Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ivo_555 » Сря 19 авг 2020 14:40


Ясно, и аз така предполагах, значи търся някой без екстри, с голяма батерия, колкото да показва кой звъни. Благодаря.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот tdi fen » Чет 27 авг 2020 20:30


някой получавал ли е пратка от AliExpress по Спиди ? като в случая международния куриер е meest europe


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 27 авг 2020 20:33


Нещата поръчани от Франция/Чехия идват по този начин. Ако е евтиният транспорт идват до офис на Speedy. Ако е DHL идват пак през Speedy, но до адрес.

Имам 5-6 пратки по този начин. В Speedy отиваш с лична карта и си вземаш пратката.

Да споделя нещо ново което нашите пощи предлагат като услуга. Ако имаш пратка в клон Х можеш да идеш в клон У и да поискаш да ти я пренасочат към тях. За целта се пише едно писмо в свободен текст, плаща се 2лв такса, писмото се изпраща по служебен ред до клона където е пратката и като пристигне там хората засилват пратката към новият клон. Дали ще има такса и за това, за това че пратката е обикаляла клоновете - не знам.

А иначе историята с тая пратка е интересна. Получавам SMS от клон 1166, че имам пратка при тях. Обаче си поглеждам в Aliexpress и не виждам пратка с такъв номер да се чака. Клона се намира там където ни е новият офис (от февруари/март е преместен), но никога не съм поръчвал нищо на адреса на новият офис. Съответно решавам, че има някаква грешка в пощите и отсвирвам. Обаче преди два дни до офиса стига известие за пратка. Пращат ми го на снимка и гледам моето име и същата пратка. Почесвам се по главата и отваря Aliexpress и почвам да гледам стари поръчки. И една поръчка от февруари месец дето е приключила с dispute има този тракинг номер. Аз в шок - осъзнавам какво се е случило. Пратката е стигнала до клона до старият офис, тези по някакъв начин са разбрали къде ни е новият офис и са я пренасочили.

Пратката подлежеше на връщане на 1ви септември, ама аз нямам как да стигна до София до тогава. Обаче след няколко разговора с пощите разбрах за тази услуга описана в началото (пренасочване на пратка) и сега си чакам пратката за 10 долара дето е от преди коронавируса да стигне при нас...


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_ss » Пет 28 авг 2020 11:52


brum написа:Да споделя нещо ново което нашите пощи предлагат като услуга. Ако имаш пратка в клон Х можеш да идеш в клон У и да поискаш да ти я пренасочат към тях. За целта се пише едно писмо в свободен текст, плаща се 2лв такса, писмото се изпраща по служебен ред до клона където е пратката и като пристигне там хората засилват пратката към новият клон. Дали ще има такса и за това, за това че пратката е обикаляла клоновете - не знам.


Когато пишеш адрес на доставка, пиши и до кой пощенски клон искаш да се достави. Например на Варна, пощенският код е 9000, аз искам да си получавам пратки в клон 10 и пиша 9010 или преди като съм живеел до клон 2, пишех 9002. По този начин директно ги пренасочват към клона.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пет 28 авг 2020 16:02


Писах и номера на клона. Че в Хасково дето чаках пратката има няколко клона :) .


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Съб 29 авг 2020 9:56


пичове, опитвам се да платя с виртуална виза на ДСК за поръчка в алиекспрес, с която съм плащал многократно. да, ама не - отказва плащане по някаква причина. изтрих и добавих картата наново - не помага. някакви идеи как да реша проблема?

п.п. сега говорих с банката и се оказва, че те са ми блокирали картата от съображения за сигурност. преди седмица от този електронен дрешник: www.farfetch.com , когото никога не съм посещавал, са се опитали да ме таксуват с 430 евро. хубавото в случая е, че имах десетина лева по сметката, които са си останали там. та, имайте едно наум
Прикачени файлове
ali_denied.jpg
ali_denied.jpg (58.54 KиБ) Видяна 2472 пъти


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ivo_555 » Вто 01 сеп 2020 19:39


Е то ей на за това са тия виртуални карти, аз понякога държа по стотина лева вътре, и все се каня да престана с тази практика.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Сря 02 сеп 2020 10:30


ivo_555 написа:Е то ей на за това са тия виртуални карти, аз понякога държа по стотина лева вътре, и все се каня да престана с тази практика.

И аз дълго време държах кръгло 100лв да са ми готови за плащане. Но след като веднъж ме прецакаха и теглиха около 70лв с някакъв скалъпен абонамент, намалих постоянната сума. Успях да си върна "абонамента", но беше доста дразнеща наглост. Плащам нещо и ония пробутват месечен абонамент на принципа "ако не потвърдиш отказ, значи си съгласен", а аз не съм заглеждал какво точно пише. Добре че имах SMS известяване и видях веднага тегленето.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Сря 02 сеп 2020 12:09


днес си взех новата пластика и за всеки случай активирах 3-D парола (потвърждаване през телефон за всяко плащане). посъветваха ме и да не запаметявам номера на картата никъде в електронни магазини.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Сря 02 сеп 2020 14:20


Да де ама тая 3D парола не важи навсякъде. Полу защита.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Сря 02 сеп 2020 17:48


Заръчвам една луничка за баня (цяло тяло, не само лампата). Пише там RA > 90, LED-а бил CREE. И съответно луничката с 2 долара по-скъпа (от 10 на 12). Отделно, че и доставката им с долар по-скъпа.

Идва луничката, отварям и вътре вместо CREE се мърда една масовка като на другите лунички с RA ~80. Много ме дразнят!

Ама поради факта, че очаквам цигански номера от тях поръчвам по 1 бройка за мостра. Останалите 10 ги поръчах от по-евтините днес.

За тази луничка става дума - https://www.aliexpress.com/item/4000540148358.html .


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 02 сеп 2020 18:02


Пусни диспут,че продуктът не отговаря на описанието,та да се научат тези китайци!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Сря 02 сеп 2020 18:49


777 написа:Да де ама тая 3D парола не важи навсякъде. Полу защита.
Да, ама в оня Е-дрешник важи, а пък от друго място не са опитвали да ме преджобват [emoji6]


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Сря 02 сеп 2020 19:03


beuchat написа:Пусни диспут,че продуктът не отговаря на описанието,та да се научат тези китайци!


Нимоа! Пратката е на 1 месец. Хванах последните дни на feedback-а. А и такива технически детайли са трудни за доказване. Ако имах CRI метър - да. Ама такова струва колкото всичките лампи в еднофамилна къща.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот rld » Чет 03 сеп 2020 10:24


Пристигнаха ми крушките, но не съм доволен от опаковането [emoji57] нищо че не са стъклени, а силиконови. Дано все пак има работещи Изображение



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan, Totko и 142 госта