Моят колега си поръча една тениска от Ебай, артикулът е пратен от УК. Сега трябваше да плати ДДС и митническо представителство на БГ ПОЩИ. Нормално ли е ако си платил VAT един път на Ебай, да трябва да плащаш същото нещо и на българските митници?

Не е нормално. Да занесе фактурата от ebay и да покаже, че ДДС-то му удържано.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Вто 17 май 2022 17:14


Той вече ги плати :banghead



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта