Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Пет 12 мар 2021 22:20


beuchat написа:За руския не знам,но директно от линка,който си сложил,на опциите си пише отделно всичките видове бушони и отделно държача.За мен няма нищо нередно с обявата,просто както каза колегата винаги трябва да четеш описанието и чак тогава да поръчваш.Това е и цаката с поръчките от Али.

Almost............си прав, ама не съвсем.
Точно затова писах, че измамата е изпипана. Защото като я гледаш на английски изглежда наред, ама на руски е съвсем различно.
Сложил съм един китайски цитат в предния ми пост, него внимателно ли го прочете?
А разбра ли го?
При диспут, никой не гледа руския вариант и клиента е прецакан.
Никой англоговорящ няма да си купи такива бушони, щото цената е 5 - 10 пъти по-висока от нормалната. Целта са рускоговорящите, защото те съвсем разбираемо ще си мислят, че ще получат държачи, а не само бушони и затова биха поръчали.
Най-лошото е, че даже и този Игор от поддръжката за руснаци, почти не разбира руски и не съм убеден, че схвана какъв е номера на китайката.
Знам, че трябва да чета внимателно, не поръчвам за първи път. Заедно с тази поръчка поръчах още няколко вида подобни държачи и няколко вида резервни бушони от различни търговци. Повечето вече пристигнаха и всичко е точно. Ама се оказва, че даже да четеш внимателно, пак могат да те излъжат.
От Нова Година, плащам ДДС още при поръчката и затова на пратките си пишат реалната стойност, този тарикат даже ДДСто е откраднал и е писал 4 пъти по-ниска стойност.




Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Пет 12 мар 2021 22:31


Страничен въпрос не свързан с измамата. Как и на кого плащаш ДДС още при поръчката, това не го разбрах :rolleyes


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Пет 12 мар 2021 23:04


Аз съм в Англия, не съм в Европейския Съюз и правилата се промениха. Като стигна до плащане към цената се добавят 20% отгоре, даже да поръчваш нещо за стотинки. След Нова година си изпратих багаж за мене си от България за Англия, и на него му платих ДДС.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот System_error » Пет 12 мар 2021 23:50


Еми няма как. След като не си в Европа - плащаш. Пак, че не са те карали да пишеш Packing List и CMR.
:biggrin
Това в кръга на шегата, ама нали знаеш за майтапа :smile


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Съб 13 мар 2021 1:10


Бъди по-хитър от китайчето и си пусни възражение на диспута,в което им скрийншотнеш описанията на двата езика,като им докажеш,че са 2 различни по смисъл текста,а не просто текст преведен на 2 езика.В допълнение може да напишеш,че този артикул ти е особено важен и в момента търпиш загуби,поради това,че си го чакал ххх време,а реално си получил нещо съвсем друго.Също така бъди нахален в комуникацията,защото когато ми се е налагало да стигам до чат платформата им,първите няколко пъти ми се включваше бот.След като бях по-настоятелен се свърза човек с мен.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 2:16


Точно така и направих, ама тоя Игор не написа даже една руска дума без грешка и доста зор видях с обясненията. А измамата може да бъде разбрана, само от някой, който знае руски. Няма гаранция, че който разглежда апелацията ще разбере какъв е проблема. Затова и не съм оптимист за крайният резултат.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hristodj » Съб 13 мар 2021 7:14


Колега сега разгледах твоя линк. Мисля че си бързал нещо и не си догледал. Когато избираш какво да поръчаш си пише "бушон само" и колко ампера. Последното е само за държач.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 10:38


На никой не му трябват само държачи, затова обикновено се продават заедно с бушони. Това fuse 16A only, може да се тълкува и че всички държачи ще бъдат с 16А бушони вътре, а не с 6А примерно. Ако не беше двусмислено, нямаше да сложат такъв голям червен предупредителен надпис, който да уточнява, че ще пристигнат само бушони без държачи.
В руския вариант този червен надпис е на китайски, случаена грешчица.
В английското заглавие последните три думи са, че не е комплект. В руския вариант тези три думи липсват, още една случаена грешчица.
Характеристиката на покупката в руския вариант изглежда така:
10pc +15A fuse only

А в английския вариант изглежда така:
10pc, fuse only

Замяната на английска запетайка с руски плюс е още една случаена грешчица.
Факта, че въпреки подробните ми обяснения даже вие не можете да видите тази очевидна измама, ме прави песимист, че някой китаец с нулеви знания по руски ще схване каква е хватката. Китаеца ще взема решение без допълнителни въпроси, дето да му изяснят разликите в английския и руския изглед.
Прикачени файлове
бушони40ф.jpg
бушони22ф.jpg


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Съб 13 мар 2021 12:43


ktamen написа:На никой не му трябват само държачи, затова обикновено се продават заедно с бушони. Това fuse 16A only, може да се тълкува и че всички държачи ще бъдат с 16А бушони вътре, а не с 6А примерно. Ако не беше двусмислено, нямаше да сложат такъв голям червен предупредителен надпис, който да уточнява, че ще пристигнат само бушони без държачи.
В руския вариант този червен надпис е на китайски, случаена грешчица.

