Телевизор 50''

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Телевизор 50''

Мнениеот 777 » Нед 30 май 2021 12:41


fur1ous написа:Ъпдейти за TV мен до са не сега ми трябвали, ама щом казваш

Имам предвид, че Андроида през няколко години става несъвместим с новите приложения. А аз мисля, че нормален ТВ може да се ползва повече от 10г, да не казвам 20.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Телевизор 50''

Мнениеот fur1ous » Нед 30 май 2021 13:41


Новите приложения?
Надали ще има много ново и различно за Android TV което ще излезне. А винаги може да ползваш предишната версия дори да не се поддържа новата, да не говорим,че за момента всичко което ти трябва за Andoid TV тръгва и на Android 6.0.
Реално погледнато това не е телефон,че да има нещо ново и различно и да ти е жизненонужен този ъпдейт, да не говорим,че за 2020 примерно масово използваната версия Android е 9.0. т.е масовката ползва 2 рейлиза назад и това винаги е било така.
Аз просто обичам нещата ми да са интегрирани, а не отделни защото това създава други "проблеми"

А след 10 години, Я камилата, я камиларя. Реално пак ще си имам интегрираните неща като Chromecast,Google Assist,Youtube,Netflix. Ако толкова ми трябва това жизненоважно Android приложение което не тръгва на Android 9 ( TV-то е с 9ка в момента). Ще си купя тогава този така безценен външен бокс. Или просто ще си ползвам HTPC-то под телевизора.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Телевизор 50''

Мнениеот 777 » Нед 30 май 2021 14:12


fur1ous написа:Или просто ще си ползвам HTPC-то под телевизора.

Е като имаш HTPC няма какво да говорим за боксове.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Телевизор 50''

Мнениеот fur1ous » Нед 30 май 2021 14:18


Никои бокс/Android TV не може да го замести реално, просто са различни неща


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Телевизор 50''

Мнениеот group® » Нед 30 май 2021 17:51


И аз съм си харесал Xiomi за следващ телевизор поне 65, ама сегашния панасоник виера, уж смарт и на поне 8г, не се предава.
Идеята ми е, че определено бих заложил на андроид. Xiomi, за сега, показват голяма устойчивост в поддръжката/ъпдейтите. За разлика от традиционните марки, като Панасоник, които правят нещо супер скъпо и ново, а после го изоставят. За моята виера ъпдейтите спряха след 2г, сигурно. И дотам. А беше топ оф дъ топ уж. Телевизора си е екстра де, но практически не мога да му ползвам смарт опциите, защото приложенията за телефон са супер бъгави и зле - не можеш да въвеждаш текст в тубата, не можеш да кастваш. Тоест можеш, ама с цената на толкова усилия и бъгове, че предпочитам да си запаля плей стейшъна.

След тази препоръка на fur1ous, определено ще заложа на xiomi (само да се предаде тоя :Mr Green Fun ).

п.с. И аз не искам каст устройства. Мислил съм го и дори съм пробвал, ама не ми се занимава.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Телевизор 50''

Мнениеот netizen » Нед 30 май 2021 18:36


Интересно, не бях виждал Xiaomi тв.. ще ида да погледна :th_up Благодаря :beer

Имам едно Sony андроидно, което ми къса нервите яко :thumb_down Супер бъгаво и бавно нещо :stumm


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Телевизор 50''

Мнениеот group® » Нед 30 май 2021 19:14


Аз бях гледал този 65 инча https://edigital.bg/led-televizori/xiao ... erm=807981
За 1150лв изглежда екстра.
Но сега видях, че в Ситител ги няма вече 55 и 65 инча, което ме навежда на идеята, че ще се появява нещо ново. А може просто да са се отказали от едрогабаритна стока :biggrin

п.с. май трябва да си пусна отделна тема аз, че сега изпаднах в една дилема за проектор...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Телевизор 50''

Мнениеот 777 » Нед 30 май 2021 20:41


netizen написа:Имам едно Sony андроидно, което ми къса нервите яко :thumb_down Супер бъгаво и бавно нещо :stumm

Поради тази причина аз казвам, че Андроид в ТВ не е върхово постижение. Моето Сони е без Андроид и не се оплаквам. Има 2-3 пропуска от типа на дребен шрифт като показва номер на канал и инфо за предаването или излизането от различни режими към ТВ с различни бутони, но като цяло бива - картината най-вече. С едно Raspberry му пускам Kodi прави каквото ми трябва.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Телевизор 50''

Мнениеот fur1ous » Нед 30 май 2021 22:10


Имам Xiaomi-то от година вече, Android-a бачка перфектно няма лагове и тн. Като цяло нямам оплаквания от телевизора.
Да кажа само, че звука нямам идея как е, вързан е с усилвател и не му ползвам аудиото.


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Телевизор 50''

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 31 май 2021 8:09


Проблемът с болшинството Android TV телевизори и боксове е Automatic Frame Rate (AFR).
Тъй като резолюцията на графичния интерфейс в ATV е фиксирана на максимум 1920х1080 (FHD), a AFR-ът работи само в специализираните Прайм видео, нетфликс и може би вградения от производителя плейър, всичко се даунскейлва до 1920х1080@50Hz.
Викаш си, ефаси, гледам 4К, а то - патки!
Да не отваряме за пастру ДТС-Х, ХД, долби труехд и атмос към ресийвър.
Аз тая преефафка не мога да я преживея и отписах консолидацията на всичко в телевизора като универсален мултимедиен център.
Ползвам нвидия шийлд и амлоджик кутийки с линукс за Коди. Само там са изпълнени почти изцяло изискванията ми за картина и звук.

В крайна сметка реших, че ATV телевизор не си заслужава на този етап. Т.е. не ми е определящ фактор в сравнение с параметрите на дисплея.
Но пък тези модели, които си заслужават, така и така са с ATV. Като изключим голдстар LG и самсуняците, каквито не си купувам...

И те такааам...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Телевизор 50''

Мнениеот Winner25 » Вто 02 ное 2021 13:47


Някой да има впечатления от следните модели:
1. SONY KD55XH8077SAEP
2. LG LED 55NANO773PA
3. LG LED 55NANO753PA
Предпочитанията са ми към сони-то заради андроида, но ако лг-то е по добро бих взел него.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Телевизор 50''

Мнениеот viksanlg » Вто 02 ное 2021 19:29


ChimeyJimmey написа:Проблемът с болшинството Android TV телевизори и боксове е Automatic Frame Rate (AFR).
Тъй като резолюцията на графичния интерфейс в ATV е фиксирана на максимум 1920х1080 (FHD), a AFR-ът работи само в специализираните Прайм видео, нетфликс и може би вградения от производителя плейър, всичко се даунскейлва до 1920х1080@50Hz.
Викаш си, ефаси, гледам 4К, а то - патки!
Да не отваряме за пастру ДТС-Х, ХД, долби труехд и атмос към ресийвър.
Аз тая преефафка не мога да я преживея и отписах консолидацията на всичко в телевизора като универсален мултимедиен център.
Ползвам нвидия шийлд и амлоджик кутийки с линукс за Коди. Само там са изпълнени почти изцяло изискванията ми за картина и звук.

В крайна сметка реших, че ATV телевизор не си заслужава на този етап. Т.е. не ми е определящ фактор в сравнение с параметрите на дисплея.
Но пък тези модели, които си заслужават, така и така са с ATV. Като изключим голдстар LG и самсуняците, каквито не си купувам...

И те такааам...

Малеее чета два пъти и нищо не вдявам все едно е на гръцки...
Темата ми е интересна и и аз следя за телевизор със сходни размери, но ако може малко по простичко като за мен да те разбера.
Въъъъййй толкова тъп не се бях чуствал в ефир...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта