Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 17:34


hristodj написа:Значи преди да поръчаш нищо не е подвеждащо.


Преди поръчаш, подвеждащи са липсващите три думи от английския текст и червеният надпис на китайски.
Ако в потвърждението го нямаше този плюс може би щях да забележа измамата навреме и да канцелирам поръчката, и щяха да ми върнат парите.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Съб 13 мар 2021 19:10


ktamen написа:Очевидно нямаш никакъв опит с eBay.

Очевидно говориш празни приказки.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 19:31


777 написа: празни приказки.

За разлика от твоите умнотии, моите празни приказки са подкрепени с реален пример.
Твоите умнотии са си просто умнотии без реално съдържание.
В eBay могат да те излъжат, само ако не се оправяш с менюто на платформата и не знаеш си как да искаш парите обратно.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Съб 13 мар 2021 20:46


ktamen написа:
777 написа: празни приказки.

За разлика от твоите умнотии, моите празни приказки са подкрепени с реален пример.

Няма какво да се нервиш на хората - да си гледал добре.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 13 мар 2021 22:43


Животът е много по-лесен и приятен, ако не се отнасяш с подозрение към всяка запетайка.
Сещам се за една тема за измамник в този форум, беше продал заварявани джанти на друг съфорумец. Измамника даже се хвалеше колко ловко го е изиграл и в темата изобилстваше от коментари от сорта - Кьорав карти не играе и оправдаваха измамата. Поне за мен подобни коментари са гнусни и измамата си остава измама без значение дали жертвата е лекомислена и доверчива.
Писах в тази тема най-вече за да предупредя, че колкото и да внимаваш, винаги може да те измамят. Повечето коментирали изобщо не си направиха труда да се замислят за тази случка, а вместо това злорадстват, че китайците правилно са ме изиграли. Ами не е точно така, губейки клиент, китайците губят многократно повече от парите за семки, които са ми измъкнали. Поне за мен тази покупка беше много полезен и много евтин урок, че Алиекспрес не е еBay и измамите са много по-вероятни. А само преди 10 дни спорих с един румънец, че защитата на клиента е на същото и дори на по-добро ниво, явно той е бил прав, а аз съм грешал.
Така или иначе се изненадах че темата се напълни с неадекватни и безполезни отговори, подобни на горния коментар.
Кое бе kris11 трябваше да гледам по-внимателно и какво съм пропуснал да прочета?
Може би това:
请指出6、10、15A、20、25、30只一个保险丝。这意味着不包括保险丝支架。

如果你想保险丝支架,你只有购买保险丝支架。

Ти щеше ли да го прочетеш преди да поръчаш?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Съб 13 мар 2021 23:33


Хайде стига си се вайкал. Купувай от eBay като си разбирач и не се оплаквай, че те е измамил китаец с обява на руски.

Конкретен пример ще дам за eBay. Виждам обява HDMI->VGA преходник на някаква минимална цена от около $2. Малко се учудих как става след като конвертирането не е толкова просто. Без малко да поръчам, но взех да проучвам по-подробно и се оказа, че това не е адаптер/преобразувател от цифров в аналогов сигнал, а чисто и просто HDMI конектор свързан с VGA конектор чрез къс кабел. Това, че няма полза от такова нещо и по снимка всеки си мисли и очаква реален преобразувател няма значение. В описанието на обявата обаче се оказва, че пише много ясно, че е просто кабел. Опитах се да подам оплакване в eBay, че това е измамно подвеждане - няма такъв вариант. Може да се оплачеш от невярно описание, не и от подвеждащо заглавие и картинка. Нямаше и жалба в свободен текст.

Последна промяна от 777 на Съб 13 мар 2021 23:45, променено общо 1 път.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Съб 13 мар 2021 23:45


Поръчах си едни клапи за въздуховоди на 200мм със задвижки. 35 долара клапата. Оставих и 45 долара за доставка по DHL. Ония калъф ги пуснал по aliexpress standard shipping-а и вика, че като дойдат да съм отворил dispute и щял да върне разликата в парите.

Само дето мен тия клапи ми трябват за другата седмица и затова ги пуснах по DHL. Та сега хем ще дойдат бавно, хем ще трябва да платя и 10тина долара горница за таксите на пощите (на DHL митническото представителство им е включено като цена в транспортната услуга). Ама тъй - тука ще ям дървото.

Отделно заръчах едни серво мотори от Франция. Пише metal gear, дал снимка как вътре са с някакви лъскави метални колела. Мен ми трябват 3-4кг/см да носят по сметки, а тези са до 12кг/см. Обаче при събиране на тестовата постановка и пускане един час да отваря/затваря т'ва дето му е вързано от другият край сервото дава фира. Слагам второто и пускам пак теста и през т'ва време отварям първото да видя к'во става. Вътре зъбните колела пластмасови и с ниско чело. Посмъртно няма как да понесат 12кг/см. И докато снимам да пускам dispute чувам как и второто серво дето върти в момента сменя звука и дава фира. А заръчах 8 броя. И те така - отворих dispute. И двете сервота с оронено зъбни колела се оказаха. Поръчах друго от hobbyking. За двойни пари, ама поне от там не въртят такива номера.

Абе каръщина нещо напоследък. Дали не трябваше утре да го пусна тоя тест със сервото се чудя...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Нед 14 мар 2021 0:54


777 написа:Хайде стига си се вайкал. Купувай от eBay като си разбирач и не се оплаквай, че те е измамил китаец с обява на руски.


Само като гледам каква радост ти доставя моето вайкане и оплакване и хич не ми се спира :mhihi
Поне доколкото съм запознат, за да се оплачеш, трябва да си поръчаш. Защо не прежали 2 долара да видиш какво ще се случи, просто така за спорта. 99% съм сигурен, че щяха да ти върнат парите
Допреди десетина дни аз и за Али експрес бях сигурен, че няма как да стане измама, възможно е да греша и за eBay. Ама все пак от eBay съм купувал много повече неща, проблемни са били пак около десетина поръчки, само три от тях стигнаха до реално разглеждане, но и трите не бяха от бизнес акаунти. Двама тарикати от Австралия, и някакъв тъп руснак тук, в Лондон.
Познати са ми се оплаквали от измами и в еBay, ама те просто не са си търсили правата - Писах на продавача и той ми отговори, че там си пишело нам си кво си и дотам. Изобщо не знаят, че няма никво значение какво е отговорил продавача на обикновено лично съобщение. А трябва просто да цъкнеш Return this item и после следваш стъпките на менюто. Но обикновено не се налага да правиш нищо повече, защото продавачът омеква и връща парите много експедитивно. Лошото е, че измамните обяви си остават в същия вид и явно не всички си търсят правата.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Нед 14 мар 2021 12:00


ktamen написа:Поне доколкото съм запознат, за да се оплачеш, трябва да си поръчаш. Защо не прежали 2 долара да видиш какво ще се случи, просто така за спорта. 99% съм сигурен, че щяха да ти върнат парите

Не е въпросът да ми върнат парите. Исках да подам сигнал за да отрежат измамника, а имаше поне 7-8 аналогични оферти. Според eBay излиза, че ако точно опишеш какво продаваш няма проблем да изглежда подвеждащо в заглавието. А човек ако не е наясно доколко сложно е да се реализира даден продукт, може да не се усъмни в цената и съответно да не чете внимателно описанието. Отделно при много евтини стоки отпада вариантът за връщане, защото пощата ще е по-скъпа. Така че са идеален вариант за измами на дребно в по-голямо количество. Ако от време на време се връщат парите на по-ядосаните жертви, може да се докара и висок рейтинг.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Нед 14 мар 2021 14:47


Още в първия ми отговор към теб се съгласих, че и в eBay има измамници. Но връщането на парите там е много по сигурно. Ако моят проблем с бушоните беше в еBay, щях да си получа парите обратно без дори да се стигне до разглеждане на спора.
И измамници и в еBay има в изобилие, дори бях пуснал тема viewtopic.php?f=67&t=482133&hilit=%D0%91%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE как може да се пазарува безплатно от такива измамници. Ама явно не всеки си търси правата и затова фалшивите обяви не намаляват.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Нед 14 мар 2021 21:16


[img]
Screenshot_2021-03-14-21-14-00-174_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
[/img]Поредната осрана тема. Към главните герои - винати има някой с по-голяма пишк@ от собствената ти!
п.п. да не съм офф - чакам ей тая джиджавка
Прикачени файлове
Screenshot_2021-03-14-21-14-00-174_com.alibaba.aliexpresshd.jpg


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Пон 15 мар 2021 0:34


Ще ти издам една тайна - Тарикатлъка не е най-висшата добродетел и само тънкопишковците се вълнуват от чуждите размери.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ssssl » Пон 15 мар 2021 1:54


777 написа: Отделно при много евтини стоки отпада вариантът за връщане, защото пощата ще е по-скъпа..

При връщане таксата за шипинг се плаща от продавача и в почти всички случаи той връща парите без връщане на стоката, за да не плаща и за шипинга.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пон 15 мар 2021 9:32


Към алиекспрес ли таксата се плаща от продавача? Ако да - нещо ново е за мен. До сега съм мислел, че таксата за връщане се поема от купувача...


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Пон 15 мар 2021 18:02


Странен народ сме българите.
Колегата пише за да предупреди всичко живо що чете тази тема за ясна измама и за да предпази други.
Вместо благодарности, обаче получава насмешки и глупости от сорта "не мрънкай, да си чел" или "и тая тема се осра".
Какво да чете бе колеги? Какво е насрано?
Утре Вие четящите като се опарите по същия начин, ще си мълчите ли или ако пишете тук за измамата, темата ще е насрана? Нали в тази тема се обсъждат покупки от Али и проблеми с тях или бъркам?
Как един не вникна в проблема и не каза "Благодаря, че ми отвори очите за такава измама".
Този форум е за да споделиш / помогнеш / предпазиш колега / приятел!
Не да се кефиш как се е наиграл и да го съветваш да чете при положение, че ясно и неколкократно се написа, показа и доказа каква заигравка има с текста на руски и да четеш файда няма. И то беше обяснено като за малоумници, защото много не вникнаха в проблема след първото ясно обяснение. А подобни подробни обяснения в желанието си да предпазиш другите изискват време за писане и уважение и благодарност към пишещият ги, защото идеята му е ясна. "Аз се опарих и ако мога с написаното тук да предпазя някого от измама в Алито ще е добре".



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 133 госта