Тоя руски надпис сигурно е автоматичен превод. А това дали на някой му трябват или не му трябват държачи без бушони са теории. В eBay примерно може да продаваш всякакви подвеждащи неща, важното в описанието (а не в заглавието) да е пояснено, че не е еди какво си както си мислиш, а нещо друго. И eBay се правят, че няма проблем. Щом те правят цигании, какво остава за Али.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 13:05


Можеше да пробваш как изглежда автоматичен превод преди да пишеш icon_idea
Держатель предохранителя солнечной батареи 1000 В постоянного тока Предохранители 10A / 15A / 30A высокого напряжения для защиты солнечной системы Не один комплект

Това е автоматичния превод на английското заглавие, както виждаш последните три думи не изчезват по магически начин, значи някой ги е изчезнал.
Очевидно нямаш никакъв опит с eBay. И там има измамници, ама там правилата са железни и много жестоки. Подобен случай няма изобщо да стигне до разглеждане, защото продавачът предварително е наясно, че ще завърши зле за него и затова парите се връщат много преди да се стигне до реално разглеждане на спора.
Наказват се всякакви грешки навсякъде в обявата, разбира се това важи и за заглавието. Последния ми проблем в eBay беше заради една машинка, дето в заглавието пишеше, че е с батерия, а тя дойде без батерия. Продавачът дори се съгласи да я ползвам няколко дни и да я напълня с прах, докато ми пристигне друга и после пак ми върна пълната сума, включително пощенските разходи.
Наказват се не само очевидни несъответствия, но и заблуждващи текстове и/или снимки.
Ето ти снимки на заглавието и на описанието. В описанието пише боди онли, без батерия. Ама тези 3 Ач в заглавието са предостатъчни за връщане на пълната сума.
Прикачени файлове
бушони60ф.jpg
бушони61ф.jpg
бушони61ф.jpg (86.42 KиБ) Видяна 584 пъти


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Съб 13 мар 2021 13:44


Не губи надежда.До сега всеки диспут,който съм пускал съм го печелил,именно заради издънки в описанието на продуктите.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 14:03


beuchat написа: надежда.

Това е твърде силна дума, все пак ще загубя 13 паунда, все някак ще оцелея и без тази толкова крупна сума :mhihi
И аз не бях губил диспут досега, ама явно защото не бях попадал на такъв професинален измамник. Досега съм спечелил десетина диспута, а този го загубих. В апелацията предупредих, че ако я загубя ме губят и като клиент. При последната ми поръчка ми излезе предлоджение да поканя приятели да се регистрират, всеки от тях щеше да получи по 20 паунда бонус, а аз по 10 паунда за всеки от тях. Значи един клиент се оценява поне на 30 паунда. А мен искат да ме жертват само за една трета от това число.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hristodj » Съб 13 мар 2021 16:04


И аз ползвам приложението на руски. Няма никакви плюсове. При мен си е ясно. Няма как да се обърка в обявата от линка. Незнам дали има значение през къде се отваря.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 16:35


Плюсът ще го видиш след като поръчаш в потвърждението на поръчката.
Качил съм ти снимка. На снимката се вижда и друго потвърждение за практически същите бушони, само че от коректен продавач на коректна цена. Ето ти я още веднъж, плюсът е в това заграденото:
Кое ти е ясно, ето това предупреждение и то ли ти е ясно :bowdown :bowdown :bowdown
请指出6、10、15A、20、25、30只一个保险丝。这意味着不包括保险丝支架。

如果你想保险丝支架,你只有购买保险丝支架。
Прикачени файлове
бушони22ф.jpg


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hristodj » Съб 13 мар 2021 16:53


Значи преди да поръчаш нищо не е подвеждащо. След като си го поръчал са те подвели. Аз май не разбирам .
Спирам да пиша . Темата стана мазало.
Иначе по нагоре писах за едни слушалки от Турция. Пуснах диспут . Скрийн шотове всичко. Диспута беше че срока изтече пратката не е доставена ,продавача не отговаря. Трака номера не се обслужва. Парите ги върнаха.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта