Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот forski » Вто 08 авг 2017 9:14


Проблеми с паленето не би имал ако купиш хубава машина, хубавите марки са две, въпроса е че в твоя случей са неоправдано скъпи!
Въпреки че Щил 170 е 370лв. а малката Хускварна е около 350лв. и знаеш че имаш машина на която може да разчиташ, и с която можеш да си поддържаш двора, и дови да режеш по-тънки метровки за огрев. Като дългосрочна инвестиция си заслужава. И това което на мен лично най много ми харесва в тези малки машини, е че са леки и удобни като детски играчки, спокойно може да боравиш с тях дори и с една ръка. Единствения проблем е по-високата цена, въпреки че в дългосрочен план 350лв. не са болка за умиране.
Винаги съм ЗА т.нар. маркова техника, защото знаеш че когато ти потрябва, дърпаш въжето и пали, и работата върви.
Другото са компромиси, и много нерви.
p.p. Довечера ще ти пусна само една снимка, на която се вижда какво значи да имаш истинска машина, макар и 30 годишна :biggrin




atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот atrt » Вто 08 авг 2017 10:10


Хубав Китаец с двутактов мотор бил той моторна коса или пък трион няма. Както споменахте вече лошите карбуратори, слабите и евтини сплави използвани за мотора и кожуха както и при стартовият механизъм формират ниската цена на продукта. Но след хилядите настройки на карба и подмяната на стартово въже, косящите макари, шини и вериги, и ремонт на мотора, цената пак отива поне два пъти по нагоре от първоначалната. Големият разход на гориво пък е другият съществен проблем. И колкото по мощен на книга е мотора, толкова по калпав, неефективен и тежък е той.
За съжаление в случая тук правилото че цената определя качеството е в пълна сила.

forski ти сигурно говориш за Хуск 235, която е доста калпава също, и е направена да конкурира Китайските машини като цена. Но в крайна сметка цената и е по висока, а качеството и се доближава до това на китайските аналози. Единствено е добре това че ползва карборатор Волбро, както всички Шведски машини. Иначе и за нея има теми из форумите колко дефекти дава. Слаба машинка е. Двигателя е от слаби сплави. Аз бих купил Хускварна 135, но и цената и е над 450 лева.
При Щил карбуратора е надежден, но не позволява при необходимост от ремонт да се настройва много и има вариант да се наложи замяна с нов. Естествено това става след години. А този най малкият Щил е по добър от 235-ицата, но и той не е голяма сила. Кастрачка за много пари.

Купих от Лидл ел триона с калпавият бърз механизъм за стягане. Проблема му е че е калпав, а не че е бърз..... :smile.
Хубавото е че мощността е 2300 вата, което си е сила вече. По слаби под 2000 вата лично аз не бих купил.
Ако се затяга здраво и се проверява често, машината става за донарязване на малки количества дърва и метровки или отрязване на по тънки дървета в градината.
Мислех по едно време да я върна заради тоя бърз механизъм и да взема един 2000 вата Маклуч с читав бърз механизъм и доплащане, но ме домързя.
Та с китайците до тук при тази техника били те Ел или ДВГ.

Лично аз ползвам стар моторен трион на Хускварна и за 15 години сега се спука бензинопровода от старост. Та покрай него смених и платната по карба. Оказаха се като нови, старите...... Абе машина та дрънка. :bowdown Настроих реглажните жигльори и машината работи като нова. А това че реже стара ябълка с 60 см диаметър на дънера при положение че е само 36 кубика явно си е било нормално за старите железни машини. Макар че шината и е наполовина дълга.
Моторната ми коса я мъча много и добре че и тя е Шведка......
Лично аз не бих направил компромис с този вид техника, понеже тя може да бъде и много опасна.

Но това са си мои възгледи и автора естествено ще избира според възможностите си и личните си предпочитания.
Поне с притежанието на китайска машина ще се изучи да настройва постоянно карборатори и доста други неща по постоянното им ремонтиране.
Имам един съсед който се топли на дърва в панелката.......мъка :bowdown. Та тоя ползва една китайка за да реже дървата долу и ми прави впечатление че се е специализирал в настройките по машината и тя работи добре. Явно и те работят добре ако човек знае какво прави.
Аз обаче няма нерви за това.


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот stardreamer » Сря 09 авг 2017 20:54


Здравейте,
днес се сдобих с "големия брат" RAIDER RD-GCS15 (58см3, 3.0кс, 45см шина). Ходих до сервиза, казаха че има всякакви части и се ремонтира и взех по-мощната.
За сега ми направи впечатление една правописна грешка на шината и разминаване в сведенията на сайта им/кутията с ръководството за дебелината на водещи звена. :)

Ще я видим тези дни как работи, само да взема бензин и масло и да се ориентирам как се ползва.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот forski » Сря 09 авг 2017 21:49


Колега, защо не си взе малка и лека машина, този туч ще ти откъсне ръцете при по-продължителна работа, еле пък да се катериш и да кастриш клони с него?
При Щил и Хуск, машините с тези характеристики са за професионален добив на дървесина в гората, ти я купуваш да си поддържаш двора.
За надеждността на бензинов трион за 150лв. при положемие че марковия аналог с тези характеристики гони 2000лв. няма да отварям дума, дано да греша и да си извадил късмет с машината!


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот stardreamer » Чет 10 авг 2017 7:26


Не се бях замислил, че е добре да е по-лека. И без това ще се ползва рядко, а и ще почиваме често по време на работа, за да я пазя.
Малката тежи 5.7кг. а тази е 6.5, тъкмо ще развивам предмишница с нея. :)

Предположих, че по-мощната ще се товари по-малко и ще изкара повече, затова се ориентирах към нея.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот atrt » Чет 10 авг 2017 10:58


Явно не си ми чел последният коментар. :no

Ами със здраве да я ползваш и дано имаш повече късмет ! :th_up
Аз няма късмет и за това си купувам повечето качествена техника.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 10 авг 2017 19:47


stardreamer написа:Здравейте,
днес се сдобих с "големия брат" RAIDER RD-GCS15 (58см3, 3.0кс, 45см шина). Ходих до сервиза, казаха че има всякакви части и се ремонтира и взех по-мощната.
За сега ми направи впечатление една правописна грешка на шината и разминаване в сведенията на сайта им/кутията с ръководството за дебелината на водещи звена. :)

Ще я видим тези дни как работи, само да взема бензин и масло и да се ориентирам как се ползва.

Със здраве да си я ползваш :th_up ама 6 кила и половина, като добавиш и половин кило бензин и още 200-300 масло, лелеййййй, това на първия кубик дърва ще ти отсече кръста :mrgreen
Та не я натискай много на работа. В смисъл, ако речеш някога да режеш дърва метрови на половин резервоар спирай, пуши цигара - две да почине машината, допълни с горива и пак половин резервоар. Че като им знам изпълнението на тия китайци без лагери никъде в двигателя, по добре да не се натоварва.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот ktamen » Пон 11 сеп 2017 21:50


kris11 написа:
ktamen написа:Колко струва споменатата по горе лидълска електрическа резачка.

Споменатата от мен по-горе ЛИДЛ ска е за кастрене на клони.2 шестостенни тръби 1 в друга .Разтегалтелна с дължина 4 или 4,5м общо височина / не помня точно/. Ел двигателя е най-горе и при високи клони иска подпора с колана и ръцете.Беше около 115 лв.За мен е оправдано използването за високи клони без използване на стълба и катерене.По инструкция го дават да се режи под наклон на пръта до 45 гр. Кастрил съм и при почти вертикално положение на пръта , но с каска :Mr Green Fun
Но има ЛИДЛ ски ел. трион 2200 или 2400 Вт около 125 -140 лв.Лошото е, че е с бързо обтягане на веригата.

Днес в лидъл видях резачки на прът, но бяха комбинирани и с храсторез и струваха 200лв. Ти такава ли имаш?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот Iezekil » Вто 12 сеп 2017 6:34


Поне 10 са ми минали през ръцете и най-голямото дърво Вики го имам още.Само дето не ми се дават 70лв. за шина и верига и си седи след ремонт в гаража.Има нарязан точно 1 клон на 6 части....
На-доволен съм от Райдъра,преди години взет за 180лв.Лесен старт-почти не трябва да напъваш,пали с 2 пръста.Тая машинка я продадох на приятел след като си нарязах 10 кубика,той я вкара в гората на добив към горското и още работи....
Другата корава я купих през ибея за немска,в пластмасов куфар.Като дойде и видях,че е китайска/само шината и веригата бяха Орегон/я продадох на същия приятел.Е китайска,ама няма умиране и тя,правена за Германия.Цената и беше 40 евро.
Двете бяха около 53 кубика по спомен.Между временно ми минаха още няколко китаеца по 100тина лева...пълен буклук.Ако ще се взима нещо марково,особено Щил,най-добрата инвестиция е да се търси втора ръка от старите модели.Вече и тях ги правят пластмасови....


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот forski » Вто 12 сеп 2017 8:43


Абе и новите им модели са добри, но явно трябва да се гледат от средата нагоре, демек машина около 1000-та лева :biggrin


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот gergeto » Вто 12 сеп 2017 12:34


А тия машини ,дето ги носят братята роми от Холандия ,Германия и т.н. как са като цяло ,някой купувал ли е ,доволен ли е? Всяка събота има такъв битак в Шумен ,когато мога ходя ,случвало се е да харесам нещо ,но все си мисля че му е "взета душичката" на тоя моторен трион ,за да стигне до битака. Като цяло излизат и добри находки-запазени на външен вид.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот keymaker » Сря 13 сеп 2017 6:42


Често ми носят разни "нов внос" машинки и в 80% от случаите само дето са остарели, почти не е работено с тях. След смяна на платната в карбуратора и горивния филтър заживяват нов живот.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13423
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот kris11 » Сря 13 сеп 2017 9:30


ktamen написа:Днес в лидъл видях резачки на прът, но бяха комбинирани и с храсторез и струваха 200лв. Ти такава ли имаш?

Не. https://www.youtube.com/watch?v=OKJIm4ly-Yw
Не обичам комбо неща.
И спазване на ъгъл 45 гр при рязане и каска ,че не може да се бяга с този дълъг прът, а и падащите клони те съветват по главата. :Mr Green Fun


pdimitrovpolo
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 02 окт 2017 9:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот pdimitrovpolo » Пон 02 окт 2017 10:12


Внимавай много с резачката и не я претоварвай, че тея райдери ...... Като цена нямат аналог, но аз лично предпочитам да дам малко повече пари за друга марка. Даже май скоро пуснаха някакви промоции на STHIL гледай ги по телевизора.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта